جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ , 15 January 2021
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۹۹
ساعت انتشار : ۱۱:۰۰ ق.ظ
چاپ مطلب

واکنش قابل تأمل صدای میرزا نسبت به محکومیت عجیب ماسال‌نیوز

کانال رسمی سایت صدای‌میرزا در واکنش به محکومیت عجیب و سنگین مدیران ماسال‌نیوز، یادداشت قابل تأملی منتشر کرد که در ادامه عین متن آن‌ را می‌خوانید.

به گزارش ماسال نیوز، کانال رسمی سایت صدای‌میرزا در واکنش به محکومیت عجیب و سنگین مدیران ماسال‌نیوز، یادداشت قابل تأملی منتشر کرد که در ادامه عین متن آن‌ را می‌خوانید:
 مدیران رسانه‌ی ماسال‌نیوز به دلیل انتشار اخبار وجود آزار جنسی در #ورزش ماسال، به حبس محکوم شدند! آیا با مفسدین احتمالی برخورد خواهد شد؟
 به گزارش صدای میرزا، چندی پیش سایت خبری ماسال‌نیوز #ابتدا با نامه‌نگاری خصوصی به مسوولین شهرستان ماسال، خبر از وجود آزار جنسی نوجوانان در ورزش شهرستان داده بود و ‌خواستار پیگیری و برخورد لازم با این فاجعه شده بود اما پس از آنکه هیچ برخورد قاطعی انجام #نشد برای هشدار و آگاهی به والدین، این موضوع را در رسانه‌ی خود منتشر کرد. اگرچه ماسال‌نیوز #هیچ_اشاره‌ای به شخص یا باشگاه یا کلاس خاصی نکرده بود حتی غیرمستقیم، اما با این وجود و علی‌رغم مستنداتی که درباره پدیده شوم آزار جنسی در ورزش کشور بارها در رسانه های کشوری مطرح شده و در شهرستان ماسال نیز ماسال‌نیوز مدعی است که شواهدی در دست دارد دادگاه بدوی و دادگاه‌ مطبوعات گیلان مدیرمسئول و سردبیر سایت خبری ماسال‌نیوز را به اتهام نشر اکاذیب محکوم کرد!
 دادگاه مطبوعات گیلان پس از برگزاری جلسه دادگاه با حضور سه تن از مربیان ورزشی ماسال(به عنوان شاکی) و متهمان به نشر اکاذیب(سیدهادی منفرد به عنوان مدیرمسئول ماسال‌نیوز و عبدالرضا استودان به عنوان سردبیر این سایت خبری)، متهمین را به خاطر انتشار اخباری پیرامون‌ وجود پدیده‌ی شوم آزار جنسی در ورزش شهرستان، به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد.
رأی صادره توسط متهمین در دیوان عالی کشور مورد اعتراض قرار گرفت اما دیوان هم این رأی را تأیید کرد.
➕ در کیفرخواست این پرونده با استناد به ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی، مدیران ماسال نیوز به اتهام نشر اکاذیب مجرم شناخته شده‌اند در حالی که ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی ارتباطی با مطبوعات و رسانه‌های مجوزدار ندارد.
➕ سوال اساسی این است که آیا اسناد و مدارک ماسال‌نیوز برای اثبات وجود این پدیده زشت در ورزش، کافی نبوده است؟ آیا یک تحقیق ساده از مردم شهرستان و آنها که کم و بیش در جریان وضعیت ورزش شهرستان هستند ادعای ماسال‌نیوز را اثبات نمی‌کند؟
➕ سوال دیگر اینکه آیا مجازات حبس، پاداش کسانی‌است که ‌وجود فساد را فریاد زده‌اند و ‌خانواده‌ها را آگاه؟ آیا هنوز باید گزارشگران فساد و به اصطلاح #سوت‌زنان محاکمه شوند آنهم به این شدت، اما هیچ مجازاتی در انتظار مفسدین احتمالی نباشد؟
➕ با این اوصاف، پس چه کسی باید خانواده‌ها را از خطرات پیرامون فرزندانشان آگاه کند؟ پس رسالت رسانه‌ها چیست؟
➕ در دوران آیت‌الله رئیسی، بنای قوه‌قضائیه بر تشویق و‌حمایت از سوت‌زنان و گزارشگران فساد و آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده است اما هنوز در گوشه و کنار، با مواردی مواجه هستیم که به جای حمایت، با گزارشگران فساد به شدید‌ترین وجه ممکن برخورد می‌شود!
➕ آیا دادستان محترم گیلان و ریاست محترم قوه‌قضائیه به اینگونه پرونده‌ها ورود خواهند کرد؟ و جلوی محاکمه‌ و حبس گزارشگران فساد را خواهند گرفت؟
صدای میرزا امروز مطالب و اسناد گوناگونی از سابقه‌ی وجود آزار جنسی در ورزش کشور منتشر خواهد کرد تا قضایا کمی روشن‌تر شود
قضاوت با وجدان‌های بیدار
#ماسال_نیوز #سیدهادی_منفرد #عبدالرضا_استودان #دادگاه_مطبوعات
 #قوه_قضاییه  #قوه_قضائیه   #قوهقضاییه  #سوت_زنان #مبارزه_با_فساد #سوت_زنان_فساد  #سوت_زنان_فساد_رو_به_جلو #آیتاللهرییسی #آیت_الله_رییسی #رییسی #رئیسی #دادستان_گیلان

تست
تست