چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ , 22 May 2019
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۳۷ ب.ظ
چاپ مطلب
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در آیین افتتاح مسجد و حسینیه شهدای ماسال:

کمبود ۸۰ هزار مسجد در کشور/ نماز صبح در ۶ هزار مسجد اقامه می شود

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با بیان اینکه در کشورمان کمبود ۸۰ هزار مسجد داریم، گفت: از ۸۷ هزار مسجد فقط ۶ هزار مسجد موقع نماز صبح فعال است.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از شبستان؛ سردار سید ضیاء الدین حزنی عصر امروز(۳۰آبان) در آیین افتتاح مسجد و حسینیه شهدای ماسال با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: تمام ملت سرافراز ایران پشتیبان بسیج بوده‌اند و از این نهاد حمایت کرده‌اند.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با بیان اینکه از همه کسانی که تلاش و پیگیری کردند تا یک مسجد به مساجد کشور افزوده شود، تشکر می‌کنم، افزود: حضرت محمد(ص) فرمود؛ هر کس مسجدی برای خدا بسازد خداوند خانه ای بزرگتر از آن در بهشت برای او بنا می‌کند.

وی با بیان اینکه در کشورمان کمبود مسجد داریم، گفت: حدود ۸۷ هزار مسجد در ایران احداث شده که از تعداد مذکور حدود ۱۶ هزار مسجد متعلق به اهل سنت و حدود ۶۲ هزار مسجد برای شیعیان است.

سردار حزنی تصریح کرد: با توجه به جمعیت اهل سنت در کشورمان برای هر ۳۹۷ نفر اهل سنت یک مسجد و برای هر یک هزار و ۱۵۶ نفر شیعه هم یک مسجد است.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اینکه برای هر ۵۰۰ نفر باید یک مسجد داشته باشیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه با این آمار ما ۸۰ هزار کسری مسجد در ایران داریم.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های قرارگاه محرومیت زدایی سپاه جبران عقب ماندگی در کمبود مساجد است، اظهار کرد: همه کشور در بحث مسجد باید به نقطه مطلوبی برسد.

سردار حزنی با بیان اینکه تمام مساجد کشور طی یک تا دو ساعت قابل استفاده هستند، افزود: متاسفانه ما از مساجد استفاده خوبی نمی‌کنیم و باید هیئت امنای مسجد تلاش کنند تا برنامه‌های بیشتری در مساجد برگزار شود.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با بیان اینکه حدودا در سراسر کشور فقط در ۶ هزار مسجد نماز صبح اقامه می‌شود و ۵۷ هزار مسجد نماز صبح در آن برگزار نمی‌شود، گفت: در ۲۴ هزار مسجد نماز ظهر و عصر برگزار می‌شود و حدود ۲۹ هزار مسجد این نماز برگزار نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر سنندج حدود ۳۸۸ مسجد است که در همه مساجد نماز صبح اقامه می‌شود، تصریح کرد: مساجد در راستای ارتقای سطح معنوی و فرهنگی مردم بسیار موثر و مهم هستند.

سردار حزنی با بیان اینکه مسئولان باید با مردم کمک کنند تا مانند دفاع مقدس شود، خاطرنشان کرد: هر زمان مسئولان با مردم هماهنگ باشند و کار کنند آنوقت پیشرفت خوبی در پروژه‌ها خواهیم داشت.


تست
تست