یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۹۸
ساعت انتشار : ۱۲:۱۵ ق.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه موقت ماسال:

مردم از طریق امر به معروف با ناهنجاری‌ها مقابله کنند

امام جمعه موقت ماسال با بیان اینکه امر به معروف صرفا به صورت حکومتی امکان اجرا ندارد گفت: باید مردم ما با شناخت روش های امر به معروف و تذکر لسانی، با ناهنجاری ها مقابله کنند.

به گزارش ماسال نیوز؛ حجت الاسلام بهرام آزموده امام جمعه موقت ماسال در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به جایگاه والدین در دین گفت: آیت الله مجتهدی تهرانی می فرمودند اگر می‌خواهید مشکلات زندگی‌تان حل شود در حق پدر و مادر نیکی کنید.

حجت الاسلام آزموده  ضمن تقدیر از متولیان مساجدی که در ماه مبارک رمضان برنامه های متعدد فرهنگی داشتند بیان کرد: برخی مساجد متاسفانه در زمینه بازگشایی و فعالیت های فرهنگی عملکرد خاصی نداشند لذا از مسئولین مربوطه تقاضا داریم احکام هیئت امنای چنین مساجدی را تمدید نکنند.

وی با تاکید بر استفاه همزمان از تجربه پیشکسوتان و توانایی جوانان در مدیریت مساجد اظهار داشت: اگر امروز در جامعه مان به تربیت انسان های والا افتخار می‌کنیم، محور اصلی این تربیت مسجد است.

امام جمعه موقت شهرستان ماسال ضمن تقدیر از زحمات نیروهای نظامی و انتظامی در روزهای اخیر تاکید کرد: اینکه گردشگر آورده‌ی اقتصادی خوبی دارد حرف صحیحی است اما باید در کنار گردشگری به زیرساخت‌ها هم توجه شود.

وی ادامه داد: کمبود برق، کاهش فشار آب و یا ایجاد ترافیک مواردی است که نشان می دهد زیرساخت های شهری برای این امور مهیا نیست.

امام جماعت مسجد جامع شاندرمن با انتقاد از ورود فرهنگ های غلط بیگانه توسط برخی گردشگران به شهرستان ماسال خاطرنشان کرد: خوشبختانه اخیرا مواردی را در مغازه‌های شهر دیدم که خود مردم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ورود صحیح کرده اند. چنین  مواردی جای امیدواری دارد.

حجت الاسلام آزموده با بیان اینکه امر به معروف صرفا به صورت حکومتی امکان اجرا ندارد گفت: باید مردم ما با شناخت روش های امر به معروف و تذکر لسانی، با ناهنجاری ها مقابله کنند.

وی با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در گیلان خطاب به استاندار در خصوص لزوم سرکشی به شهرها و روستاها گفت: اگر مسئولین تنها در همین نمازجمعه‌ها شرکت کنند می توانند اقشار مختلفی از روستاها و محلات را ملاقات کنند و در جریان مشکلاتشان قرار بگیرند.

امام جمعه موقت شهرستان ماسال با اشاره به برخی انتقادات از ائمه جمعه سراسر کشور در فضای مجازی گفت: اینکه در فضای مجازی مطالبی را قلم فرسایی می کنند که ائمه جمعه به نظام خیانت می‌کنند یا مواردی از این دست، واقعیت این طور نیست اگر کسی خیانتی کرده به نام بگویند که فلانی خیانتی کرده است. اما به این نحو فرصت سواستفاده به دشمن داده می شود.

وی در پایان گفت: بسیاری از مسایل و مشکلات مردم را کسی نمی‌گوید اما در همین تریبون های نماز جمعه م جماعت مشکلات مردم طرح می شود.

 

 


ویژه ها