یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ , 04 December 2022

تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۰۱
ساعت انتشار : ۱۲:۰۱ ب.ظ
چاپ مطلب
مسئول حوزه هنری گیلان:

اگر طالب زاده بود برای مسئله سراوان از خود آبرو می گذاشت

مسئول حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان گفت: کسی مانند «نادر طالب زاده» قدر فیلمسازانی که شجاعت ورود به عرصه‌های مخاطره آمیز را داشتند نمی‌دانست و از آنان حمایت نمی‌کرد.

 گزارش خبرنگار مهر، سید رسول منفرد عصر یکشنبه در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره نادر طالب‌زاده در حسینیه هنر رشت اظهار کرد: کسی مانند «نادر طالب زاده» قدر فیلمسازانی که شجاعت ورود به عرصه‌های مخاطره آمیز را داشتند نمی‌دانست و از آنان حمایت نمی‌کرد.
مسئول حوزه هنری گیلان با اشاره به اینکه «نادر طالب زاده» تنها یک شخصیت نیست بلکه نماد و شاخص است، افزود: وقتی از طالب زاده صحبت می‌کنیم صرفاً نباید به انقلابی بودن وی اشاره کرد بلکه باید از افرادی که مردم را در بزنگاه‌ها تنها نمی‌گذارند مستقیماً صحبت کنیم.
وی تصریح کرد: طالب زاده برای فرهنگ سازی در راستای حق برگزاری تجمع در کشور برنامه ساخته بود اما هنوز این مستند از تلویزیون قابل پخش نیست.
منفرد با بیان اینکه برای تداوم راه افرادی همچون طالب زاده باید فعالانه عمل کرد، ادامه داد: اگر طالب زاده امروز در گیلان بود برای سراوان آبرو می‌گذاشت و تلاش می‌کرد و صدای مردم این منطقه می‌شد و آنها را به تلویزیون می‌آورد و در برابر جریانی که سعی می‌کند این مطالبه را منحرف کند می‌ایستاد.
وی با اشاره به اینکه باید از مکتب فرهنگی طالب زاده یاد کرد، عنوان داشت: وی تنها یک شخصیت نبود و همانطور که سردار سلیمانی یک مکتب مدیریتی بود، طالب زاده نیز مکتب فرهنگی بود که برای رسانه‌های ما پیام دارد.