پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ , 22 August 2019
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۹۸
ساعت انتشار : ۵:۰۲ ب.ظ
چاپ مطلب

واکنش مدیر آموزش و پرورش صومعه‌سرا به برگزاری کلاس “تربیت جنسی” در دبستان پسرانه/ مدیر مدرسه متخلف لغو ابلاغ می‌شود

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا در واکنش به دعوت نامه هایی مبنی بر برگزاری کلاس “تربیت جنسی” در یک دبستان پسرانه این شهر، گفت: ما در این زمینه با کسی شوخی نداریم و اگر اشتباه عمدی و غیر عمدی صورت گرفته به شدت برخورد می شود تا همه گیر نشود.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از  ۸دی، برگزاری سند غربی ۲۰۳۰ در برخی مدارس اگرچه ناباوارنه است اما واقعیتی است که علیرغم شفاف سازی های رهبر انقلاب در رابطه با آسیب های این سند با عدم نظارت کافی از سوی مدیران مربوطه در حال پیاده سازی خاموش در برخی از مدارس است.

در این رابطه یکی از مدارس غیرانتفاعی ابتدایی پسرانه شهر صومعه سرا با ارسال نامه‌ای برای اولیای دانش‌آموزان، از آن‌ها خواسته که فرزندانشان را در کلاس “تربیت جنسی” ثبت نام کنند، کلاسی که اطلاع رسانی به موقع و آگاه سازی نهادهای ذیربط مانع برگزاری اش شد.

 

 

مهرداد فیض بخش مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا در گفت و گو با خبرنگار ۸دی در واکنش به برگزاری کلاس تربیت جنسی در یک دبستان پسرانه، اظهار کرد: گزارش این موضوع دیشب به دست بنده رسید و بلافاصله ستاد را تشکیل دادیم و کمیته نظارت تشکیل شد.

وی افزود: الان هم پیگیریم و در حال موشکافی این قضیه هستیم و اگر تخلفی صورت گرفته به شدت برخورد می کنیم.

 

** اجرای بخشنامه های ابلاغی آموزش و پرورش توسط مدرسین رسمی الزامی است

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا در پاسخ به این سوال که نظارتی بر محتوای برنامه ها و کلاس های مختلف در مدارس غیر انتفاعی و دولتی وجود دارد؟، تصریح کرد: ما بخش نام هایی در قالب آموزش خانواده داریم که همین امروز از طریق واحدهای مربوطه بخشنامه های کلاس هایی که در قالب آموزش خانواده برگزار می شود را دوباره بررسی شد و براساس بخشنامه ای که به مدارس دادیم مدرسین باید مدرسین رسمی آموزش و پرورش باشند.

وی اضافه کرد: مدرسین رسمی را با همراه اسم و شماره تلفن به همه مدارس فرستادیم و طبق شیوه نامه باید جلو بروند و مدارسی که مدرس از بیرون بیاورند دچار تخلف شدند.

 

** استفاده از نیرو بدون هماهنگی با آموزش و پرورش تخلف محض است

فیض بخش با اشاره به اینکه همه نیروها در مدارس حتی مدارس غیر دولتی باید از فیلتر گزینش رد شده باشند و اگر نیروی بدون هماهنگی با آموزش و پرورش آوردند تخلف محض است.

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا با اشاره به برگزاری جلسه ای با حوزه بازرسی و گزینش در پاسخ به نحوه برخورد با مدارس متخلف، تصریح کرد: مدیر مدرسه متخلف لغو ابلاغ می شود و توصیه و تذکر برای مؤسس صادر می شود.

 

** اگر اشتباه عمدی و غیر عمدی صورت گرفته به شدت برخورد می شود تا همه گیر نشود

فیض بخش با تأکید بر اینکه ما در این زمینه با کسی شوخی نداریم، افزود: اگر اشتباه عمدی و غیر عمدی صورت گرفته به شدت برخورد می شود تا همه گیر نشود.

وی با اشاره به اینکه ما از اطلاع رسانی خوشحال می شویم ولی اینکه عنوان شده در مدارس دیگر شهرستان هم چنین برنامه هایی اجرا می شود درست نیست و ناراحت کننده است.

مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا ، گفت: بیایند تحقیق کنند ما ۱۶۰ مدرسه و ۱۵هزار دانش آموز، کلی معلم و حدود ۳۰ پرسنل رسمی در واحدهای مختلف داریم ولی اضافه گویی در برخی اخبار مثلأ در مدارس دیگر هم این موضوعات است باوجود اینکه همکاران ما در این شرایط سخت چراغ آموزش و پرورش را روشن نگه داشتند، ناراحت کننده است.

 

** دعوت نامه توسط مشاور مدرسه و بدون مهر و امضای مدیر صادر شده است

وی با اشاره به نتیجه جلسه کمیته نظارتْ‌گفت: آنچه که مشخص شده است مشاور مدرسه این دعوت نامه را داده است و مهر و امضای مدیر مدرسه را ندارد اما این هم نشانه عدم نظارت مدیر است.

فیض بخش تصریح کرد: اقدامات قانونی در حال انجام است و منتظر نظر استان هستیم.


يک ديدگاه

  1. شهرام گفت:

    آقای مدیر ! الان کمتر نوجوانی است که گوشی هوشمند در اختیارش نبوده و متصل به اینترنت نباشد – دیگر دوران ما که حتی تلفنی هم در منزل نداشتیم گذشته است – متاسفانه در بیشتر خانواده ها هم فرزند سالاری از یک طرف و چشم و هم چشمی از طرف دیگر باعث شده تا خانواده ها بعضا از نان شبشان هم که شده بزنند و وسایل رفاهی جانبی مانند گوشی را در اختیار فرزندشان قرار دهند – آیا اطلاعات ما در چهل سال پیش در سنین مدرسه ابتدایی با اطلاعات یک بچه مدرسه ابتدایی امروزی برابر است ؟ به این خاطر نگاه موشکافانه و منتظر نظر استان بودن جز اضافه کردن بیکاری به بیکاران دیگر سودی نخواهد داشت – و البته بچه های امروزی به علت پیشرفت علم و ارتباطات نیازی به آموزشهای این چنینی هم ندارند .

تست
تست