شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , 16 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۳:۵۵ ب.ظ
چاپ مطلب

حذف ناگهانی دانشکده وزارت امور خارجه و روابط بین الملل از دفترچه کنکور ارشد سال ۹۷

حذف ناگهانی دانشکده وزارت امور خارجه و روابط بین الملل از دفترچه کنکور کارشناسی ارشد آن هم بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای از سوی دستگاه‌های اجرایی مسئول آموزش عالی موجب اعتراض شدید دانشجویان و اتحادیه علوم سیاسی ایران شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ امیرحسین ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به حذف ناگهانی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه از دفترچه کنکور اظهار کرد: پس از اعلام نتایج کنکور ارشد شاهد حذف ناگهانی دانشکده وزارت امور خارجه و روابط بین‌الملل در میان گرایش‌های رشته علوم سیاسی بودیم.

وی با گلایه از عدم اطلاع‌رسانی در حذف این دانشکده از دفترچه کنکور گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و ارسال نامه به دفتر رئیس‌جمهور، متقاضی رفع این مشکل در انتخاب رشته سال جاری و سال‌های آتی بوده و هستیم.

دبیر اتحادیه علوم سیاسی ایران با اذعان به اینکه آسیب حذف ناگهانی این دانشکده متوجه آن دسته از دانشجویانی خواهد بود که یک سال ضریب درس‌های این دانشکده را مطالعه و صرفاً برای قبولی این گرایش تلاش کردند و افزود: این اقدام ناگهانی منجر به بلاتکلیفی دانشجویان متقاضی این گرایش شده ازاین‌رو، دستگاه‌های متولی قول پیگیری داده‌اند تا این دانشکده در لیست انتخاب رشته سال جاری قرار دهند.

ابراهیمی با تأکید بر عدم دادن جواب قطعی برای قرار دادن این دانشکده در لیست انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال جاری توسط مسئولان آموزش عالی تصریح کرد: علاوه بر حذف دانشکده وزارت امور خارجه و روابط بین‌الملل در انتخاب رشته سال جاری، ظرفیت پذیرش دانشجو در گرایش‌های مختلف علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در سراسر کشور کاهش پیداکرده است.

وی با اشاره به نصف شدن ظرفیت دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه گیلان بدون اطلاع قبلی در انتخاب رشته سال جاری خاطرنشان کرد: یکی از گلایه‌های دانشجویان علوم سیاسی کم‌لطفی دستگاه‌های استخدامی برای قرار دادن رشته علوم سیاسی در آزمون‌های استخدامی و آزمون آموزش‌وپرورش است.

دبیر اتحادیه علوم سیاسی ایران با تأکید بر اینکه در آزمون‌های استخدامی و حتی آزمون آموزش‌وپرورش نام علوم سیاسی برای شرکت در آزمون به‌ندرت دیده می‌شود افزود: انجمن علوم سیاسی کشور پیگیر رفع این مسئله خواهد بود و برای بهره‌مندی دستگاه‌های اجرایی و علمی از فارغ‌التحصیلان رشته علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تلاش می‌کند.

ابراهیمی با اشاره به علت حذف دانشکده روابط بین‌الملل بیان کرد: علت حذف دانشکده روابط بین‌الملل این است که این دانشکده از زیرمجموعه وزارت خارجه خارج شود و دانشجویان پذیرفته‌شده در این دانشگاه‌ها انتظار استخدام قطعی در وزارتخانه را نداشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه مسائل پیش روی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل بیان‌کننده مظلومیت رشته موردعلاقه‌ این دانشجویان است گفت: انجمن علوم سیاسی کشور برای حل مشکلات دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته از طریق دستگاه‌های مربوطه مجدانه پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/


تست
تست