سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۹۸
ساعت انتشار : ۱۰:۰۶ ق.ظ
چاپ مطلب
امام جمعه ماسال:

ستاد چهلمین سالگرد برگزاری اقامه نماز جمعه در ماسال تشکیل شد

حجت‌الاسلام موسوی گفت: اولین جلسه ستاد چهلمین سالگرد برگزاری اقامه نماز جمعه در سطح شهرستان ماسال و شاندرمن تشکیل شد.

به گزارش ماسال نیوز به نقل از شبستان، «حجت‌الاسلام سیدهادی موسوی» امشب(چهارشنبه، ۵تیر) در اولین جلسه تشکیل ستاد چهلمین سالگرد برگزاری اقامه نماز جمعه در سطح شهرستان و شاندرمن، اظهار کرد: در حکمی که از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور صادر شد، در استان مسئولیت ستاد با آیت الله فلاحتی و دبیری ستاد با دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه است.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه در این ستاد باید در وهله نخست دبیرخانه و سپس چندین کمیته تشکیل شود، افزود: کمیته‌ها شامل کمیته محتوایی، فرهنگی هنری، خبری و رسانه‌ای، نهادها و ارگان‌ها، پشتیبانی و تکریم، کمیته فرهنگی و تبلیغاتی است.

وی با بیان اینکه برای هر کمیته شرح وظایفی تعریف شده است، گفت: شرح وظایف در دبیرخانه عنوان شده است، منتها کمیته‌های استانی و شهرستانی ضمن اینکه با دبیرخانه مشورت می‌کنند باید برنامه‌های اجرایی خود را در قالب کمیته‌‎ها عنوان  و هر کمیته برنامه خود را مستندسازی کند و یک نسخه از آن را به استان و نسخه دیگر را به کشور ارائه دهد.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه برای هر کمیته ۳ نفر انتخاب می‌شود، تصریح کرد: از آنجایی که این کار، یک کار تخصصی است، نباید از افرادغیر متخصص استفاده شود.

امام جمعه ماسال خاطرنشان کرد: اکنون که انقلاب اسلامی پس از گذشت چهل سال از پیروزی شکوهمند خود وارد فصل جدیدی از حیات طیبه خویش شده است، برگزاری نماز جمعه به عنوان یکی از دستاوردهای این انقلاب عظیم و مهم‌ترین جلوه تحقق سیاسی آیین‌های دینی، پنجم مرداد ماه سال جاری، در آستانه چهل سالگی خودقرار می‌گیرد، آیین وحدت بخشی که می‌توان آن را به عنوان یکی از ارکان خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی مورد تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم محسوب کرد.


تست
تست