سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۴۸ ق.ظ
چاپ مطلب
فرماندار ماسال خبر داد؛

رودخانه‌های ماسال و شاندرمن ساماندهی می‌شوند

فرماندار ماسال با اشاره به اهمیت ساماندهی رودخانه‌ها در کاهش آسیب‌پذیری شهرستان در مقابل وقوع سیلاب،  گفت: در همین راستا رودخانه‌های مرغک و خالکایی ساماندهی می‌شوند.

به گزارش ماسال نیوز؛ محمدجواد عامر صبح امروز در جلسه‌ی ستاد پدافند غیر عامل شهرستان ماسال با بیان اینکه متأسفانه سیل اخیر خسارات زیادی را در سطح استان به تأسیسات عمومی و مردم وارد کرد، افزود: در بسیاری از موارد اگر قبلاً رودخانه‌ها ساماندهی می‌شد و از شن و ماسه‌ی حاصل از آن برای ساماندهی رودخانه‌ها و آبادانی منطقه استفاده می‌شد، امروز میزان خسارات وارده به مراتب کمتر از این بود.

وی با اشاره به انباشت شن و ماسه در مسیر دو  رودخانه  خالکایی و مرغک بر اثر سیل اخیر دستور داد: کمیته‌ای متشکل از صنعت، معدن و تجارت، راهداری، آب منطقه‌ای، محیط‌زیست و نماینده دادستان از وضعیت انباشت شن و ماسه در نقاط مشخص شده بازدید و گزارشی از شرح بازدید را به کمیته شن و ماسه اعلام کنند.

فرماندار ماسال با تأکید بر لزوم شفافیت در زمینه‌ی استفاده از شن و ماسه استحصال شده در مصارف عمران شهری و روستایی، تصریح کرد: ادارات متولی باید لیست دقیقی از مصارف شن و ماسه را به کمیته شن و ماسه شهرستان اعلام کنند.

 


تست
تست