چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ , 24 April 2019
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۱۰ ب.ظ
چاپ مطلب
نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با فعالان فرهنگی شاندرمن:

روحانی‌ای که نتواند جوانان را به مسجد جذب کند نقصی در کار دارد / به شاندرمن سفر خواهم کرد

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر میدان دادن به جوانان در مساجد گفت: روحانی‌ای که نتواند جوانان را به مسجد جذب کند نقصی در کار دارد.

به گزارش ماسال نیوز، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز در دیدار با جمعی از نمازگزاران مسجد جامع شاندرمن و فعالین فرهنگی این شهر اظهار داشت: من شاید بیش از ۴۰ بار به شاندرمن چه پیش از انتصاب به این مسئولیت و چه پس از آن آمده ام و بسیاری از کوچه پس کوچه های این شهر را می شناسم.
امام جمعه رشت با بیان اینکه شاندرمن از شهرهای خوب استان گیلان با ویژگی خاص خود می باشد، افزود: شما در ماسال و شاندرمن یکی از بهترین آب های آشامیدنی استان گیلان و بلکه ایران را دارید.

وی رسیدگی به مساجد را از اولویت های خود برشمرد و تاکید کرد: ستادی جهت رسیدگی به امور مساجد در سطح استان تشکیل داده ایم و در حال نوشتن آیین نامه های مربوطه هستیم تا پس از تکمیل جهت اجرا به ائمه جمعه ابلاغ شود.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر میدان دادن به جوانان در مساجد بیان کرد: روحانی‌ای که نتواند جوانان را به مسجد جذب کند نقصی در کار دارد.

وی تاکید کرد: باید جوانان را وارد عرصه کنیم اما در عین حال باید از تجربیات بزرگان و ریش سفیدها استفاده کرد. جوانان شور و انگیزه دارند اما بزرگان چیزهایی می دانند که باید آموخت.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: حتما به شهرستان ها توجه خواهیم داشت متاسفانه حتی به شهرستان‌های اطراف رشت هم بی توجهی شده است. حتما باید به شهرستان ها و حتی روستاها سرکشی شود و مردم و مسئولین را دعوت کنیم تا حرف ها را بشنویم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: می خواهیم در صدا و سیمای استان گیلان برنامه ای هفتگی درباره فعالیت های مساجد سطح استان راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه صدا و سیما دانشگاهی است که باید حلقه ارتباطی بین فعالین فرهنگی را برقرار کند، عنوان داشت: در استان مساجد فعال زیادی داریم که با چنین برنامه هایی از فعالیت های یکدیگر مطلع می شوند. مثلا یک نفر در مسجدی در چابکسر اگر برنامه های مسجد جامع شاندرمن را بشنود او هم تشویق شود چنین برنامه هایی را ترتیب بدهد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به همجواری شهرستان ماسال با اهل سنت، گفت: باید با اهل سنت به نحوی سخن بگوییم و رفتار کنیم که بدانند ما پیرو چه اهل بیتی هستیم. هر کس در این مسایل کسی را وادار به تنش کند پیرو رهبر انقلاب نیست.

وی با انتقاد از ساخت قبرستان ها در کنار مساجد در استان گیلان گفت: چرا جلوی مساجد ما قبرستان است؟ قبرستان باید در محل رفت و آمد عمومی نباشد و محلی برای عبرت باشد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در صورت امکان سطح قبور در قبرستان ها را یکسان سازی کنید، تاکید کرد: بر اساس اولویت بندی در حال حضور در شهرها و دیدار مردم هستیم و به شهر شما هم خواهیم آمد.

گفتنی است در این دیدار حجت الاسلام ترابی زاده امام جماعت اسبق مسجد جامع شاندرمن، حسین سوادیان رئیس هیات امنای این مسجد و الیاس ملکی عضو هیات امنای هیات محبان قمر بنی هاشم (ع) به نمایندگی از جمع مسایل و مشکلات شاندرمن را عنوان کردند.

انتهای پیام /


تست
تست