سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ , 23 July 2019
تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۹۸
ساعت انتشار : ۲:۰۳ ب.ظ
چاپ مطلب
به صورت جوابیه صادر شد؛

واکنش دانشگاه آزاد اسلامی ماسال به انتقادات اخیر درباره این دانشگاه

دانشگاه آزاد اسلامی ماسال در پاسخ به برخی پیام های مردمی منتشر شده در ماسال نیوز و کانال های خبری شهرستان واکنش نشان داد. بر این اساس، روابط عمومی این دانشگاه با ارسال تصاویر و متن زیر به این پیام ها واکنش نشان داده است.

به گزارش ماسال نیوز، دانشگاه آزاد اسلامی ماسال در پاسخ به برخی پیام های مردمی منتشر شده در ماسال نیوز و کانال های خبری شهرستان واکنش نشان داد. بر این اساس، روابط عمومی این دانشگاه با ارسال تصاویر و متن زیر به این پیام ها واکنش نشان داده است:

اخیراً مشاهده شده که در یکی از کانالهای فعال در شبکه‌های مجازی فاقد مجوز در شهر ماسال، مطالبی راجع به دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال به کذب و بصورت هدفدار منتشر می‌گردد که در نهایت کارکنان این مرکز دانشگاهی را بر آن داشت تا جهت روشن نمودن افکار مردم شریف شهرستان مطالبی را بیان نماید.

امتحانات در هر نیمسال تحصیلی، در حقیقت مشابه میوه تلاش و کوشش یک‌ترم دانشجویان عزیز می‌باشد و مطابق هر نیمسال تحصیلی، در طبقه دوم ساختمان اداری برگزار می‌گردد. محوطه امتحانات شامل ۵ کلاس و یک راهرو بوده و برای رفاه حال دانشجویان، رعایت فاصله زمانی مناسب بین دو امتحان و جلوگیری از ازدحام، امتحانات در دوازده روز و سه وعده امتحانی برگزار گردید. تعداد ۴ کلاس از ۵ کلاس مجهز به سیستم سرمایشی کولر اسپیلت و کلاس پنجم دارای پنکه سقفی می‌باشد و امتحانات به گونه‌ای برنامه ریزی گردید که تعداد جلسه‌های امتحانی که در کلاس پنجم برگزار می‌گردد در حداقل ممکن باشد. علی ایحال با شروع امتحانات و مشاهده اینکه کلاس پنجم آفتابگیر بوده است، دانشجویان مذکور به راهرو منتقل گردیده و در چند روز آخر عملاً از کلاس فاقد کولر استفاده نگردیده است. اما متاسفانه مشاهده شد که تعداد ۴ عکس از همان یک کلاس از زوایای مختلف آن هم در زمانی که امتحانات برگزار نمی‌شد در کانال خبری مذکور منتشر شده و به گونه‌ای نشان می‌دهد که چهار کلاس متفاوت بوده و سعی در القای این مطلب دارد که امتحانات در چنین فضایی برگزار شده است. علاوه بر آن با سیاه نمایی و بیان مطالب خلاف واقع همچون جلوگیری از حضور دانشجویان بدهکار در جلسه امتحان، نبودن تجهیزات اولیه در کلاس درس و سختگیری‌های خارج از قانون سعی در تخریب چهره این مرکز و برهم زدن فضای آرام حاکم بر آن دارند. البته لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامی یک موسسه خصوصی بوده که تمامی هزینه‌های خود را از محل شهریه دریافتی از دانشجویان تأمین می‌نماید. با این حال، این مرکز دانشگاهی با درک وضعیت اقتصادی دانشجویان، با روشهای دریافت شهریه مانند دریافت نکردن کل شهریه در آغاز ترم، قسط بندی شهریه و همچنین دریافت چک این امکان را فراهم نموده است که دانشجویان با هرگونه وضعیت مالی امکان ادامه تحصیل داشته و از آن محروم نگردند.

از طرفی با مقایسه دانشگاه آزاد اسلامی مرکز ماسال با سایر دانشگاههای موجود در شهرستانهای اطراف در می‌یابیم که این مرکز دانشگاهی با داشتن امکاناتی همانند کتابخانه مجهز، سایت کامپیوتر بروز، تجهیز کلاسها با امکانات کمک آموزشی (مانند ویدیو پروژکتور) و با استفاده از اساتید مجرب که اکثر آنها دارای مدرک دکترا یا دانشجوی دکترا می‌باشند یکی از مجهزترین مراکز دانشگاهی منطقه بوده و تیمهای ورزشی و علمی این مرکز در استان مقامهایی را کسب نموده‌اند (مانند کسب مقام اول تیم سازه‌های ماکارونی مرکز ماسال در سال ۱۳۹۷ در بین دانشگاههای استان گیلان و …) و کارکنان این مرکز تمامی تلاش خود را جهت خدمت رسانی حداکثری به دانشجویان محترم اعمال می‌دارند. همچنین این مرکز آمادگی این را دارد که در هر زمان پذیرای قدوم تمامی مردم شریف، اصحاب رسانه و مسئولین محترم این خطه علم دوست و هنرپرور باشد.


تست
تست