یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , 08 December 2019
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۹۷
ساعت انتشار : ۵:۰۹ ب.ظ
چاپ مطلب

مسئله فقط کلاک نیست

نویسنده : سلمان کدیور

این دو نفر (علی اکبر ناطق نوری و صادق آملی لاریجانی)، این روزها متهم شده‌اند که در تصرف و رویه غیرقانونی پروژه کلاک اعمال نفوذ کرده تا مالکین بدون دردسر به ساخت و ساز و تملک زمین‌ها بپردازند و سودهای میلیاردی به جیب بزنند.

🔸این روزها پرونده‌ی فساد #کلاک (روستایی حوالی لواسان، جنب سد لتیان) توسط عدالت‌خواهان طرح شده است. فساد و تبانی برای تملیک یک میلیون متر مربع زمین.های آن منطقه و ساخت و سازهای غیرقانونی در آن. آن هم نه ساخت و سازهایی عادی، بلکه بناهایی شبه کاخ و مجلل برای استفاده اشراف.

🔹اما آنچه از خود کلاک مهمتر شده این است که پای مسئولین طراز اول حکومتی در آن باز شده و مشخصا از آقای #ناطق_نوری (رئیس اسبق بازرسی دفتر رهبری) و آقای شیخ #صادق_آملی_لاریجانی (رئیس سابق قوه قضائیه و ریاست کنونی مجمع تشخیص) نام برده شده است.

🔸این دو نفر، این روزها متهم شده‌اند که در تصرف و رویه غیرقانونی پروژه کلاک اعمال نفوذ کرده تا مالکین بدون دردسر به ساخت و ساز و تملک زمین‌ها بپردازند و سودهای میلیاردی به جیب بزنند.

🔹اما انگیزه آنها از این کار چه بوده؟ چرا از قدرت خود برای سرمایه‌داران استفاده کرده‌اند؟ ارتباط آنها با پرژه و مالکین آنها چیست؟ طبق چه قانون یا توصیه‌ای آن‌ها از قدرت خود به نفع عده‌ای معدود استفاده کرده‌اند؟ این‌ها و ۱۰ها سوال و ابهام دیگر، پرسش‌هایی هستند که ما پیرامون آن هیچ قضاوتی نداریم و خود آقایان ناطق و آملی باید به آنها پاسخ دهند و پیرامون آن شفافیت به خرج دهند. یا تکذیب مستند کنند و یا معترف شوند.

🔸آقای رئیسی، رئیس تازه قوه قضا، نمی‌تواند و نباید در قبال این شبهه طرح شده در اذهان عمومی بی‌توجه عبور کند.

ایشان نمی‌تواند به بهانه #امنیت، از اجرای #عدالت سرباز زند و از این ماجرا طفره رود تا مردم به انقلاب بدبین و از نظام نا امید شوند.

ایشان اگر در انقلابی بودن و بنایشان بر اصلاح قوه قضا صادق هستند، باید کارشان را از چنین پرونده‌هایی آغاز کنند، وگرنه سرنوشت مدیریت ایشان بهتر از پیشینیان نخواهد بود.

🔹امیرالمؤمنین (ع) در نامه‌اش به جناب مالک می‌فرمایند وقتی دریافتی که پیرامون تو و رفتار حکومتت در اذهان مردم شبهه‌ای طرح شده، اجازه نده که حرف و حدیث‌ها، شایعات و ابهامات در اذهان عمومی رشد کرده و مردم را به حکومت بدبین سازد. تا چنین دریافتی، میان آنان حاضر شو و بی‌پرده و بی‌واسطه به آنان توضیح ده و اقناعشان ساز.

🔸اینجا مسئله فقط کلاک نیست، بلکه آبروی نظام اسلامی و آبروی رهبری آن در میان است.

🔹آقایان باید حاضر شوند و جواب دهند، چرا با اینکه رهبر انقلاب شخصا در مورد ساخت و ساز اطراف سد لتیان و منطقه #کلاک تذکر داده و به ماجرا ورود کردند، حضرات آن دستور را نادیده گرفته و در آن پروژه اعمال نفوذ کرده‌اند؟ آن هم زمانی که هر دو منصوب رهبری در مسئولیت‌هایشان بوده‌اند.


يک ديدگاه

  1. شهرام گفت:

    سلام – و ممنون از پیگیری چنین مواردی – فقط عجیب است که پس از گذشت سالها وعده برای دستگیری افراد دانه درشت چگونه به یکباره سلطان ها دستگیر شدند و چگونه کار بجایی رسید که حتی اسم افراد فوق برده می شود ؟ آقای احمدی نژاد فیلمی را در مجلس پخش کرد که به وضوح نمایشگر حقایقی بود که کسی هم چندان توجهی به آن نکرد ولی اکنون به یکباره همه چیز عوض شده است حال مردم این پیگیری را واقعا مدیون چه کسی باید باشند ؟

تست
تست