دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ , 27 May 2019
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۰۱ ق.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال در نشست منطقه ای بانوان عضو شوراهای شهر و روستا:

چند پست مدیریتی در ماسال به بانوان پیشنهاد کردم ولی نپذیرفتند! / ۴ پست مدیریتی را به بانوان می‌دهیم!

فرماندار ماسال گفت: ما نیز در شهرستان ماسال، از چند تن از بانوان خواستیم در پست‌های مدیریتی نقش‌آفرینی کنند، اما بنا به معذوریت‌هایی که داشتند نپذیرفتند اما بنا داریم در ادامه، در سه تا چهار پست، از ظرفیت بانوان در حوزه‌های مدیریتی استفاده کنیم!

به گزارش ماسال نیوز؛ محمدجواد عامر عصر شنبه در نخستین نشست منطقه‌ای بانوان عضو شوراهای شهر و روستای استان گیلان که با حضور فاطمه رفیعی- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد  اظهار داشت: در همه‌ی شوراها، اختلاف‌سلیقه وجود دارد، این اختلاف سلیقه به خودی خود مثبت بوده اما تا آنجایی که منجر به اختلاف بین اعضای شورا نباشد.

فرماندار ماسال در ادامه و ضمن تأکید بر نقش پررنگ بانوان در حوزه‌ی مدیریت خانواده‌ها، از بانوان عضو شوراهای شهر و روستا، خواست: با مدیریتی که مختص بانوان است، از اختلاف بین شوراها کاسته و کاری کنند بین اعضا پیوند بیشتری برقرار شود.

وی افزود: حضور بانوان در بین اعضای شورا می‌تواند موجب برقراری تعادل بین اعضای آن باشد و این موضوع موجب ارتقای هرچه بیشتر سطح این نهاد خواهد بود.

نماینده دولت در ماسال با اشاره به نقش پررنگ بانوان در اقتصاد گفت: در همه‌ی حوزه‌های اشتغال، چه در بخش تولیدات صنعتی، چه تولیدات سنتی و چه تولیدات خانگی در کشور مشکلاتی وجود دارد؛ اگر به همه‌ی این حوزه‌ها نگاه کنیم، یک طرف بحث، بانوان هستند؛ از شما می‌خواهیم پای کار بیایید و دست دولت را در این زمینه بگیرید.

عامر در ادامه و در خصوص جایگاه بانوان در دولت فعلی گفت: امسال دولت دکتر روحانی نقش‌های مدیریتی بیشتری را به بانوان داده است، تأکید استاندار محترم در زمینه اینکه از پتانسیل بانوان در حوزه‌های مدیریت استفاده شود تأکید به جد بوده و ایشان دائماً پیگیر این موضوع هستند.

وی افزود: ما نیز در شهرستان ماسال، از چند تن از بانوان خواستیم در پست‌های مدیریتی نقش‌آفرینی کنند، اما بنا به معذوریت‌هایی که داشتند نپذیرفتند اما بنا داریم در ادامه، در سه تا چهار پست، از ظرفیت بانوان در حوزه‌های مدیریتی استفاده کنیم و امیدواریم بانوان محترم با قبول این مسئولیت‌ها، جایگاه به حق بانوان در پست‌های مدیریتی را به دست آورند.

فرماندار ماسال همچنین در پاسخ به انتقادات یکی از حضار در خصوص نبود امکانات گفت: باید خودمان را باور کنیم، اگر قرار باشد برای من مسئول تمام امکانات را فراهم کنند خب هر کسی جای بنده باشد می‌تواند این کار را انجام دهد، کسانی موفق هستند که در کمترین‌ها، توانایی‌هایشان را نشان دهند؛ کمبود امکانات در مقطع فعلی را می‌پذیریم، اما گاهی در کمبودها نیز می‌توان کارهای بزرگی انجام داد، مهم‌ترین موضوع این است که همه ما به توانایی‌های خود باور داشته باشیم.

عامر ادامه داد: شاید عده‌ای باشند که با خود می‌گوید دولت برای ما چه کرده؟ چه سودی برایمان دارد که برای دولت خدمت کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت این موضوع قبول که دولت نتوانسته امکانات لازم را فراهم کند، اما آیا وقتی ما برای خانواده خود خدمتی می‌کنیم به فکر سود آن برای شخص خودمان هستیم؟ خب، در راه خدمت به مردم هم باید همین نگاه را داشته باشیم، باید نگاه خود را عوض کنیم، گاهی ممکن است برای کاری که می‌کنیم سود شخصی کسب نکنیم، اما اگر این نگاه فراگیر شود منافع آن برای عموم جامعه خواهد بود.

 


تست
تست