پنج شنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۸ , 21 March 2019
تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۴۰ ب.ظ
چاپ مطلب

سرقت مسلحانه از بانک ملی تهران + جزییات

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت جزییات سرقت مسلحانه از بانک ملی را تشریح کرد.

به گزارش ماسال نیوز،سرهنگ منصور حمیدوند؛ سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت درباره جزئیات سرقت امروز صبح از بانک ملی شعبه نعمت آباد گفت: دزد مسلحی در ساعت ۷:۴۵ صبح امروز وارد بانک ملی شده و پس از ورود، درب ورودی بانک را با استفاده از قفلی که به همراه داشته می بندد و با تهدید رئیس بانک و شلیک تیر هوایی به یکی از گاوصندوق های بانک نزدیک شده و اقدام به برداشت مقادیری تراول چک می کند.

وی با بیان اینکه این دزد مسلح مبلغ ۷۰ میلیون تومان از گاوصندوق بانک برداشت کرده بود، خاطرنشان کرد: این فرد پس از دزدی نهایتا در هنگامی که قصد خروج دارد، مبادرت به باز کردن قفل می کند که با مشکلاتی مواجه شده و موفق نمی شود قفلی را که خود به در بانک زده بود، باز کند و در بانک محبوس می شود.

او ادامه داد: سوابق دزد ۵۱ ساله در دست بررسی است، اما تاکنون چیزی مشاهده نشده است همچنین با توجه به شواهد و قرائن موجود بعید است، این فرد با همکاری فرد دیگری اقدام به سرقت کرده باشد.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری خاطرنشان کرد: یک دستگاه وسیله نقلیه موتورسیکلت هوندا بدون پلاک در موقعیت پارک بود که متعلق به این دزد است. همچنین دزد در هنگام ورود به بانک صورت خود را با عینک و کلاه نقاب دار و ماسک معمولی پوشانده بود.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری با بیان اینکه ماموران در کمتر از سه دقیقه به محل حادثه اعزام می شوند، تصریح کرد: رئیس کلانتری و ماموران با حضور در محل سرقت تمهیدات انتظامی را در نظر گرفته و این فرد نیز در داخل بانک برای اینکه بتواند بر اوضاع تسلط پیدا کند اقدام به شلیک دیگری می کند.

سرهنگ حمیدوند با بیان اینکه متاسفانه این بانک مامور نگهبان نداشته، یادآور شد: به بانک ها و موسسات مالی توصیه می کنیم تعامل لازم با نیروهای انتظامی و کلانتری محل داشته باشند و با توجه به حساسیت بانک بهتر است درخواست نگهبان داده و با طی مراحل لازم برای آنها نگهبان اعزام شود. همچنین تعاملات فنی و انتظامی نیز با کلانتری ها داشته تا موارد پیشگیری به آنها تذکر داده شود

منبع : نوداد

 


تست
تست