شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ , 20 July 2019
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۱۲:۵۶ ب.ظ
چاپ مطلب
صبح روز سیزدهم؛

سیزده بدر دیدنی بسیجی‌ها در آق‌قلا!/ فیلم

بعد از وقوع سیل در منطقه آق قلای گلستان، گروه های جهادی و بسیجی با حضور در این منطقه با تلاش بی وقفه در حال امداد رسانی شبانه روزی به مردم سیل زده هستند.

به گزارش ماسال نیوز؛ مستند «صبح روز سیزدهم؛» تهیه شده در مرکز متنای سازمان فضای مجازی گیلان به کمک‌های گروه‌های جهادی به مردم سیل زده در ایام نوروز به ویژه روز سیزده بدر پرداخته است.

گروه‌های جهادی در این مستند به رسم دوران دفاع مقدس به پخت روزانه ۴ هزار غذای گرم برای اهالی آق قلا مشغول هستند.

 


  همچنین بخوانید :

يک ديدگاه

 1. یک شهروند خارج از استان گفت:

  با سلام و خسته نباشید بنده فقط یک گردشگر بودم واقعا جای تاسف داره که در کوچه کوهپایه روستای زیبا و بکر پلنگسرای شاندرمن
  بوی مشمئز کننده فاضلاب و آلودگی ناشی از رها سازی فاضلاب منزل مسکونی ویلای فرد غیر بومی در روستای پلنگسرای شهر شاندرمن استان گیلان، مردم منطقه و عابران را آزرده و آنان نسبت به عدم رعایت حقوق شهروندان از سوی خاطیان و برخورد نکردن مسئولین ، گلایه مند کرده است.
  شاید نتوان به واقع تصویری عینی این گزارش را برای شما سایت های خبری که روزانه به دنبال جدیدترین اخبار و رویدادها و مشکلات شهر هستید، به تصویر کشید، اما باید گفت نزدیک به دو سال است، مسئولین در قبال این مشکل که بارها در صدر قرار گرفته، بی تفاوت عبور کرده اند.
  قصه بی پایان رها کردن فاضلاب منزل مسکونی مشکلات بوجود آمده برای اهالی پایین دستی که در کنار مسیر عبوری قرار دارند، باز هم ادامه دارد و گویا روزه سکوت مسئولین ادامه داشته و پایانی نخواهد داشت.
  بدون شک اینگونه کار شکنی مسلم و بی تفاوتی که موجب به خطر افتادن جان صدها نفر از اهالی این منطقه چه ادله ای داشته و دارد، سوالی است که ذهن ما را به خود مشغول ساخته است.
  با وجود صدور چندین مورد اخطار شفاهی وکتبی دفع غیربهداشتی فاضلاب منزل مسکونی فرد غیر بومی و ورود مستقیم فاضلاب به جوی ها همچنان ادامه دارد که سلامت عمومی مردم این منطقه را شدیداً تهدید می کند .
  علاوه بر شکایات و مراجعات متعدد ساکنان روستا و همسایه به ادارات و متولیان امر هنوز برخورد قاطعی با این مسئله نداشتند .
  این در حالی است که بنا به تحقیقات انجام پذیرفته در این راستا رهاسازی فاضلاب در معابر عمومی جرم بوده و تا یک سال حبس دارد . علاوه بر این موضوع رهاسازی فاضلاب در معابر عمومی علاوه بر نا زیبایی و آلودگی بصری باعث آلودگی‌ و ایجاد بستری مناسب جهت رشد و تکثیر موجودات موذی از جمله پشه خاکی ناقل سالک و انتقال بیماری‌ های مختلف مانند وبا، هپاتیت A و بیماری ‌های گوارشی می‌‌شود.
  مراکز بهداشت متولی نظارت و کنترل بهداشت معابر شهری و روستای محسوب می شود، لذا کارشناسان بهداشت محیط مراکز بهداشتی با برگزاری کلاس های آموزشی و نظارت دوره ای بر معابر شهری نقش و جایگاه ویژه ای در فرهنگ سازی و افزایش سطح سلامت شهروندان دارند.
  شهرداری ها با اجرا و توسعه شبکه فاضلاب شهری و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شوراهای شهر با نصب اطلاعیه هایی با مضامین خودداری شهروندان از رهاسازی فاضلاب ها و پساب ها در معابر شهری، بیان عوارض آن بر سلامت شهروندان و … می توانند مراکز بهداشت را در انجام رسالت خود مساعدت نمایند.
  حال باید نشست دید مسئولین و متولیان امر تا کی دست روی دست گذاشته و اجاز خواهند داد افراد بی قانون غیر بومی با جان و سلامت اهالی منطقه بویژه کودکان کم سن و سال بازی کنند و آیا برخورد جدی و قاطعی از خود نشان خواهند داد

تست
تست