دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰ , 29 November 2021
تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۹۸
ساعت انتشار : ۹:۵۱ ق.ظ
چاپ مطلب
یادداشت؛

در استقبال از اصلاح درونی قوه قضاییه

پنج‌شنبه، جلسه #دادگاه بالای سی‌اُمین پرونده شکایت نهادها از مدیرمسئول #ماسال_نیوز برگزار شد. البته ماسال‌نیوز مثل همیشه #تبرئه شد.

🔹 پنج‌شنبه، جلسه #دادگاه بالای سی‌اُمین پرونده شکایت نهادها از مدیرمسئول #ماسال_نیوز برگزار شد. البته ماسال‌نیوز مثل همیشه #تبرئه شد. اتهام این بود: انتشار تصاویر مستهجنِ خلاف عفت عمومی در وبسایت ماسال‌نیوز!
اما فکر می‌کنید این تصاویر چه بود؟ تصویر مات شده چند برگ از یک کتاب نامناسب برای کودکان همراه با متنی انتقادی که چرا این کتاب در ایران عرضه شده‌ است و کسی کاری نمی‌کند. عرضه مجازی یا حقیقی اصل کتاب تضادی با عفت عمومی نداشت اما انتشار تصاویر مات شده آن چرا. حالا این تحلیل خوش‌قدوبالای چه کسی بود که او را به شکایت واداشته؟ دادگستری شهرستان!

🔹 چند روز قبل‌تر از این جلسه دادگاه، بچه‌های اکران مردمی #جشنواره_عمار شهرستان صومعه‌سرا (شهرستان همجوار ماسال)، کلیپی مصاحبه‌محور درباره خشکی وحشتناک مزارع #برنج این شهرستان کار کرده بودند. روز بعد، از دادگستری و دفتر دادستانی صومعه‌سرا تلفن زدند و محمدجواد، نفر اصلی کار را فراخواندند. به محمدجواد گفتم هر چیزی ممکن است؛ خودت را آماده کن برای شکایت یا حتی بازداشت احتمالی. سپردم که حتما از فلانی مشورت بگیرد که ابعاد حقوقی کار را بلد است و تجربه دارد. و گفتم حتما نتیجه را به من خبر بدهد.
فردا از محمدجواد خبری نشد و من نگران، شماره‌اش را گرفتم. به تماسم جواب داده شد. خودش بود. پرسیدم دادگستری چی شد؟ گفت: #دادستان مرا خواسته بود و پرسید «کشاورزها توی کلیپ می‌گفتند برای رفع خشکی، راه‌حل دارند. این راه‌حل‌ها را بهم بدهید تا پیگیری کنم!»
غافلگیر شدیم، شدید. به دلایل مختلف. یکی‌اش تجربه و سابقه ذهنی ما از برخی از دست‌اندرکاران دادگستری ماسال بود.

🔹 تعارف که نداریم، کل قوه قضاییه هم اگر سفید باشد یک شکایت از نوع دادگستری ماسال کافی‌ست تا خوبی امثال دادستان صومعه‌سرا هم به حاشیه برود. و مدیران #قوه_قضاییه، نه فقط برای صیانت از نعمت و موهبت #انتقاد، که برای دفاع از آبروی دستگاه خودشان هم که شده باید اصلاح از درون را جدی‌تر بگیرند.

✍ #سید_رسول_منفرد


تست
تست