سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ , 27 October 2020
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۹۷
ساعت انتشار : ۱:۳۸ ب.ظ
چاپ مطلب

روز آمدن امام، در روستای میرمحله ماسال

کانال تاریخ معاصر گیلان از زبان مردم روایتی از 12 بهمن ماه 57 در ماسال و ماجرای تماشای زنده حادثه ورود امام خمینی (ره) به ایران از زبان سید عیسی صفوی را نقل کرده است.

به گزارش ماسال نیوز؛ کانال تاریخ معاصر گیلان از زبان مردم در ایتا به آدرس @Gozareshe_Mardom روایتی از ۱۲ بهمن ماه ۵۷ در ماسال و ماجرای تماشای زنده حادثه ورود امام خمینی (ره) به ایران از زبان سید عیسی صفوی را نقل کرده است:

✅ آن موقع، شاید در هر صد یا دویست خانه، یک تلویزیون پیدا می‌شد! در روستای ما، #میرمحله، اصلاً تلویزیون نبود. سالی که انقلاب داشت پیروز می‌شد، یکی از اهالی به نام مرحوم #سید_ادریس تلویزیونی گرفت که با باطری کار می‌کرد. شهرستان، اصلاً برق نداشت. فقط شهر #ماسال، موتورخانه‌ دیزلی بزرگی داشت که کنار بهداری سابق بود و شب‌ها کار می‌کرد.

✅ روز آمدنِ #امام، همگی در خانه سید ادریس جمع شدیم و تلویزیون نگاه کردیم. تقریبا همه اهل محل، سعی کرده بودند بیایند. تلویزیون را در حیاط خانه، طوری گذاشته بودند که همه ببینند.
قبل از آن روز، پیام‌ها، اعلامیه و نوارکاست امام دست ما رسیده بود ولی فیلم امام را اولین بار بود که می‌دیدیم. همه گریه می‌کردند، صلوات می‌فرستادند، شوق داشتند.
امام آمد. خاطره‌ به‌خصوصی که انسان نمی‌تواند آن احساسات را وصف کند.

✅ تلویزیون، لحظه‌ای را که به فرودگاه آمدند نشان داد. ولی فکر می‌کنم لحظه‌ای که می‌خواستند سرود پخش کنند تصویر قطع شد و عکس #شاه را بر روی صفحه آوردند.
اهالی خیلی ناراحت بودند. دخترخانمی بود که وقتی عکس شاه را نمایش دادند گویی که خوک دیده باشد، از جا بلند شد و های و هوی کرد.
قطع پخش زنده، خودش باعث شد تا راهپیمایی کنیم. هرکس شعاری می‌داد. دسته جمعی به سمت بازار (شهر) حرکت کردیم تا اطلاع پیدا کنیم که چه خبر است. افرادی بودند که نیسان داشتند؛ پشتش نشستیم و آمدیم تا ماسال. بعضی‌ها موتور داشتند. خیلی‌ها داخل شهر آمدند، بعد مشغول شعار و راهپیمایی شدیم. آنهایی که روستا بودند، همان‌جا شعار می‌دادند.

#دوازده_بهمن

📌 تاریخ معاصر غرب گیلان از زبان مردم:


ویژه ها
تست
تست