شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ , 15 December 2018
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۷:۵۶ ب.ظ
چاپ مطلب

چگونه به فرد گرمازده کمک کنیم؟ + اینفوگرافی

درحالت گرمازدگی بدن نمی‌تواند گرمای اضافی خود را دفع کند، در نتیجه دمای بدن افزایش یافته که می‌تواند اندام‌های اصلی را تخریب کند.

ه گزارشماسال نیوز؛ به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ گرمازدگی موقعیتی حاد و تهدید کننده زندگی افراد به حساب می آید که در این حالت سیستم تنظیم کننده دمای بدن فرد، به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در هوای گرم یا تولید بیش از حد گرما در بدن و یا وجود هر دو حالت  از کار می افتد.

در حالت گرمازدگی بدن نمی تواند گرمای اضافی خود را دفع کند، در نتیجه دمای بدن  افزایش یافته که می تواند اندام های اصلی را تخریب کند.

در این حالت بدن فردی که در معرض گرمای زیاد قرار گرفته دچار کم آبی شده و غلظت خون وی افزایش می‌یابد. این عارضه سبب کندی جریان خون و ایجاد اختلال در عملکرد ارگان‌های مختلف بدن می‌شود.

گشاد شدن مردمک چشم، هوشیاری پایین، تهوع و استفراغ، پوست خشک و داغ و قرمز و سردرد و سرگیجه  از عوارض گرمازدگی است و کودکان، سالمندان بیش از سایر افراد در معرض گرمازدگی قرار می‌گیرند.

رعایت توصیه‌هایی ذیل برا‌ی پیشگیری از گرمازدگی مفید است، زمان بیرون ماندن از منزل را به حداقل برسانید، لباس‌های رنگ روشن بپوشید، دوش آب سرد بگیرید، به میزان کافی مایعات و آب در برنامه روزانه بگنجانید، از نوشیدن مایعات کافئین دار و الکلی اجتناب و از ماندن به مدت طولانی در ماشین در بسته خودداری کنید.

بنا داریم در این اینفوگرافی نحوه کمک به فرد گرمازده را به شما آموزش دهیم.

نحوه کمک به فرد گرمازده در فصل تابستان+اینفوگرافی

انتهای پیام/


    همچنین بخوانید :

تست
تست