شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ , 24 October 2020
تاریخ انتشار : ۰۳ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۶:۱۴ ب.ظ
چاپ مطلب

سیل در #گلستان، ایران در محاصره

 مردم می‌خواهند به سیل‌زده‌ها کمک کنند اما یک‌عده قبلاً زحمت کشیده‌ و همه‌ی سازمان‌ها و مسئولانی را که باید کمک‌ها را بگیرند و برسانند از دم زیرسؤال برده‌اند. در مملکتی که همه دزدند چرا باید مردم پولشان را دودستی تقدیم دزدها کنند؟

به گزارش ماسال نیوز؛ سید رسول منفرد از فعالان رسانه‌ای در یادداشتی تحلیلی درباره سیل استان گلستان در کانال ایتایی خود نوشت:

 

مردم می‌خواهند به سیل‌زده‌ها کمک کنند اما یک‌عده قبلاً زحمت کشیده‌ و همه‌ی سازمان‌ها و مسئولانی را که باید کمک‌ها را بگیرند و برسانند از دم زیرسؤال برده‌اند. در مملکتی که همه دزدند چرا باید مردم پولشان را دودستی تقدیم دزدها کنند؟

به همین راحتی، به‌خاطر چند لایک بیشتر، یک عده نامردِ دلسوز، دارند، راه‌ها و انگیزه کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده را سد می‌کنند.

گفته‌ می‌شود در نقاطی که سیلاب به سویشان می‌رود هنوز برخی از مردم به درخواست تخلیه کم‌توجهند. یعنی هرگونه اختلال در همکاری بین سیل‌زده‌ها با حاکمیت در حین بحران، فقط به ضرر خود بحران‌زده‌ها است. حالا به این سلبریتی‌ها مگر می‌شود گفت شما هم مثل برخی از مسئولان، از #مدیریت_بحران هیچ نمی‌فهمید و نادانسته به سیل‌زده‌ها خیانت می‌کنید؟

#استاندار با چتر آمده؟ بی‌خود کرده. فلانی زمینه‌ساز وقوع سیلاب بوده؟ غلط کرده و باید محاکمه شود. ولی وقتی می‌گوییم «هیچکس به فکر نیست، همه مسئولان بی‌تفاوت‌اند، همه خائن هستند» آنوقت این «همه»، شامل نیروی جهادی و #بنیاد_برکت و #سپاه و #بسیج و صدها #دهیار و #بخشدار و… که از تعطیلات زده‌اند و تا چانه زیر آب و سرما رفته‌اند هم می‌شود. کسی که قرار است هرقدر هم کار کند باز هم فحش بخورد و پای فحش‌ها لایک‌های چندصدهزارتایی مخاطبان را ببیند خب دیگر چرا کار کند؟ ما کناربخاری‌خوابیده‌ها، متوجه نیستیم که داریم همان‌هایی را هم توی آب و سرما کنار مردم مانده‌اند بی‌انگیزه و از خدمت منصرف می‌کنیم.

نباید قبح بی‌تفاوتی و کم‌کاری مسئولان نسبت به بحران شکسته شود. این قبح کی شکسته می‌شود؟ زمانی که مسئولان احساس کنند همه‌شان بی‌تفاوت‌اند. پس کسی ممکن است هزارتا از کمکاری مسئولان در سیل انتقاد کند اما حواسش نباشد که به ریخته شدن قبح بی‌تفاوتی دامن می‌زند. راه‌حل چیست؟ راه‌حل قطعا محافظه‌کاری نیست، بلکه گفتن فعالیت‌های موفق و معرفی و نشان دادن مدیران و مسئولان جهادگر در صحنه (اگرچه حتی یک دهیار) است. تا بی‌تفاوتی همچنان قبیح بماند.

خلاصه اینطور نیست که هر کس بلندتری به مسئولان بد و بیراه گفت بیشتر به فکر مردم باشد. بلکه مشخصا در #سیل_گلستان برعکس است و هیچ فرقی بین فلان مدیر کاهل با فلان بازیگری که با چند مطلب اینستاگرامی به مشکلات دامن می‌زند نیست. امروز گلستان در محاصره سیل است و ایران در محاصره رسانه‌‌ایِ نامردها. باید انتخاب کنیم که می‌خواهیم جزئی از راه‌حل سیل‌زده‌ها باشیم یا اضافه بر مشکلاتشان! بسیاری از ما فکر می‌کنیم الان باید نقطه مقابل مسئولان باشیم. خیر، باید کنار سیل زده‌ها بود. #صدا_و_سیما خوب پوشش نمی‌دهد و خیانت می‌کند؟ (البته آن‌ها که سال‌هاست صدا و سیما را نمی‌بینند نمی‌دانم از کجا متوجه شده‌اند!)؛ پس ما خیانت نکنیم!


ویژه ها
تست
تست