شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ , 25 May 2019
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۰۲ ق.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در بازدید از خشکه دریای شاندرمن:

لایروبی خشکه دریای شاندرمن یک ضرورت است

فرماندار ماسال بر لزوم اجرای پروژه آبخیزداری در مناطق بالادست و لایروبی منطقه خشکه دریای شاندرمن در راستای پیشگیری از بروز بحران گسترده در این بخش تأکید کرد.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمدجواد عامر در بازدید از منطقه خشکه دریای شاندرمن، با بیان اینکه چرای بی‌رویه خارج از ضابطه دام در مناطق بالادستی خشکه دریا و در مناطق دشته و سرخه سنگان، مراتع را از بین برده و خاک آن را به شدت سست کرده است افزود: هدف از این بازدید بررسی راهکارهای رسوب برداری خشکه دریا در راستای پیشگیری از خطرات احتمالی آینده بود.
وی با اشاره به خطرات جدی وقوع سیلاب در بخش شاندرمن در صورت عدم اجرای پروژه لایروبی این استخر، خاطرنشان کرد: پی‌گیری‌ها و مذاکرات لازم در جهت اجرای این پروژه با اداره کل مدیریت بحران استانداری صورت پذیرفته است و امیدواریم با توجه به اهمیت این پروژه، هر چه سریع‌تر شاهد لایروبی و برداشت رسوبات منطقه خشکه دریا باشیم

چندی پیش، جاری شدن سیل در ارتفاعات شاندرمن خساراتی را به برخی بومیان این منطقه وارد کرد، اکنون مسئولین شهرستانی هشدار می‌دهند ممکن است این اتفاق بار دیگر تکرار و دامنه آن گسترده‌تر باشد.

 


يک ديدگاه

  1. ماسالی گفت:

    با سلام
    این موضوع هم از لحاظ مدیریت بحران و هم از لحاظ گردشگری دارای اهمیت فراوان است، خشک دریا به مراتب خیلی خیلی با شکوهتر و بالاتر از درباچه نئور اردبیل است، انشاالله که این موضوع به سرانجام برسه.

تست
تست