پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ , 27 January 2022
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۰۰
ساعت انتشار : ۱۰:۵۳ ق.ظ
چاپ مطلب
توسط خانه قرآن وعترت (ع) کلام نور؛

کارگاه آموزشی تربیت فرزندان از نگاه قرآن کریم برگزار شد

کارگاه آموزشی تربیت فرزندان ازنگاه قرآن کریم با حضور جمعی از خانواده های محله امام رضا(ع) شهرستان گرگان توسط خانه قرآن وعترت (ع) کلام نور برگزار شد.

به گزارش ماسال نیوز، در این کارگاه آموزشی، کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی نکات مهمی در خصوص تربیت فرزندان اشاره کرد و افزود: واژه تربیت کودک در واقع به معنای تعلیم و پرورش دادن کودک با استفاده از بسیاری از اصول  می باشد. زمانی که والدین، کودکان خود را تربیت می کنند در واقع در حال آموزش آنان هستند و قالب های رفتاری و اصول فکری کودکان را شکل می دهند. به همین دلیل والدین با کنترل احساسات خود می توانند شرایط را بهتر مدیریت کنند و کودک را به طوری آموزش دهند تا در رویارویی با مشکلات آینده خود بهتر عمل کند.
سیدمهدی صافی در ادامه از اهمیت نقش مادر و تاثیر گذاری و بی مانندی در تربیت را برای حاضرین بیان کرد.

وی همچنین با اشاره به بحث تربیت از دیدگاه قرآن کریم، افزود: تربیت کودک از دیدگاه قرآن برای داشتن یک جامعه امن و مثبت تر ضروری است  و لازمه رشد توسعه فکری کودک بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: والدین، پدر و مادر به عنوان مربی و رب بعد از پروردگار یکتای متعال بیشترین تاثیر را در شکل گیری شخصیت فرزندان و خانواده دارند.

صافی، اظهار داشت: در بین پدر و مادر در زمان شکل گیری شخصیت فرزند بیشترین زمان اُنس و ارتباط با مادر است و نقش مادر علاوه بر تاثیر ژنتیک ، علاوه بر تاثیر تربیت پنهان ، در تربیت آشکار و تربیت غیر مستقیم و مستقیم هم مادر بیشترین نقش را دارد.

وی در پایان مباحث خود به نقش الگو پذیری تربیت فرزندان را از دوستان و معلم در آیات ۲۷ تا ۲۹سوره فرقان و ایه ۲۴ سوره عبس را اشاره کردند.
صافی در ادامه مهمترین روش های تربیتی فرزندان شامل محبت، موعظه و تعلیم نیز توضیحاتی داد.
در خاتمه به پرسش های حاضرین پاسخ داده شد.


تست
تست