شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , 16 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۶:۴۴ ق.ظ
چاپ مطلب
رئیس کمیته عالی انقلابی یمن تاکيد کرد:

وحشت سران سعودی و امارات در برابر تهدید ایران

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن: سران سعودی و امارات در برابر تهدید ایران به بستن تنگه هرمز ناچار به سکوت شدند.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در صفحه خود در توئيتر  نوشت: سران سعودی و امارات در برابر تهدید ایران به بستن تنگه هرمز وحشت زده شدند.
محمدعلی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن نوشت: چرا عربستان سعودی و امارات عربی متحده حتی پس از تهدید حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به بستن تنگه هرمز از اقدام پیشدستانه برای حمله به ایران ترسیدند؟ تهدیدات ایران برای بستن تنگه هرمز مفید واقع و منجر به تعهداتی برای خرید نفت ایران شد. این موضوع نشان داد که عربستان سعودی و امارات تا ابد در معرض تهدید هستند. سران ائتلاف [تجاوز به یمن] سرهایشان را در زیر شن برده اند گوئی که این تهدید علیه آنها نبوده است و فراموش کردند که خودشان چه تهدیداتی را مطرح کرده بودند.
وي افزود: سعودی ها و اماراتی ها سخنان زیادی علیه ایران مطرح کردند و ادعا می کردند که جنگ در یمن برای نابودی ایران است زیرا ایران تنها دشمنشان است. با یک تهدید یعنی تهدید رئیس جمهوری ایران به بستن تنگه هرمز همه چیز متوقف شد. اکنون پرسش این است که تهدیدات آنها چه شد چرا دیگر هیچ تهدیدی نمی شنویم؟ مواضع رهبران سعودی و امارات در برابر تهدیدات ایران شرم آور و ننگین است و نشان می دهد که این ضرب المثل درست است که ؛ بازی کردن با بزرگان بیهوده است.
وی نوشت: اکنون سعودی ها و اماراتی ها را به چالش می طلبم و از آنها می خواهم بدون این که از طریق متحدانشان از ایران تضمین دریافت کنند از این تنگه عبور کنند یا شناورهای جنگی شان را برای حفاظت از امنیت تنگه هرمز اعزام کنند.


تست
تست