شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , 16 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۵۹ ق.ظ
چاپ مطلب
پاسخ ضمنی امام جمعه ماسال به سخنان فرماندار شهرستان:

برخی می‌خواهند سخنان ما را درباره گردشگری تحریف کنند / گفته‌اند ۲ هزار نفر برای تقابل جمع می‌کنیم؛ برای تقابل با چه چیزی؟

امام جمعه ماسال با اشاره ضمنی به سخنان اخیر فرماندار ماسال گفت: متأسفانه هنوز سخنان بنده را برخی تحریف و دخل و تصرف می‌کنند و طوری وانمود می‌کنند که انگار بنده به عنوان امام جمعه و یک طلبه مخالف صنعت گردشگری هستم؛

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه ماسال ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: در عظمت تأثیرگذاری امام صادق (ع) همین بس است که در شرایط سیاسی خاص بین دو قوم بنی‌عباس و بنی امیه، امام صادق (ع) بدون توجه به دعوای این دو طایفه حکومتی شروع به ترویج فرهنگ اسلام کردند و امروز اگر چیزی از اسلام و قرآن داریم به برکت تلاش‌های دوران امام صادق (ع) است.

وی افزود: اگر زحمات امام صادق (ع) نبود با توجه به تحریفات ایجاد شده در دین تا قبل از این، چیزی از اسلام نمی‌ماند.

امام جمعه ماسال با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز کودتای نوژه گفت: در همان ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان تشخیص دادند که انقلاب اسلامی در مقابل چپاول گری های آن‌ها یک سد و مانع است و بنابراین از همان ابتدا در مقابل این انقلاب و جمهوری اسلامی ایستاد و امروز نیز از هیچ تلاشی برای نابودی این نظام دست بر نمی‌دارد.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: پنجشنبه ۲۱ تیرماه سالروز عفاف و حجاب است و این روز یادآوری یک حادثه تلخ است. ما باید واقعه گوهرشاد یک نگاه از روی عبرت داشته باشیم. روزی دشمن خواست با زور توپ تانک خواست چادر از سر ما بر دارد اما ملت در مقابل آن‌ها ایستاد اما امروز چه شده است که وضعیت حجاب با کار ضد فرهنگی دشمن به جایی رسیده است که بسیاری از حجاب و پوشش مناسب اسلامی فاصله گرفته‌اند.

وی با اشاره سخنان چند هفته قبل خود درباره نظارت بر مباحث گردشگری شهرستان و با اشاره ضمنی به سخنان اخیر فرماندار ماسال در همین زمینه گفت: متأسفانه هنوز سخنان بنده را برخی تحریف و دخل و تصرف می‌کنند و طوری وانمود می‌کنند که انگار بنده به عنوان امام جمعه و یک طلبه مخالف صنعت گردشگری هستم؛ چنین چیزی غلط است. کسی در دنیا مخالف توسعه صنعت گردشگری نیست.

امام جمعه ماسال اظهار کرد: امروز ما باید دنبال مؤلفه‌های درآمدی برای کشورمان باشد و اگر این کار را نکنیم همین بلای امروز در جنگ اقتصادی بر سر کشورمان می‌آید و دشمن می‌داند که تنها منبع درآمدی کشور نفت است و تمام دسایس خود را روی آن متمرکز کرده است.

وی تأکید کرد: عقل اقتضا می‌کند که منابع درآمدی کشور را روی منابع دیگر ببریم و تولید ناخالص ملی خودمان را افزایش دهیم و توسعه دهیم و بتوانیم از آن طریق تولید منابع و درآمد کنیم. صنعت گردشگری هم یکی از این منابع است و کسی مخالف این صنعت نیست. چه کسی گفته است که گردشگر به این شهر نیاید. آیا ما گفتیم جلوی دروازه شهر را ببندیم که کسی به ماسال نیاید اما شهر ما خانه ماست. ما پذیرای میهمان هستیم اما من یک سؤال دارم. آیا شما هر میهمانی را به خانه خودتان راه می‌دهید؟ هر مهمانی را با هر وضعیتی که مهمان خواست را به منزل خودتان و به روی ناموستان برای درآمدزایی راه می‌دهید؟ آیا شما اجازه می‌دهید با هر شرایطی میهمان به خانه‌تان وارد شود؟

حجت‌الاسلام موسوی افزود: خبری را به من داده‌اند که آرزو می‌کنم که ان شاء الله دروغ باشد و اگر راست باشد باید در شورای تأمین شهرستان مطرح شود. فردی که نامش را نگفته‌اند گفته است اگر فلانی چند نفر را در مسجد جمع کرده است من هم می‌توانم ۲ هزار نفر را برای تقابل جمع کنم. این یعنی چی؟ تقابل با چی؟ مگر ما چه چیزی گفتیم. ما گفتیم جلوی بی‌بندوباری‌ها گرفته شود. جلوی اهانت و تهمت به ماه رمضان گرفته شود. کسی مخالف مسافرکاشانه ها نیست اما به چه قیمت باید شکم ما را سیر کنیم.

امام جمعه ماسال ادامه داد: برخی می‌خواهند به جامعه این‌طور القا کنند که امام جمعه مخالف گردشگر است. البته در کشور برخی معتقد هستند که باید در مقابل این مسائل کار فرهنگی کرد اما اگر آسیب اجتماعی تبدیل به جرم مشهود شد آیا باید برخورد سلبی انجام شود یا باید کار فرهنگی کرد. کسی که در ملأعام در حال شراب‌خواری است آیا باید برای او حدیث و قرآن خواند یا کار سلبی کرد؟ کسی که دارد هتک حیثیت جامعه می‌کند آیا باید از او خواهش کرد؟ برخی می‌گویند باید کار فرهنگی کرد. اما باید کار فرهنگی و سلبی باید با هم و در جای خودش باشد.

وی افزود: چه کسی گفته است که ما نیروی انتظامی را مجبور کردیم که مانع ورود گردشگر شود؟ خدا لعنت کند کسی را که گفته است دروازه شهر را به روی گردشگر ببندید اما آیا ما باید اجازه بدهیم بی‌بندوبارها وارد شهر شوند.

خطیب جمعه ماسال تأکید کرد: باید حرمت میهمان حفظ شود اما آیا میهمان نباید حرمت میزبان را حفظ کند. آیا باید با شرتک و پیراهن رکابی در شهر بگردد؟

وی ادامه داد: گفته‌اند اگر امام جمعه ۱۰۰ نفر را جمع کند من ۲۰۰۰ نفر جمع می‌کنم. این‌ها را جمع می‌کنید که بی‌بندوباری را ترویج کنید؟ ما با گردشگر مخالف نیستیم. قدم گردشگر به روی چشم ما. اما گردشگری که موازین شرعی و قانونی را رعایت کند. اما اگر فکر کنند که ماسال و شاندرمن حیات خلوت آن‌هاست و بیایند هر کاری انجام بدهند و بعد به ریش ما بخندند مطمئن باشید من و مردم جلوی این‌ها را خواهیم گرفت (تکبیر حضار).

حجت‌الاسلام موسوی گفت: مردم می‌گویند دین و ارزش‌های دینی حفظ شود. در این مملکت بهترین جوان‌ها برای حفظ دین جان خود را از دست دادند و چه بسا از بین همین جوان‌ها کسانی بودند که استعداد رهبر و رئیس‌جمهور شدن داشتند. آیا نباید از نظرات این شهدا حمایت کنیم؟ گردشگر عزیز ماست اما نباید هزینه آن ایجاد فساد و فحشا در ماسال و ییلاقات باشد. چرا ذهن‌ها را خراب می‌کنید و می‌گویید فلانی مخالف گردشگری است. من اگر گفتم در ورودی شهر در بعضی ایام نیاز به وجود ایست و بازرسی است به معنی بستن ورودی شهر نیست. اگر من می‌توانم جلوی ورود عفونت به بدن را بگیرم چرا باید اجازه بدهم این کار انجام شود.

امام جمعه ماسال با اشاره به سفر پیش روی استاندار گیلان و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور به ماسال ادامه داد: امیدواریم این سفر پربرکت باشد. عزیزان منابع طبیعی زحمات زیادی می‌کشند و این زحمات قابل تقدیر است اما سؤال ما این است که یک ماسالی و شاندرمنی که هفت پشتش در ییلاق زندگی می‌کرده است نمی‌تواند خانه‌ای بسازد اما یک خوش‌گذران از استان دیگر می‌تواند در آنجا با استفاده از روابطی خانه‌سازی می‌کند.

وی افزود: مشکلی که ما داریم این است که نمی‌توانیم با مردم شفاف صحبت کنیم. چطور می‌شود در کشور کسی پیدا می‌شود که ۲ هزار تن سکه می‌خرد. یک فرد ۳۱ ساله هم ۳۸ هزار سکه می‌خرد. سلطان سکه و سلطان شکر نشان می‌دهد یک جای کار می‌لغزد. باید از مواضع قاطع رئیس‌جمهور تقدیر کرد و مردم هم پشتوانه این مواضع هستند اما ما می‌گوییم آقای رئیس‌جمهور باید تیم اقتصادی شما باید تغییر کند. جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۸ ماه است که تعطیل شده است. چرا؟

حجت‌الاسلام موسوی گفت: اسامی مفسدان اقتصادی و دریافت‌کنندگان حقوق نجومی چه شد؟ اختلاس گرها چه کسی‌اند؟ جریان صندوق فرهنگیان چه شد؟


4 ديدگاه

 1. سیسته دیل گفت:

  حرف امام جمعه محترم فصل الخطاب و حرف همه ماست باید جلوی کسی که موازین شرعی و قانونی را رعایت نمیکنه وایستاد همه باید حمایت کنن نیروی انتظامی و سپاه و بسیج یه ارگان کافی نیست اهالی محترم نباید به بهانه درامد زایی هر مسافری راه بدن ابروی شهر ما نباید از بین بره

 2. Ehsan گفت:

  مجتمع آدینه رشت چه شد؟

 3. تالش اصيل گفت:

  امام جمعه محترم لطفا يه فكري هم به حال دامداران شاندرمن بكنيد كه به خاطر بدي شرايط جاده ييلاقات در عذاب هستند و اگر مثلا يه نفر يه همسر حامله داشته باشه به خاطر بدي جاده دائم استرس داره يا اصلا شما مي دانيد كه وضعيت پل توسه سرا چطوريه

 4. تالش اصيل گفت:

  #ييلاقات-شاندرمن را_آسفالت كنيد
  #صداي مردم شاندرمن
  #گوش شنوا
  #مسئوليت پذيزي

تست
تست