جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , 22 February 2019
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۳:۰۸ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال در جلسه قرارگاه فرهنگی شهرستان:

یک کانال تلگرام سخنان نماز جمعه مرا تحریف کرد / ایستگاه ایست و بازرسی در ورودی شهر ماسال راه‌اندازی می‌شود

راه‌اندازی ایستگاه‌های ایست و بازرسی در ورودی شهر ماسال و روستای طاسکوه و فعال نمودن پایگاه بسیج در ییلاق اولسبلنگاه در ایام پرترافیک گردشگری از مصوبات جلسه امروز قرارگاه فرهنگی شهرستان بود.

به گزارش ماسال نیوز، جلسه ستاد قرارگاه فرهنگی شهرستان ماسال ظهر امروز با حضور دادستان ماسال و فرمانده سپاه ناحیه و فرمانده انتظامی شهرستان ماسال در حسینیه قمر بنی هاشم (ع) مسجد جامع ماسال و به ریاست امام جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید هادی موسوی امام جمعه ماسال در این جلسه ضمن با بیان اینکه این نشست با محوریت مدیریت صحیح مباحث گردشگری شهرستان برگزار می‌شود اظهار داشت: طرح مبحث گردشگری و نظارت بر این موضوع به این معنی نیست که ما بخواهیم در شهرستان کاری بر خلاف قانون و ضابطه انجام دهیم بلکه ما به دنبال اجرایی کردن قوانین موجود در این خصوص هستیم.

وی افزود: هم اکنون در مبحث امر به معروف و نهی از منکر قوانین خوبی وجود دارد و حتی قوانین مصوبی در خصوص پوشش افراد وجود دارد که ما از دادستان محترم می‌خواهیم در اجرای این قوانین به ما کمک کنند.

امام جمعه ماسال ادامه داد: یک کانال تلگرامی متن سخنان مرا در نماز جمعه تحریف کرده و مدعی شده است من در شب شهادت امام علی (ع) گفته‌ام که در حین خواندن دعا صدای رقص و پایکوبی برخی گردشگرنماها را شنیده‌ام.

وی افزود: حق شکایت از این کانال را برای خودم محفوط می دانم اما به این‌ها تذکر می‌دهم که ما فضای مجازی را رصد می‌کنیم و می‌بینیم برخی تلاش می‌کنند افکار را به سمت و سویی دیگر منحرف کنند.

امام جمعه ماسال گفت: بنده در خطبه‌های نماز جمعه درباره اهمیت گردشگری در قرآن کریم گفتم ادامه داد: من در نماز جمعه تأکید کردم بیش از ۱۳ آیه قرآن با کلمه سیرو فی‌الارض شروع شده است و شادی و تفریح در قرآن هم وجود دارد و عده بعد من را مخالف گردشگری معرفی نکنند. با وجود این تذکر برخی این طور القا کردند که ما مخالف حضور گردشگران در شهرستان هستیم.

دادستان شهرستان نیز در این نشست گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص مدیریت مبحث گردشگری و برخورد با هنجارشکنان در شهرستان ارائه کرد.

در پایان این نشست، راه اندازی ایستگاه ایست و بازرسی در ورودی شهر ماسال و روستای طاسکوه و همچنین فعال شدن پایگاه بسیج در ییلاق اولسبلنگاه به کمک سپاه و نیروی انتظامی در ایام تعطیلات عید فطر و ایام پرترافیک مسیر ییلاقات ماسال به تصویب رسید.

 

 


4 ديدگاه

 1. شهرام گفت:

  سلام – روند سریع فروش زمین های کشاورزی و غیر کشاورزی شهرستان ماسال به افراد غیر بومی مانند تهرانی ها و اصفهانی ها باعث شده که شهرستان از حالت طبیعی خود خارج شود . مردم بهتر است بجای فروش بقیه زمین های خود به افراد غیر بومی حداقل از همین زمین های باقی مانده حفاظت کنند

 2. شهرام گفت:

  پیشنهاد میکنم نشستی با مسئولین دست اندر کارشهرستانهای همجوار برگزار شده مانند تالش رضوانشهر و آستارا و تصمیمات این چنین را در همه شهرستانها بخصوص شهرستانهای همجوار اجرا کرد . بطوریکه عدم اجرای آن در سایر جاها و اجرای آن در ماسال مورد اعتراض و دوری مردم از ورود به ماسال نگردد و امری قانونی که در همه جا انجام گردیده حالت کاملا طبیعی بخود بگیرد . ضمن اینکه انتقال تجربیات نیز صورت می گیرد .

 3. محمد گفت:

  ای کاش این عزیزان خوش فکر و نگران آینده ی بشریت، همین جدیت رو برای ریشه کن کردن فقر و بدبختی و بیکاری مردم و از بین بردن فساد مسئولین هم به خرج می دادن. ای کاش توی کشور عزیز ما صفات ناپسندی همچون فقر، فساد، بیکاری، تجاوز به کودکان، گرانی و … وجود نداشت..

 4. سیسته دیل گفت:

  باید از نیروهای باسواد وتحصیلکرده و بومیان منطقه در جهت برخورد با هنجار شکنان استفاده کرد فرقی نمیکنه هر نوع لطمه به طبیعت به محیط دهن کجی به مردم منطقه کارهای مخالف عرف و شرع انجام اعمال خلاف عفت عمومی هنجار شکنی محسوب میشه مسافر و گردش باید بفهمه که حد و اندازه و معیار را رعایت کنه دوستان روشنفکر نما هم ما را به تحجر و عقب ماندگی محکوم نکنن همه باید در مقابل کسانی که به ارزشهای بومی و منطقه ای ما بی احترامی میکنن وایستیم

تست
تست