سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۰۹ شهریور ۹۷
ساعت انتشار : ۱۰:۳۱ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال پیشنهاد داد؛

مسئولان رده بالا با خانواده‌هایشان ممنوع‌الخروج شوند/ وزیر صنعت بگوید زنده است یا مرده؟! / چرا باید مسئولانی که دزدی می‌کنند را حفظ کنیم

امام جمعه ماسال در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ماسال گفت: مسئولی که دو تابعیتی است برای مملکت دل نمی‌سوزاند چون تا اتفاقی افتاد دست زن و بچه‌ی خود را می‌گیرد و به خارج فرار می‌کند.

به گزارش ماسال نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ماسال ضمن تبریک ۲۰ ذی‌الحجه روز ولادت امام موسی بن جعفر (ع) اظهار داشت: دوشنبه ۱۲ شهریور روز مبارزه با استعمار پیر در تقویم انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به ماجرای سؤال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهوری، این اتفاق را میمون و مبارک دانست و افزود: این حق نمایندگان است که در مواردی از رئیس‌جمهور سؤال کند. این کار البته مراحلی دارد. اگر رئیس‌جمهور به تذکر توجه نکرد نمایندگان می‌توانند از او سؤال کنند و اگر از سؤال قانع نشدند می‌توانند او را استیضاح کنند.

امام جمعه ماسال گفت: سؤال نمایندگان در فضایی آرام مطرح شد و رئیس‌جمهور محترم هم در یک فضای آرام به این سؤالات پاسخ داد و پاسخ ۴ سؤال از پنج سؤال مطرح شده توسط نمایندگان برای آن‌ها قانع‌کننده نبود و حالا این موضوع باید به قوه قضاییه ارجاع شود.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: طرح سؤال از رئیس‌جمهور نماد و تجلی مردم‌سالاری در حکومت ماست و در عین حال نمایندگان از پاسخ‌ها قانع نشدند و این موضوع بیانگر این است که نظام جمهوری اسلامی یک نظام پاسخگو است و از با وجود اختلاف‌نظرها این ماجرا در فضایی آرام برقرار شد.

وی درباره قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های رئیس‌جمهور نیز اظهار کرد: ای‌کاش ریاست محترم جمهوری هزینه برخی امور را به گردن مجلس نمی‌انداخت و وزرایی که کفایت نداشتند را خودش برکنار می‌کرد. الآن هم ۳ وزیر داریم که اگر دولت نخواهد تغییر در آن‌ها در کابینه ایجاد کند همین حرف‌ها وجود خواهد داشت. بسیاری از معضلات امروز ربطی به آمریکا و تحریم‌ها ندارد و به دلیل سوء مدیریت‌هاست.

امام جمعه ماسال گفت: وقتی یک مسئولی عرضه ندارد و نمی‌تواند مدیریت کند چرا اصرار به حفظ آن مسئول داریم. چرا مردم باید هزینه سوء مدیریت این‌ها را بپردازند. یکی از وزرایی که رئیس‌جمهور خودش باید او را محترمانه برکنار کند وزیر صنعت است. باید در این خصوص پاسخگو باشد. آدم احساس می‌کند همه‌چیز در بخش خودرو رها شده است. این‌همه مسائل درباره قضایای خودرو برای چه اتفاق افتاده است. ایران‌خودرو خصوصی نیست. کجای ایران‌خودرو خصوصی است. آقای وزیر صنعت و معدن کجا هستی؟ زنده‌ای یا مرده که آمده‌اند بالای ۸۰ هزار خودرو را در ایران‌خودرو احتکار کرده‌اند که گران بفروشند؟!

حجت‌الاسلام موسوی افزود: پراید ۲۰ میلیونی به ۴۰ میلیون رسیده است. شما کجا هستید. هفته آینده هم احتمال استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش وجود دارد. هنوز آن اتفاق زشتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاده است را مردم فراموش نکرده‌اند. وزیر مسکن و شهرسازی الآن کجای کار است. وزیر میلیاردی اصلاً می‌فهمد که یک نفر خانه نداشته باشد یعنی چی؟ این آدم خجالت کشیدن مقابل زن و بچه را می‌فهمد؟ چه اصراری بر حفظ این افراد دارید؟

وی تأکید کرد: خود رئیس‌جمهور بیاید تیم اقتصادی خود را ترمیم کند. نمی‌شود که هر ساعت قیمت اجناس بالا برود و مرتب فقیر فقیرتر و پول‌دار پولدارتر شود.

امام جمعه ماسال گفت: ما سؤال از رئیس‌جمهور را به فال نیک می‌گیریم. خواهش ما از قوه قضائیه این است که واقعاً با مفاسد برخورد کند. برای ما حفظ افراد اهمیت ندارد. مهم حفظ نظام است. افراد را تا زمانی که پاک دست و پاک‌دامن باشند حفظ می‌کنیم ولی وقتی دزدی و اختلاس می‌کنند چرا باید حفظ شود.

وی ادامه داد: من اگر رئیس‌جمهور بودم تمام مسئولان رده‌بالا و خانواده‌شان را ممنوع‌الخروج می‌کردم. مسئولی که دو تابعیتی است برای مملکت دل نمی‌سوزاند چون تا اتفاقی افتاد دست زن و بچه‌ی خود را می‌گیرد و به خارج فرار می‌کند. مگر مدیران دلسوز ما کم داریم که این افراد مسئولیت داشته باشند.


تست
تست