سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۹۷
ساعت انتشار : ۱:۳۳ ب.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

فرماندار شهرستان حق تعیین سخنران مراسم ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن را ندارد / تحریم‌های جدید بیشتر جنبه روانی و تبلیغاتی دارد نه عملی

امام جمعه ماسال گفت: : فرماندار حق ندارد در مناسبت‌هایی مانند 13 آبان و 22 بهمن سخنران تعیین کند و تعیین سخنران با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و شورای سیاست گزاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی موسوی در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز با بیان اینکه ۱۳ آبان، یادآور حوادث مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی و بیرون راندن آمریکا از ایران است اظهار داشت: در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، دژخیمان شاهنشاهی ایران، حضرت امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به ترکیه تبعید کردند و پس از مدت‌ها امام خمینی به عراق و سپس پاریس مهاجرت کردند.

وی افزود: در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ نیز دانش آموزان در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز کردند، ولی مأموران شاه، به آنان حمله کرده و آنان را به خاک و خون کشید.

امام جمعه ماسال با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران گفت: در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان انقلابی، لانه‌ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کرده و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه مجموعه‌ای از حوادث ضد استکباری در روز ۱۳ آبان ماه در سال‌های مختلف در کشور رخ داده است اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل هم‌زمانی این وقایع تاریخی این روز را با عنوان روز «ملی مبارزه با استکبار» نام‌گذاری کردند.

رئیس قرارگاه فرهنگی ماسال با اشاره به اختلافات ایجاد شده در خصوص تعیین سخنران مراسم روز ۱۳ آبان در شهرستان با بیان اینکه تعیین سخنران مراسم ۱۳ آبان ماه و یوم‌الله ۲۲ بهمن با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و شورای سیاست گزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است ادامه داد: آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن حکمی این‌جانب را به عنوان رئیس شورای سیاست گزاری و راهبردی مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منصوب نموده‌اند.

وی افزود: همه دستگاه‌ها و نهاد موظف به همکاری با این شورا برای برگزاری مراسم مربوط به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند و یکی از وظایف همین شورا هم تعیین سخنران برنامه‌های سیاسی و مذهبی از جمله ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن ماه شهرهاست.

امام جمعه ماسال گفت: فرماندار حق ندارد در چنین مناسبت‌هایی سخنران تعیین کند و تعیین سخنران با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و شورای سیاست گزاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان است.

وی تأکید کرد: مراسم و یوم الله ها باید منشأ وحدت در بین مردم و مسئولان باشد اما برخی نمی‌خواهند از این فرصت جهت وحدت‌آفرینی بهره ببرند.

رئیس شورای سیاست گزاری و راهبردی مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ماسال ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده است تحریم‌ها را از ۱۳ آبان ماه اعمال می‌کند که این موضوع اهمیت حضور باشکوه در راهپیمایی را دو چندان می‌کند.

حجت‌الاسلام موسوی تأکید کرد: تحریم‌های جدید بیشتر جنبه روانی و رسانه‌ای دارد چون آمریکا تا پیش‌ازاین همه تحریم‌های ممکن را اعمال کرده‌اند و هر آنچه را که در چنته خود داشته را رو کرده است.

گفتنی است مراسم گرامیداشت روز ۱۳ آبان ماه در شاندرمن از ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل حوزه بسیج محمدرسول الله (ص) و با سخنرانی حجت‌الاسلام چهری و در ماسال از ساعت ۱۰:۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام سید هادی موسوی امام جمعه شهرستان از مقابل سپاه ناحیه ماسال برگزار خواهد شد.


تست
تست