دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ , 23 September 2019
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۱۰:۳۸ ق.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

اگر مجلس از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کرد بسیاری از مفاسد در جامعه ایجاد نمی‌شد

امام جمعه ماسال با انتقاد از عملکرد مجلس گفت: اگر مجلس از ابزارهای قانونی خود استفاده می‌کرد بسیاری از مفاسد در جامعه ایجاد نمی‌شد.

به گزارش ماسال نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی موسوی امام جمعه ماسال ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، ضمن گرامیداشت هفتم خرداد روز قانون اظهار داشت: اینکه امام فرمود مجلس در راس امور است را ما می‌پذیریم اما آیا مجلس ما در جایگاه بین‌المللی و سیاسی آن جایگاهی را که باید داشته باشد را دارد؟ آیا مجلس ما نمی‌توانست در این گرانی‌های افسار گسیخته و سرسام‌آور نقش بهتری ایفا کند؟ آیا نمی‌توانست جلوی بسیاری از چپاولگری‌ها و دزدی‌ها را از بیت‌المال بگیرد؟ مجلس به اندازه کافی ابزار کار دارد.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین ابزار کار مجلس نظارت است این حق قانونی برای نمایندگان عزیز است اگر نظارت انجام می‌گرفت آیا زمینه بسیاری از مفاسد ایجاد می‌شد؟

امام جمعه ماسال گفت: این که به عنوان بخش خصوصی کارخانه‌ها را واگذار کردیم واگذاری به بخش خصوصی نبود. ما یله‌سازی و رها سازی کردیم آنهم خصوصی‌سازی نبود. آمدیم شرکت‌ها و کارخانه‌ها را به هر دلیلی واگذار کردیم به کسانی که آن‌ها طوری وانمود کردند که داشتن این کارخانه‌ها مقرون به صرفه نیست. ما این کارخانه‌ها را به ثمن بخس فروختیم. چه کسانی کارخانه‌ها را گرفتند. به کسانی هم واگذار شد که وصل به قدرت و دولت و ثروت بودند. آن‌ها هم که کارخانه‌ها را گرفتند در جهت تولید کارخانه را به کار نگرفتند. کارگر بدبخت و بیچاره را بعد از سال‌های سال بیرون کردند. کارخانه و ابزارآلات و ماشین‌آلات آن را فروختند و برج‌سازی را شروع کردند. آیا مجلس نمی‌توانست نظارت بهتری داشته باشد؟

امام جمعه ماسال تاکید کرد: کنگره آمریکا ۲۰۰ مصوبه علیه جمهوری اسلامی صادر کرد. در مجلس هم آقایان باید در تقابل با این‌ها مصوبه‌هایی می‌گذراندند.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: در کنار بحث نظارت سوال حق مسلم نماینده است. استیضاح حق نماینده است. تحقیق و تفحص از حقوق مسلم نمایندگان مجلس است. دیوان محاسبات هم از ابزار نمایندگان است کمیسیون اصل نود هم از ابزارهاست. اگر این ابزارها با شدت و قدرت و به تمام به کار گرفته می‌شد آیا زمینه برای بسیاری از مفاسد در جامعه ایجاد می‌شد. اگر بعضی از نمایندگان زد و بند نمی‌کردند آیا بسیاری از این اتفاقات می‌افتاد.

امام جمعه ماسال گفت: امروز استیضاح در مجلس تبدیل به یک مسئله سبک شده است. چون بعضی‌ها زد و بندهایی دارند.

وی افزود: در بحث اصل ۴۴ علی‌رغم همه زحمت‌هایی که نمایندگان مجلس کشیدند می‌توانست خیلی بهتر از این عمل کنند. ما تشکر می‌کنیم و دست تک تک نمایندگان مجلس را می‌بوسیم اما انتظار جامعه اسلامی از نمایندگان مجلس بیشتر از این بود.

موسوی افزود: خصوصی‌سازی نیاز مبرم جامعه است اما آنچه که اتفاق افتاده است خصوصی‌سازی نیست. یله‌سازی و رهاسازی است. این به باد دادن بیت‌المال و چپاول است ما به ثمن بخس بیت‌المال را به دیگران دادیم.

وی ادامه داد: من یک سوال دارم. مجلس زحمت کشید و بزرگواری و تحقیق و تفحص کرد. این آقایی که الان در رأس سازمان خصوصی‌سازی است چرا اجازه نمی‌دهید برکنار شود. اگر قانون است بگذارید برای همه باشد. خوب مجلس وقت گذاشته و زحمت کشیده است. دیگران هم آمدند و تحقیق و بررسی کردند. این موضوع با اسناد و مدارک اثبات شده است. این آقایی که این‌همه خلاف کرده است و در رأس سازمان است چرا اجازه نمی‌دهید با این فرد برخورد شود. چرا اجازه نمی‌دهید این فرد برکنار شود؟ این خیانت است و با عدالت علوی هم‌خوانی ندارد.


تست
تست