پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , 04 June 2020
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۹۸
ساعت انتشار : ۳:۳۸ ب.ظ
چاپ مطلب
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماسال خبر داد؛

آسفالت ۴۰ کیلومتر راه روستایی شهرستان ماسال از محل ۵۶۶۰ تن قیر رایگان در سه سال گذشته

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان در سخنرانی پس از خطبه‌های نماز جمعه شهر ماسال گزارشی از عملکرد سال گذشته این نهاد ارایه کرد.

به گزارش ماسال نیوز، سید حسین محمدی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال عصر امروز در سخنرانی پس از خطبه‌های نماز جمعه شهر ماسال به مناسبت دهه‌ی افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد انقلابی شهرستان اظهار داشت: در بخش تهیه طرح هادی روستاها که طرح هادی، سند توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی پایدار روستایی محسوب می‌شود برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است و هم‌اکنون ۷۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی روستا هستند و در این بخش از تحقق ۱۰۰ درصدی برخوردار هستیم و شاخص استانی در این زمینه حدود ۹۵ درصد است.

وی افزود: در بحث بازنگری با پیگیری‌های فرماندار محترم و تأمین اعتبار از سوی کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و منابع ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح بازنگری در ۹ روستا انجام گرفته و هفت روستا در دستور کار بازنگری قرار دارد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال گفت: در حوزه‌ی اجرای طرح هادی، در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۴۴ روستای این شهرستان این طرح اجرایی شده است و در سال گذشته در ۱۶ روستا با اجرای ۱۹ کیلومتر آسفالت راه روستایی بهره‌مند از قیر رایگان و پروژه عمرانی روستایی روستای میرمحله بخش مرکزی ماسال در مهرماه سال ۹۷ افتتاح شد.

محمدی ادامه داد: در مجموع در سال گذشته عملیات عمرانی بنیاد مسکن ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان ارزش ریالی داشت. همچنین در سه سال اخیر با پیگیری‌های جناب آقای شکری نماینده محترم مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال و جناب آقای مهندس عامر فرماندار پرتلاش شهرستان ماسال در سطوح ملی و استانی مقدار ۵۶۶۰ تن در حوزه راه روستایی شهرستان ماسال به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قیر رایگان اختصاص پیدا کرده که ارزش ریالی این مقدار قیر بیش از ۵/۵ میلیارد تومان است.

وی تأکید کرد: این مقدار قیر در ۴۰ کیلومتر از راه روستایی  در داخل طرح‌های هادی روستاهای شهرستان اجرایی شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال افزود: در بخش مسکن روستایی یکی از مهم‌ترین وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تأمین مسکن روستایی است. در این حوزه، از سال ۸۴ تا به امروز به ۴۰۰۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان چیزی در حدود ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی پرداخت شده است و در یک سال اخیر برای ۲۲۰ واحد مسکن روستایی تسهیلات پرداخت شده است که از این تعداد ۱۰۰ واحد مسکن روستایی به پایان کار رسیده‌اند که به صورت پایلوت در هفته‌های آینده در یکی از روستاهای شهرستان با حضور مقامات شهرستان افتتاح خواهد شد. برای این ۲۲۰ واحد ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

محمدی ادامه داد: در بخش پرداخت تسهیلات برای احداث واحدهای مسکن مهر در شهر ماسال و شهر شاندرمن برای تعداد ۲۹۹۶ واحد اعتباری بالغ‌بر ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی پرداخت شده است.

مدیر حساب ۱۰۰ امام (ره) شهرستان ماسال گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات حوادث برای سیل مهر و آبان ۹۷ به ۸۶ واحد آسیب‌دیده از سیل شهرستان ماسال ۱۷۲ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت شد و برای تعمیر و تهیه لوازم خانگی نیز افراد به بانک‌های عامل در شهرستان جهت دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت معرفی شدند. همچنین برای احداث واحدهای آسیب‌دیده از رانش زمین ۳۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی، ۱۰ میلیون تومان بلاعوض ساخت و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض خرید زمین و ۲۰۰ پاکت سیمان هدیه مقام معظم رهبری اهدا خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ماسال افزود: در حوزه‌ی صدور سند روستایی که کار مشترک با همکاران ما در اداره ثبت شهرستان است تاکنون ۲۳۵۰ جلد سند املاک روستایی به روستاییان محترم تحویل شده است.

محمدی در پایان اظهار کرد: از حمایت‌های همه‌جانبه جناب آقای شکری نماینده محترم شهرستان؛ فرماندار محترم، مجموعه فرمانداری، رؤسای محترم ادارات و امام جمعه محترم برای اختصاص این فرصت برای تبیین اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقدیر تشکر می‌کنم. همچنین از مهندس اکبرزاده مدیرکل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جهت نگاه ویژه به شهرستان ماسال در تأمین اعتبارات و از تلاش شبانه‌روزی همکاران خودم در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کمال قدردانی را دارم و همه این خدمات را به روح بلند حضرت امام (ره) صاحب اصلی حساب ۱۰۰ و شهدای آرمیده در گلزار شهدای ماسال هدیه می‌کنیم.


تست
تست