جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , 22 February 2019
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۴:۰۴ ق.ظ
چاپ مطلب
شامگاه چهارشنبه برگزار شد؛

جشن گلریزان برای آزادی زندانیان مالی و غیرعمد ماسال / کمک ۱۷۴ میلیون تومانی خیران / تصاویر

خیران ماسالی بیش از یک میلیارد و 740 میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد این شهرستان کمک کردند.

به گزارش ماسال نیوز، جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد ماسال شامگاه چهارشنبه در تالار امیرکبیر واقع در جاده ماسال به طاهرگوراب و با حضور خیران و مسئولان این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم، که همراه با صرف افطاری برگزار شد رئیس ندامتگاه غرب استان گیلان اظهار داشت: در سال گذشته ۱۰۲۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از محل کمک های مردمی به ستاد دیه استان که میزان کل محکومیت آن ها بالغ بر ۷۸ میلیارد تومان بود آزاد شدند که از این تعداد ۱۱ نفر ماسالی بودند.

علیرضا عباسی افزود: ماسال حدود ۴۲ زندانی جرایم غیرعمد ناتوان از پرداخت دیه با حدود ۴۰ میلیارد ریال دیه و جریمه دارد که در صورت جمع آوری مبلغ یک میلیارد تومان، امکان آزادی همه زندانیان غیرعمد شهرستان فراهم می شود.

رئیس ندامتگاه غرب استان گیلان درباره نحوه آزادی این تعداد زندانی از طریق مبلغ ذکر شده بود گفت: این زندانیان از طریق کمک ستاد دیه به روش وام بلاعوض و قرض الحسنه، کمک خیرین از طریق جشن گلریزان و برنامه ماه عسل، گذشت شاکی، آورده شاکی، اعسار تقسیط و از طریق صندوقات خسارت بدنی بیمه مرکزی آزاد می شوند.

فرماندار و امام جمعه ماسال نیز از دیگر سخنرانان برنامه گلریزان زندانیان غیرعمد ماسال بودند. همچنین شعر خوانی و اجرای نمایش طنز از برنامه جانبی این همایش بود.

در پایان این همایش؛ یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال از سوی خیران ماسالی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان اهدا شد.


تست
تست