جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , 22 February 2019
تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۵۴ ق.ظ
چاپ مطلب

بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان استان گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب 

سازمان بسیج حقوق دانان گیلان ضمن بیانیه ای هفته عفاف و عجاب و سالروز واقعه گوهرشاد را گرامی داشت.

به گزارش ماسال نیوز، سازمان بسیج حقوق دانان گیلان ضمن بیانیه ای هفته عفاف و عجاب و سالروز واقعه گوهرشاد را گرامی داشت. متن بیانیه این سازمان به شرح زیر است:

 بسمه تعالی

بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان استان گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب تیر ماه ۹۷

امروز زن ایرانی سرمشق و الگوی زنان مسلمان کشورهای دیگر است. امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)

زن در اسلام از کرامت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و زنان ایرانی همواره با الگو قرار دادن زندگی حضرت فاطمه زهرا‌(س) در ابعاد گوناگون زندگی اجتماعی خود برخلاف مکاتب حقوقی غرب بر ارزش معنوی و واقعی زن خصوصاً حجاب به عنوان نماد پاکی و ارزش والای آن تأکید شده است. دشمنان قسم‌خورده اسلام و مسلمین همیشه به دنبال ضربه زدن به فرهنگ حجاب و عفاف بوده‌اند. این امر در طول تاریخ هر بار به شکلی نمایان شد که یکی از این رخدادهای تلخ واقعه مسجد گوهرشاد بود که با گذشت چندین دهه از آن مردم مسلمان و متدین ایران عزیز اسلامی خاطر آن را از یاد نبرده و آن را هفته عفاف و حجاب نام‌گذاری کرده‌اند.

برعکس حقوق بشر غربی که صرفاً به مصالح دنیوی توجه داشته و زن و آزادی وی را صرفاً از این جهت جستجو می‌کند حقوق بشر اسلامی از درون‌مایه معرفتی و بینش عمیق اسلامی برخوردار بوده است و نه تنها مصالح دنیوی که مصالح اخروی زنان را نیز مدنظر قرار داده تا بتوانند در سایه احکام شرع در آزادی کامل به رشد و کمال معنوی دست یابند. برخلاف آنچه مدعیان دروغین حقوق بشر بر نابرابری حقوق زن در مقابل مرد تأکید و تبلیغ می‌کنند زن در اسلام همواره از جایگاه رفیعی برخوردار بوده است. برابر بند الف ماده ششم اعلامیه حقوق بشر اسلامی: زن با مرد برابر است و به همان اندازه که زن وظایفی دارد، از حقوق نیز برخوردار است و دارای شخصیت مدنی و ذمه مالی مستقل و حق حفظ نام و نسبت خویش را دارد. همان‌گونه که حضرت امام خامنه‌ای در بیانات خود فرمودند: «زنان مسلمان ایرانی در دنیای امروز رسالتی عظیم بر عهده دارند و به عنوان الگوی زنان جهان پیام متعالی خود را در عرصه‌های مختلف بشری به گوش جهانیان برسانند.»

در پایان بسیج حقوقدانان استان گیلان از تمامی بانوان متعهد و فرهیخته به ویژه قشر حقوقی این استان خواهشمند است که با بینش و آگاهی نسبت به اوضاع کنونی و جریان‌های منحط فمینیستی، با سرمشق گرفتن از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و با استفاده از ظرفیت‌های عظیم دین اسلام جایگاه واقعی زنان مسلمان را به جهانیان ثابت نمایند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری نمایی از زن مسلمان و انقلابی و متدین را همراه و همگام به انواع پیشرفت‌های علمی، فرهنگی و فکری در برابر دیدگان بشریت به نمایش بگذارد.

سازمان بسیج حقوق‌دانان استان گیلان


تست
تست