شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , 16 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۷:۱۲ ب.ظ
چاپ مطلب
در خطبه‌های نماز جمعه ماسال مطرح شد؛

مواضع صریح و شفاف امام جمعه ماسال در خصوص هتک حرمت‌های اخیر توسط برخی گردشگرنماها در شهرستان / گردشگران قدم روی چشم ما بگذارند

امام جمعه ماسال در مواضعی صریح و شفاف خواستار برخورد با گردشگرنماهای هنجارشکن از سوی دستگاه‌های متولی و مسئول در امر به معروف و نهی از منکر شد.

به گزارش ماسال نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ماسال ضمن بیان برخی ویژگی‌های شخصیتی امام علی (ع) اظهار داشت: اندیشمندان دیگر ادیان نیز به شخصیت والای امیرالمؤمنین (ع) اعتراف داشتند و جورج جرداق مسیحی امام علی (ع) را فراتر از ظرفیت زمانی خود می‌داند.

وی افزود: بالاترین معلم برای علی بن ابی‌طالب (ع) قرآن است و تنها قرآن و معصومان می‌توانند علی (ع) را به بهترین شکل معرفی می‌کنند.

امام جمعه ماسال گفت: فضائل امیرالمؤمنین (ع) به قدری زیاد است که نه تنها دوستان به این فضائل اعتراف دارند بلکه دشمنان آن حضرت هم به این فضایل معترف هستند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر گیلان ضمن تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس ادامه داد: مردم در طول سالیان انقلاب هر جا لازم بوده است حمایت و پشتیبانی خود را به مسئولان اعلام کرده‌اند.

وی روز قدس را یادگار امام دانست و اظهار کرد: روز قدس نماد مخالفت با نسل‌کشی، ظلم و انسان کشی در همه اعصار و همه نقاط روی زوی زمین و ثمره نگاه راهبردی بلند رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه دشمنان در سال‌های گذشته با ایجاد اختلاف در ملل و دولت‌های اسلامی بر برخی مسلمانان حاکم شدند گفت: دشمن با ایجاد گروه‌های تکفیری و داعشی تلاش کرد حاشیه امنی برای رژیم اشغالگر قدس ایجاد و ذهن‌ها را به سمت دیگری هدایت کند.

امام جمعه ماسال انتقال سفارت آمریکا به قدس را حرکتی قبیح دانست و اظهار کرد: آمریکا با این حرکت مذبوحانه نمی‌تواند برای رژیم صهیونیستی حاشیه امن ایجاد کند و نمی‌تواند فلسطین و قدس را از ذهن مردم پاک کند و امروز همچنان فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام است. (تکبیر حضار)

وی با بیان اینکه برخی سران مزدور عرب منطقه به آرمان‌ها و ملت بزرگ فلسطین و دیگر ملت‌های ستم دیده خیانت کرده‌اند افزود: این سران بدانند که تاریخ درباره آن‌ها قضاوت خواهد کرد و هیچ‌وقت این خیانت‌ها و ظلم و باج‌گیری‌ها از ذهن مردم پاک نخواهد شد و روز به روز آن‌ها را در انزوای بیشتری قرار خواهند گرفت همان‌طور که امروز رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار دارد.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به ۲۵ خرداد سالروز عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا از سوی امام خمینی (ره) گفت: بهمن ۵۸ بنی‌صدر به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد و شهریور ۵۹ شهید رجایی به عنوان نخست‌وزیر به پارلمان معرفی شد و با اکثریت آرا به عنوان نخست وزیری رسید.

وی ادامه داد: بنی‌صدر با خیانتی که با حمایت از منافقین و حزب رنجبران کرد و با حمایتی که از جبهه ملی کرد جنایت‌های مختلفی را در کشور رقم زد. بنی‌صدر استراتژی اشکانیان را داشت و می‌گفت اجازه بدهید دشمن بیاید به دور شهر و بعد با آن‌ها بجنگیم و با همین دیدگاه بسیاری از شهرها را از دست دادیم که این موضوع منجر به عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا مطرح شد و بعد از آن موضوع عدم کفایت سیاسی‌اش در مجلس مطرح شد.

امام جمعه ماسال با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در حرم امام خمینی (ره) اظهار کرد: امروز دشمن در صدد فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی بر علیه ملت ایران است.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: ذات دشمن دشمنی است و اگر کسی به لطف دشمن دل ببندد به لحاظ عقلی دچار مشکل است.

وی فشار روانی را دیگر توطئه دشمن دانست و گفت: دشمن می‌خواهد نقاط قوت ما را تبدیل به نقاط چالش زا و نقاط ضعف کند. مثلاً در مسئله هسته‌ای دشمن می‌خواهد بگوید که شما نفت دارید و نیازی به انرژی هسته‌ای برای کشور شما وجود ندارد. متأسفانه عده‌ای هم در داخل این حرف را تکرار می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر گیلان ادامه داد: دشمن در صدد است حمایت ملت ایران را از ملت‌های مظلوم را برای ما تبدیل به چالش کند. مگر پیامبر نفرمود اگر زن و مردی صدای مظلومی را بشنود اگر جواب او را ندهد مسلمان نیست. این مسلمان چه فرقی می‌کند در فلسطین، عراق، یمن، بحرین و یا میانمار باشد. شعار «نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران» نقطه تقابل با قرآن و پیامبر و همه آموزه‌های اسلامی و قرآنی است.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه مردم برخی مطالبات اقتصادی را به حق مطرح می‌کنند و گله‌هایی دارند گفت: دشمن می‌خواهد این گلایه‌های به حق را تبدیل به چالش و شورش کند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که پروانه‌وار دور شمع رهبری می‌چرخیم آمریکا و اسراییل هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. (تکبیر حضار)

امام جمعه ماسال در ادامه با بیان اینکه استاندار گیلان اعلام کرده است ۱۵۰ هزار خودرو در دو روز نخست تعطیلات وارد استان گیلان شد و ۱۳۰ هزار خودرو در استان ماندند اما هیچ فایده اقتصادی برای استان نداشتند اظهار کرد: استاندار گیلان تأکید کرده‌اند که از بحث گردشگری چیزی جز زیان اعم از ترافیک، زباله و آسیب به محیط‌زیست عاید استان نشد. من خطاب به استاندار عزیز می‌گویم به خاطر خدماتی که به این مردم و نظام می‌دهید در دلسوزی شما هیچ شکی نیست اما جدای از زباله، ترافیک و محیط‌زیست آسیب به دین، اعتقادات و باورهای دینی ما بود

وی افزود: آن چیزی که صدای مردم روزه‌دار ما را درآورد هتک حرمت به ماه خدا و ماه رمضان بود. چیزی که دل همه خانواده‌های شهدا و جانبازان و آزادگان را به درد آورد جسارت‌ها و هتک حرمت‌های برخی از این گردشگرنماها بود. ما به خاطر این جسارت‌ها هیچ‌وقت از آن‌ها نمی‌گذریم.

حجت‌الاسلام موسوی تأکید کرد: فردا نیایید در فضای مجازی ما را افراطی تند قلمداد کنید و ما را مخالف شادی و تفریح مردم بدانید. بیش از ۱۳ آیه قرآن با کلمه سیرو فی‌الارض شروع شده است اما آقایان گردشگری! چقدر روی این آیات قرآن روی گردشگرها کار کردید. (شعار مکرر حضار: امام جمعه ما حمایتت می‌کنیم)

وی در پاسخ به شعار مردم افزود: امام جمعه چکاره است. شما حامی دین هستید و من درد دل شما را می‌گویم. مسئولان عزیز! به قرق شکافته امیرالمؤمنین (ع) مراجعات و شکایت‌ها درباره هتک حرمت گردشگر نماها به قدری زیاد بود که ما این موضوع را در این جا مطرح کردیم.

امام جمعه ماسال ادامه داد: اندر که برای خانه و کاشانه آن‌ها دغدغه دارید به زور می‌خواهید به ما ثابت کنید که صنعت گردشگری منبع درآمد مردم است. گردشگر قدم روی سر و چشم ما بگذارد. گردشگر عزیز است. ما با تمام وجود از مهمان‌ها و گردشگرها پذیرایی می‌کنیم اما مهمان باید ادب داشته باشد. مهمان باید تربیت داشته باشد و بفهمد که باید کاری کند که صاحب‌خانه را ناراحت نشود. بابا غیرت، منیت و حریت ما چه شد؟ به چه بهانه، به چه قیمت ما انسان‌های هتاک را می‌خواهیم پذیرایی کنیم.

وی افزود: چرا ما باید از افراد هتاک پذیرایی کنیم. آقایان مسئول در گردشگری و سازمان گردشگری! چه برنامه‌ای برای این‌ها دارید؟ به همان اندازه که برای جا و محل اقامت این‌ها دغدغه دارید آیا به فکر دین مردم هم هستید. کانه که ماسال یک کشور دیگری است که هیچ قانونی در آن حاکم نیست. نمی‌شود برخی حرف‌ها را پشت تریبون زد.

حجت‌الاسلام موسوی گفت: من یک جمله را صادقانه می‌گویم و پای این حرف هم ایستاده‌ام. درباره این هم احساساتی نشده‌ام. به عنوان امام جمعه و فرمانده قرارگاه شهرستان که این لقت را امام خامنه‌ای به ائمه جمعه داده‌اند و به عنوان مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان از همه مسئولان متولی می‌خواهم که بنشینند و در این خصوص تصمیم بگیرند.

وی تأکید کرد: این مسئله با پرده زدن و بخشنامه کردن حل نمی‌شود. ما مدیریت میدانی می‌خواهیم. مدیریت میدانی به معنای افراطی گری و حرکت کردن خارج از قانون نیست اما وقتی می‌بینیم دستورالعمل جواب نمی‌دهد باید مدیریت جهادی داشته باشیم و با روحیه انقلابی‌گری عمل کنیم. مسئولان بنشینند و راجع به این قضیه فکر کنند. نیمه اول تعطیلات تمام شد و نیمه دوم تعطیلات در راه است و باید درباره آن برنامه داشت. باز همین ییلاق است و همین گردشگران به ماسال می‌آیند.

امام جمعه ماسال افزود: مردم مؤمن و متدین هم سهمی از این مملکت دارند. ما دشت و کوه نمی‌خواهم اما باید برای خرید مایحتاج خود که باید به شهر و مغازه برویم و باید یک جای سالم داشته باشیم. اگر بنا باشد دو روز هم در این شهر امام جمعه باشم باید با عزت امام جمعه باشم. مسئولان بنشینند و در این خصوص یک فکر راهبردی و کاربردی داشته باشند. این طور نباشد که طرف احساس کند در ماسال هر کاری می‌تواند بکند. آیا کشف حجاب جرم مشهود است یا خیر؟ چه کسی باید جلوی این فرد را بگیرد. کسی که سگ را در شهر می‌چرخاند چه کسی باید با او برخورد کند.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: شب شهادت امیرالمؤمنین (ع) در همین شهر پایکوبی و رقص کردند. ما در مسجد عزاداری کردیم و این‌ها همین شهر رقص و پایکوبی کردند.

امام جمعه ماسال در پایان گفت: این‌ها را جمع کنید. بنشنید فکر کنید که چطور می‌توانید جلوی این‌ها را بگیرید. در غیر این صورت ۱۰۰ نفر بسیجی می‌خواهم. ورودی این شهر رو با مسئولیت خودم ایست و بازرسی می‌گذارم. با هیچ کس جنگ و دعوا نداریم. با نهایت احترام اگر کسی بخواهد پرده دری کند بر می‌گردانیم و اگر کسی بخواهد مشت بلند کند ما هم مشت بلند می‌کنیم. (تکبیر حضار)(شعار مرگ بر خائنین و شعار مکرر «موسوی موسوی حمایتت می‌کنیم».

در پایان نماز جمعه نیز عده زیادی از نمازگزاران با مراجعه مستقیم به امام جمعه ماسال خواستار ثبت نام جهت مشارکت در طرح امر به معروف و نهی از منکر و کمک به دستگاه‌های اجرایی دراین طرح شدند.


5 ديدگاه

 1. مسیب جمالی گفت:

  واسه کم کردن فشاری که چند روزه مردم از طریق فضای مجازی بهشون اوردن ،این حرفهارو میزنن. بازم اینده همون آشه و همون کاسه. و فقط شعار و شعار و شعار!!

 2. ماسال گفت:

  حاج آقا اینا ماسال نیان میرن شهر دیگه.تو ییلاق خیلی ها دارن نون میخورن کسایی که به نون شب خودشون محتاج هستن اونجا از مسافرا نون میخورن.
  اگه فکر مردم ماسال هستین یه شرکت بزنین یه کاری ایجاد کنید

  • حمید گفت:

   با سلام حاج آقا گفتن قدم گردشگرا به روی چشم. میگن جلوی هنجار شکنی را باید بگیریم.
   شب شهادت امام علی شب قدر تو خیابون و ییلاق و بام سبز به رقص و پایکوبی میپردازند این گردش نماها.
   دوست عزیز بعضی گردشگر نماها مردم ماسال را تحقیر میکنند ما را بی غیرت میدونند تو صف نانوایی با شلوارک میان نون بگیرند.
   سگ بغل میکنند تو رستورانها میان کنار مسجد و پارک شهدا سگ در بغل قدم میزنند.
   آیا اینها در شهر خودشون این کارها را میکنند.
   تازه مردم از حاج آقا خواستن یه اقداماتی صورت بگیرد.

 3. سیسته دیل گفت:

  کاملا با سخنان امام جمعه موافقم یعنی چی این وضعیت ؟دوستانی که میگن گردشگر برای ما اب و نون میاره به چه قیمتی به خدا شهر ما را غارت کردند اینها جرات ندارند تو شهر خودشون از این کارها بکنن اصلا نه حرمت طبیعت نه مردم بومی نه مناسبات مذهبی هیچی را را رعایت نمیکنن باید جلوی اینها وایستاد از امام جمعه .نیروی های انتظامی اعم از سپاه و بسیج عاجزانه خواستار برخورد جدی هستیم

تست
تست