یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ , 16 December 2018
تاریخ انتشار : ۰۴ شهریور ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۱۶ ب.ظ
چاپ مطلب
صبح امروز با حضور مسئولان شهرستان صورت گرفت؛

افتتاح یک حلقه چاه عمیق کشاورزی و ۴۸ چاه ژالونکایی در شاندرمن

با حضور فرماندار و مدیران شهرستان ماسال، پروژه‌ی چاه عمیق کشاورزی پیرسرای شاندرمن به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ با حضور فرماندار و مدیران شهرستان ماسال، پروژه‌ی چاه عمیق روستای پیرسرای شاندرمن به صورت رسمی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محمدجواد عامر فرماندار ماسال در آیین این افتتاح این پروژه ضمن تقدیر از مسئولان شهرستان برای آب‌رسانی به مزارع و شالیزارهای شهرستان در فصل کشت اظهار داشت: نتیجه تلاش مسئولان شهرستان این بود که در ماسال و شاندرمن تقریباً سوخت نداشتیم.

وی افزود: ممکن است با کاهش محصول در برخی مزارع شهرستان مواجه شده باشیم اما خوشبختانه سوخت نداشتیم.

فرماندار ماسال همچنین از مسئولان آب و فاضلاب روستایی شهرستان ماسال خواست در صورت امکان آب این چاه را به آب شرب روستا وصل کنند تا مشکل کمبود آب روستا برطرف شود.

حسن همتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ماسال نیز در این مراسم با بیان اینکه ماسال و شاندرمن بیش از ۷۰۰۰ هکتار شالیزار دارد اظهار کرد: ۹۰ درصد این زمین‌ها در بالادست کانال هستند و از طریق آب انهار، چاه‌ها و آب‌بندان ها آبیاری می‌شوند.

وی افزود: هم‌اکنون در بخش جهاد ۱۳ حلقه چاه کشاورزی داریم که در فصل زراعی گذشته همه این چاه‌ها تکمیل، تجهیز و نوسازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی ماسال گفت: در فصل زراعی گذشته ۱۲ حلقه چاه دهنه گشاد نیز توسط جهاد کشاورزی حفر شده است و پروژه شبکه فرعی آب کشاورزی به طول ۳۰۰۰ متر هم در شهرستان آغاز شده است که تا قبل از فصل زراعی ۲۲۰۰ متر آن اجرایی شد و مابقی آن تا یک ماه آینده انجام خواهد گرفت.

همتی ادامه داد: در روستاهای پشد و نیلاش یک ایستگاه پمپاژ آب با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان احداث کردیم که مشکل کمبود آب در ۱۰ ها هکتار از مزارع این روستاها را حل کرد.

گفتنی است چاه عمیق روستای پیرسرای شاندرمن با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال و برای تأمین آب کشاورزی ۷ خانوار به بهره‌برداری رسیده است.
همچنین در این مراسم و به صورت هم زمان ۴۸ چاه ژالونکایی و مته‌ای  جهت تأمین آب کشاورزی ۶۰ خانوار افتتاح شد که برای احداث این تعداد چاه اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال صرف شده است.

 


تست
تست