جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , 22 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۱:۳۰ ب.ظ
چاپ مطلب

داستان “یاسمن اشکی” دروغ بود

"یاسمن اشکی" قبلاً خودش را بنیان‌گذار «کمپین ۴ دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی در تهران، قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است.

به گزارش ماسال نیوز، در پی حضور خانمی به نام “یاسمن اشکی” در برنامه ماه عسل و طرح ادعاهایی بی‌پایه درباره شیوع سرطان در ایران و در خواست کمک از مردم برای تولید واکسن HPV،‌ پروفسور کرمی بنیانگذار و موسس انجمن “بیوتکنولوژی” ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل توضیحاتی را در این باره ارائه کرده که در ادامه آمده است:

 

“واقعا تاسف برانگیز است که در کنار مجری یک کارشناس قرار نمی‌گیرد، این طور می‌شود که مهمان برنامه هر چیزی را که  می‌خواهد می‌گوید و مجری جز تایید کردن کاری نمی‌تواند انجام دهد چون اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارد.

ایشان در مورد یک بیماری ژنتیکی نادر صحبت کرد که سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال کرده، باعث تب‌های طولانی‌مدت و عجیب شده و ویژگی‌هایی شبیه به ایدز داشته است اما هرگز اسم بیماری را نگفت! چطور ممکن است شما از بیماری ژنتیکی مادرزادی صحبت کنید که اسمش را نبرید؟!

اگرچه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم ایشان قبلا در مصاحبه‌ای خودش را بنیان‌گذار «کمپین ۴ دقیقه برای صلح» معرفی کرده و گفته که در زمان جنگ تحمیلی در تهران، قربانی بمباران شیمیایی هوایی عراق بوده است (البته تهران هرگز بمباران شیمیایی نشد!) طبق تحقیقات ما، اساسا داستان ایشان دروغ بود و ایشان اصلا بیماری ژنتیکی ندارد.

تمام طرح‌های علمی دنیا قطعاً باید در یک سایت معتبر بین‌المللی ثبت شود، ما هر چه گشتیم چنین طرحی(طرح مورد ادعای خانم اشکی) پیدا نکردیم‌.

امکان ندارد طرحی برای چندین بیمار در حال مرگ انجام شده باشد اما نام و نشانی از آن نباشد، حتی نام پزشک هم مشخص نباشد؛ طبق تحقیقات ما اساساً داستان ایشان(یاسمن اشکی) دروغ بود و ایشان اصلاً بیماری ژنتیکی ندارد.

ارتباط خانوم اشکی با آمریکایی‌ها چیست‌؟ ایشان حرفهای قشنگی زدند و هدف‌های زیبایی را بیان کرد اما بنده که ۴۰ سال کار تحقیقاتی در نقاط مختلف دنیا کرده‌ام، کاملاً از حرف‌هایشان نگران می‌شوم‌.

طرح این خانوم به شدت مورد حمایت نشریه‌های آمریکایی است؛ مسئولان ما، اساتید برجسته داخلی را به حساب نمی‌آورند اما اینها به راحتی با معاون وزیر وشخص وزیر بهداشت جلسه  خصوصی برگزار می‌کنند و از طرف آنها حمایت می‌شوند.

ما مستنداتی از فعالیت‌های این تیم در آمریکا داریم که  متأسفانه اصلاً با فرهنگ دینی و ملی ما همخوانی ندارد؛ هیچ جای دنیا چنین کاری صورت نمی‌گیرد که یک شخصیت (آن هم) حقیقی در تلویزیون از مردم کمک مالی برای تهیه واکسن بخواهد!

به عنوان کسی که در حوزه پدافند زیستی و تهدیدات بیوتکنولوژی در کشور کار می‌کنم، معتقدم نقشه‌ای پشت این  ماجرا است.

منبع: تسنیم

2 ديدگاه

  1. سهیل گفت:

    با سلام.میخوام یه چیزی رو به افرادی که این صفحه رو دیدند بگم.من به بیماری ژنتیکی خانم اشکی کاری ندارم ولی من که به این ویروس اچ پی وی دچار شدم تمامی حرفاشو تایید میکنم.این واکسن که این خانم میگه باعث میشه تا بدن نسبت به این ویروس پادتن بسازه و بهش دچار نشه.این واکسن از خانم ها در مقابل سرطان دهانه رحم که خانم ها رو مبتلا میکنه حفاظت میکنه.اسم واکسن گارداسیل هستش. ارزش سلامتی بخدا بیشتر از این حرفاست.این واکسن در کشورهای غربی بطور رایگان و معمولا در ۹سالگی تزریق میشه.ولی در ایران کسی اسمشم نمیدونه.این یعنی اینکه یه جای کار میلنگه

  2. سهیل گفت:

    یه چیز دیگه بگم متاسفانه از این بیماری ویروسی حتی خود متخصص ها و دکترین هم اطلاعی ندارند.مگر چند تا با تجربه.بعدش میگن این خانوم جوسازی الکی کرده. بخدا الکی نگفته.

تست
تست