سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۸:۳۱ ب.ظ
چاپ مطلب
رئیس کل دادگستری گیلان:

حکم قاتل ۸ زن گیلانی صادر شد

رئیس‌کل دادگستری استان از صدور حکم پرونده قتل 8 زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

به گزارش ماسال نیوز، احمد سیاوش پور رئیس‌کل دادگستری استان از صدور حکم پرونده قتل ۸ زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: متهم مرد پرونده (ف.ن) به جرم ۸ فقره قتل عمد زن مسلمان به ۸ فقره قصاص نفس محکوم شد که اولیای دم مقتولان جملگی با پرداخت یک‌دوم دیه کامل مرد مسلمان یا پرداخت دیه از بیت‌المال در اعمال ماده ۴۲۸ قانون مجازات اسلامی، می‌توانند قصاص کنند.

رئیس‌کل دادگستری گیلان همچنین ادامه داد: این مرد به جرم جنایت بر میت نسبت به ۶ نفر به  ۶ فقره یک‌دهم دیه کامل در حق مقتولان و ۶ فقره ۱۰۰ ضربه شلاق تعزیری و همچنین به  جرم ۸ فقره سرقت طلاجات مقتولان به مجازات ۸ فقره سه سال حبس و ۸ فقره یک‌صد ضربه شلاق تعزیری و رد اموال مسروقه در حق اولیای دم محکوم شد.

سیاوش پور در ادامه به شرح محکومیت متهم زن پرونده پرداخت و بیان داشت: متهم زن پرونده (ل.گ) به جرم معاونت در یک فقره قتل  به ۱۲ سال حبس تعزیری و به جرم مورد معامله قرار دادن ۴ فقره طلاجات متعلق به مقتولان به ۴  فقره ۴ سال حبس و ۴ فقره ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

وی همچنین افزود: در خصوص سایر اتهامات متهم زن پرونده (ل.گ) مبنی بر خودداری در مساعدت به فردی که در خطر جانی بوده و مساعدت در خلاصی متهم اصلی از محاکمه و مجازات برای این زن رأی برائت صادر شد.

رئیس‌کل دادگستری گیلان پایان تصریح کرد: رأی صادره ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی در دیوان عالی کشور خواهد بود.


تست
تست