سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۹۷
ساعت انتشار : ۲:۵۱ ب.ظ
چاپ مطلب
در نشست مشترک نماینده تالش بزرگ با وزیر جهاد کشاورزی؛

مشکلات عشایر شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال بررسی شد

در نشست مشترک نماینده تالش بزرگ با وزیر جهاد کشاورزی مشکلات عشایر شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال بررسی شد.

به گزارش ماسال نیوز؛ نشست مشترک نماینده مردم تالش بزرگ با وزیر جهاد کشاوری با موضوع مشکلات عشایران منطقه در دفتر این وزارتخانه برگزار شد.

محمود شکری در این نشست ضمن تشریح مشکلات سکونت گاه های عشایری در ییلاقات منطقه گفت: مجوز استفاده از درخت های افتاده و ریشه کن شده جهت مصارف مسکونی و دامداری از جمله درخواست های بومیان این مناطق است.

وی افزود: در حال حاضر دفتر امور عشایری در استان گیلان وجود دارد و جهت تسریع در امور عشایر راه اندازی اداره امور عشایری در گیلان می تواند مثمر ثمر باشد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با تاکید بر ضرورت اصلاح سرشماری عشایر استان کیلان تا نیمه اسفند ماه سال جاری عنوان کرد:  تامین نهاده های دامی برای عشایر و همکاری جهت ترمیم و بازسازی سکونت گاه ها از الزامات زندگی عشایر در منطقه است که باید از سوی وزارت جهاد کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست ضمن قول مساعد در خصوص موارد طرح شده از سوی نماینده مردم تالش، وعده داد در آینده نزدیک  وام های کم بهره به عشایر استان گیلان اختصاص یابد.

گفتنی است در این نشست معاونان وزیر جهاد کشاورزی، کلابی مدیرعامل جنگل شفارود، حاجتپور مسئول امور عشایری شهرستان ماسال، فرامرزی مسئول امور عشایری شهرستان تالش و کریمی مسئول امور عشایری شهرستان رضوانشهر نیز حضور داشتند.

 


    همچنین بخوانید :

تست
تست