سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ , 17 September 2019
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۹۷
ساعت انتشار : ۲:۲۲ ب.ظ
چاپ مطلب
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

اولین جشنواره آسیب‌شناسی اجتماعی در مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های گیلان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری اولین جشنواره با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت استان خبر داد.

به گزارش ماسال نیوز؛ حسین ابراهیمیان عصر شنبه در نشست خبری فراخوان اولین جشنواره آسیب‌شناسی اجتماعی در مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های گیلان اظهار داشت: این جشنواره با هدف پیشگیری آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت استان به عنوان یک مسئولیت همگانی، افزایش توانمندی‌های شناختی افراد جامعه در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و گسترش فعالیت فرهنگی و رسانه‌ای مرتبط با تنش‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره آسیب‌شناسی اجتماعی در مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های گیلان در چهار رشته گزارش، سرمقاله و مقاله، خبر و عکس برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: محورهای این همایش علل و عوامل شیوع تکدی گری در جامعه، نقش رسانه‌ها در پیشگیری از اعتیاد و ریشه‌یابی انحرافات اجتماعی نظیر خشونت‌های خانگی، ارتباط آسیب‌های فضای مجازی با سایر بزه‌کاری‌ها، تأثیر ارتقای آگاهی‌های عمومی در حفظ سلامت اجتماعی خانواده و شهروندان، حاشیه‌نشینی و نقش آن در افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر کودکان کار، مفاسد اجتماعی و نقش آن در فروپاشی نهاد خانواده و نقش اقتصاد مقاومتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

ابراهیمیان با بیان اینکه آثاری که از ابتدای سال ۹۷ تا ۲۵ بهمن‌ماه امسال در نشریات استانی به چاپ رسیده و با منتشر شده باشد امکان شرکت در جشنواره را دارند اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۰ بهمن‌ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل دهند.

وی ضمن تشریح شرایط شرکت در جشنواره گفت: پدیدآورندگان آثار می‌توانند در هر رشته حداکثر سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و آثاری که در فاصله زمانی تعیین‌شده در یکی از نشریات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری دارای مجوز منتشر شده‌اند در جشنواره شرکت داده می‌شوند.

به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به نفرات اول هر رشته مبلغ ۵۰۰ هزار تومان، نفرات دوم ۴۰۰ هزار تومان و به نفرات سوم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به عنوان جایزه اهدا خواهد شد و به ۱۸ نفر دیگر از برگزیدگان جشنواره نیز هدایای نقدی پرداخت می‌شود.


تست
تست