شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ , 20 July 2019
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۱۲:۳۲ ق.ظ
چاپ مطلب

بام سبز را شکری باید درست کند یا مسئولان شهرداری ماسال؟!

شهردار ماسال طی روزهای اخیر در واکنش به بازدید محمود شکری نماینده تالش بزرگ از رانش زمین بام سبز به صورت ضمنی ادعا کرده است راه حل رفع مشکل رانش بام سبز ماسال را می‌داند اما مسئولان به او اعتبار لازم برای رفع مشکل را نداده‌اند.

🔹به گزارش #ماسال_نیوز، محمد کاتوزی شهردار ماسال طی روزهای اخیر در واکنش به بازدید محمود شکری نماینده تالش بزرگ از رانش زمین بام سبز به صورت ضمنی ادعا کرده است راه حل رفع مشکل رانش بام سبز ماسال را می‌داند اما مسئولان به او اعتبار لازم برای رفع مشکل را نداده‌اند.

🔹این در حالی است مسئولان شهرداری در ادوار مختلف با اقدامات نسنجیده و در واقع با ندانم کاری خودشان راه خروج آب را در بام سبز سد کرده‌اند و اکنون نیز حتی حاضر نیستند زهکش‌هایی مناسب برای عبور جریان آب جاری از بالادست را در مسیر بام سبز تعبیه کنند. اقدامی که برای شهرداری ماسال که خود دارای دستگاه‌های مکانیکی متعدد و نیروی انسانی است چندان هزینه بر نخواهد بود.

🔹 نکته مهم درباره رانش زمین در بام سبز ماسال این است که ساخت جاده در این محل منجر به تغییر شکل غیرطبیعی شیب زمین شده است و در عمل جاده مانعی مقابل آب جاری ناشی از باران‌های شدید و حتی ملایم ایجاد می‌کند. این مانع منجر به اشباع شدن خاک پیرامون جاده از آب شده و در نتیجه زمین از عمق خاک دچار رانش می‌شود.

🔹تنها راه حل رفع این مشکل بر خلاف ادعای شهردار پرگوی ماسال نیاز به میلیاردها تومان هزینه ندارد بلکه ایجاد زهکشی مناسب برای خروج آب جاری شده از بارشهاست که در پشت جاده متوقف می‌شود.

🔹اما آن‌ها به جای اینکه به فکر حل مشکل باشند حنجره‌های خود را باز کرده‌اند و تنها به مطامع سیاسی خود می‌نگرند. منتظرند نماینده تالش حرکتی کند، حرفی بزند و یا بازدیدی بیاید تا به او حمله کنند.
آقای شهردار! مجوز ساخت و ساز در بام سبز در حیطه وظایف چه کسی است؟ چه کسی در بام سبز با آن وضعیت رانشی اجازه ساخت و ساز می‌دهد؟ چه کسی مسئول ایجاد زهکشی در بام سبز است؟
آقای شهردار! شما که حاضر به نشستن در جلسات نیستید چگونه می‌خواهید بودجه بگیرید؟ با دعوا و جار و جنجال درست کردن تاکنون به چه کسی بودجه داده‌اند؟

🔹آقای شهردار! لطفا کت‌تان را بپوشید و بروید به همان پیمانکاری‌تان برسید. البته در آن جا هم دقت کنید که قیرتان گم نشود و آسفالت‌تان یک ماهه کنده نشود که اگر چنین شود به درد آن جا هم نمی‌خورید!


يک ديدگاه

  1. شهرام گفت:

    سلام – چرا این مقاله تحت عنوان شکایت از شهردار به مراجع قضایی ارسال نمی شود ؟؟؟؟؟

تست
تست