پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , 14 November 2019
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۹۷
ساعت انتشار : ۹:۴۲ ب.ظ
چاپ مطلب
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال خبر داد؛

تحقق ۱۲۰ درصدی سهمیه بوم گردی شهرستان ماسال / ماسال پیشتاز طرح‌های بوم گردی در گیلان است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال از پیشتازی ماسال در تصویب طرح‌های توسعه اقامت‌گاه‌های بوم گردی در استان خبر داد.

سید حسین محمدی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در مبحث طرح‌های توسعه اقامت‌گاه‌های بوم گردی اظهار داشت: تا به امروز ۵۶۴ درخواست طرح بوم گردی به دبیرخانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال رسیده است.

وی افزود: همه درخواست‌ها از سوی کارشناسان بنیاد مسکن شهرستان بازدید و به تمامی درخواست‌ها پاسخ داده شده است. بر این اساس، ۶۰ درصد تقاضاها در بخش مرکزی و ۴۰ درصد در بخش شاندرمن قرار دارد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال ادامه داد: تا به امروز ۳۰۱ پرونده در همین راستا در بنیاد مسکن شهرستان تشکیل شده است.

دبیر کارگروه بوم گردی ماسال گفت: تعداد پرونده‌های مصوب شده در کارگروه طرح توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی شهرستان تا به امروز ۴۱۷ واحد است که با توجه به سهمیه ۳۴۵ واحدی شهرستان، ۱۲۰ درصد این سهمیه محقق شده است.

محمدی در ادامه اظهار کرد: تعداد واحدهای مصوب استانی برای شهرستان ماسال ۳۷۷ واحد بوده که در این بخش نیز ۱۰۹ درصد تحقق برنامه را شاهد هستیم و تعداد واحدهای حائز دریافت موافقت اصولی از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان ۳۷۲ واحد است که در این بخش نیز ۱۰۸ درصد از برنامه محقق شده و در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال در استان پیشتاز است.

مدیر حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) شهرستان ماسال افزود: تا امروز برای ۱۰ پرونده به تعداد ۴۵ واحد پروانه ساختمانی از سوی بخشداری‌ها صادر شده است و ۲۴ نفر با اعتباری بیش از ۶ میلیارد تومان از سوی اداره میراث فرهنگی شهرستان به بانک عامل معرفی شده‌اند و در حال تشکیل پرونده و عقد قرارداد هستند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان در پایان گفت: از همکاری و مساعدت فرماندار محترم و معاونت محترم فرمانداری به جهت تشکیل جلسات بوم گردی به صورت مستمر تقدیر و تشکر دارم و از همکاری بخشداران و دهیاران، ادارات میراث فرهنگی، منابع طبیعی، محیط‌زیست، نظام مهندسی و همه اعضای کارگروه طرح توسعه اقامت‌گاه‌های بوم گردی شهرستان کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

 

 

 


تست
تست