سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۹۷
ساعت انتشار : ۱۱:۴۹ ق.ظ
چاپ مطلب
در فراخوان کمک به پسر هشت ساله ماسالی صورت گرفت

سنگ تمام مردم منطقه برای کودک ماسالی / بیش از ۳۰ میلیون تومان در کمتر از ۴۸ ساعت جمع آوری شد

کمتر از 40 ساعت قبل بود که مشکل یک پسر هشت‌ساله سرطانی با ما مطرح شد. پسری که کلیه‌هایش از کار افتاده‌اند و سرطان خون مجالش را بریده است.

هوالشافی
بنی‌آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

کمتر از ۴۰ ساعت قبل بود که مشکل یک پسر هشت‌ساله سرطانی با ما مطرح شد. پسری که کلیه‌هایش از کار افتاده‌اند و سرطان خون مجالش را بریده است. تنها یک قرص که آن هم در یک کشور بیگانه پیدا می‌شود می‌تواند کلیه‌های این پسر را راه به کار بی اندازد. پزشکان مبلغ این داروی خاص را ۴۸ میلیون تومان برآورد کردند.
تصور اینکه این مبلغ در ظرف کمتر از ۴۸ ساعت جمع شود برای ما خیلی سخت بود.
بلافاصله پس از انتشار فراخوان برخی خیران خاص هم به دنبال اسم دارو و پیدا کردن آن در داروخانه‌ها شدند و برخی نوید پیدا کردن آن با مبلغی پایین‌تر را دادند.
رسانه‌های شهرستان هم فارق از اختلافات سیاسی پای کار آمدند و همه کوشیدند تا داروی این پسر ماسالی پیدا شود. خیلی زود مبالغی جمع شد و به میلیون‌ها تومان رسید.
ایرانیانی در خارج از کشور با همکاری یکی از خیران منطقه به دنبال داروی مورد احتیاج پسربچه ماسالی گشتند و برآورد اولیه از قیمت دقیق دارو به دست آمد.
عصر امروز مردم مبلغ اهدایی خود را به ۲۱ میلیون تومان رساندند که خیر محترم درخواست اتمام فراخوان را کرد و این مبلغ را برای تهیه دارو کافی دانست. با اعلام پایان فراخوان اما مردم همچنان به واریز مبالغ خود ادامه دادند و اکنون این مبلغ به بالغ بر ۳۰ میلیون تومان رسیده است.
اینجا بود که این مصرع سعدی که «دگر عضوها را نماند قرار» تعبیر شد.
مردم! دست‌مریزاد. دست‌مریزاد که در این گیر و دار بد اقتصادی بدون اینکه بدانید برای کدام فرزند ماسال کمک می‌کنید از هزینه‌های زندگی خود کم کردید و مبلغی را اهدا نمودید.
دست‌مریزاد بدون اینکه سؤال کنید این پسر از کدام تیره و طایفه است کمک کردید.

در پایان ضمن تشکر از مشارکت همه مردم، از مدیران رسانه‌های فعال شهرستان ماسال که همگی با تمام وجود پای کار آمدند تشکر می‌کنیم.
همچنین اعلام می‌کنیم که مبالغ جمع‌آوری‌شده با حضور مدیران رسانه‌های شهرستان صورت‌جلسه و منتشر خواهد شد. همچنین اسناد مربوط به هزینه کرد این مبالغ جهت شفاف‌سازی در همین رسانه‌ها به رؤیت مردم و البته مسئولان شهرستان از جمله فرماندار محترم، امام جمعه ارجمند و دادستان محترم شهرستان و دستگاه‌های نظارتی خواهد رسید.

با تشکر
مدیریت ماسال نیوز


تست
تست