شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳ , 22 June 2024

تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۹۴
ساعت انتشار : ۱۰:۱۰ ق.ظ
چاپ مطلب
معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

مردم مراقب باشند به دلیل بی کفایتی مجریان گرفتار دام دشمن نشویم

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز باید مراقب باشیم که در آینده ای نزدیک به دلیل بی کفایتی بعضی از مجریان که دل در گرو صلح و ارتباط با آمریکا و گشایش اقتصادی به قدرت های استکباری بسته اند در دام دشمن گرفتار نشویم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، سردار محمدحسین سپهر شب چهاشنبه در یادواره شهدای روستای چسلی ماسال با ذکر کرامات و مقامات شهید اظهار داشت: در ۱۴ قرن تاریخ اسلام چند حادثه بزرگ اتقاق افتاده است که این حواث شامل بعثت پیامبر (ص)، تشکیل حکومت نبوی، تشکیل حکومت علوی، قیام امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی ایران است و انقلاب اسلامی ایران بزرگترین حادثه توحیدی تاریخ بشریت است.

وی شهدا را ستاره ها و خورشیدهای ملت ایران دانست و افزود: ستارگان کشور ما امروز در سوریه علیه ۸۳ کشور می جنگند و تمام استکبار را مغلوب اراده های ایمانی خود کرده اند و این است که یک شخصیت بزرگ آمریکایی می نویسد مردم ایران با فرهنگشان دنیا را تسخیر می کنند و این به برکت خون شهدا و با ادامه دادن راه آنها رخ خواهد داد.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای ادامه دادن راه شهدا باید چند توصیه مهم مربوط به وصیت نامه شهدا، فرمایشات رهبری و امام راحل (ره) را عملی کنیم گفت: اولین مولفه برای تدام راه شدا این است که بدانیم شهدا خدا محور بوده اند و مال، جان، اولاد و آبروی خود را تقدیم خداوند کردند و برای خدا تلاش و فکر می کردند. دوم مولفه این است که شهدا حق گرا بوده اند و ما نیز باید حق گرا باشیم و شهدا برای حق گرایی شهید شده اند بنابراین دین باید برای ما مقدم بر رفیق گرایی باشد و این طور نباشد که در انتخابات مجلس، شورا و یا خبرگان آرای ما براساس ارتباطات فامیلی، قبیله ای و جناحی وارد صندوق ها شود.

سردار سپهر ولایت مداری را از توصیه های مهم شهدا عنوان و اظهار کرد: هیچ ملت و جامعه توحیدی بدون اطاعت از امام به مقصود نرسیده است. یکی از علمای اهل سنت از علل مهم عدم تشکیل جامعه توحیدی از سوی اهل سنت را نداشتن ولایت فقیه عنوان کرده بود و یک شخصیت آمریکایی در روزنامه یو اس ای تودی نوشته است ما در ایران با یک ابرحریفی به نام آیت الله خامنه ای روبرو هستیم و مشکل آمریکا در ایران وجود مقام رهبری است که نقشه راه را می شناسد و مردم به او اعتماد آمیخته به اعتقاد دارند. امروز اگر از شهدا نیز سوال کنیم وظیفه ما در حال حاضر چیست می گویند اطاعت از رهبری.

این فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تکلیف گرایی توصیه دیگر شهداست گفت: تکلیف امروز ما این است که در زندگی فردی و اجتماعی در ابعاد مختلف باید مسیر الهی داشته باشیم. ایثارگری در راه هدف توصیه دیگر شهداست. ما باید بدانیم ادامه انقلاب اسلامی ایثار می خواهد و این ایثار با مال، جان، آبرو و اولاد اتفاق خواهد افتاد. آیا ما حاضر هستیم از بسیاری از مواهب برای انقلاب ایثار کنیم. اگر حاضر بودیم پس ادامه دهنده خوبی برای راه شهدا خواهیم بود.

وی توصیه ششم شهدا را پایبندی به اصول و مبانی اسلام و انقلاب دانست و افزود: ما نباید این اصول را به دنیا، مقام و پول بفروشیم. شهدا وابسته به ابزار مادی نبودند و عدم وابستگی به این ابزار توصیه هفتم شهدا به ماست و من متأسفم امروز در کشوری که شهدا در آن راه زیستن، مبارزه و حیات را به ما آموختند وابسته به ابزار مادی شده ایم و به جایی رسیده ام که عده ای می خواهند کفار به ما گندم، پول و معیشت و اقتصاد بدهند و در این صورت اتکای ما از خداوند منقطع می شود و به قدرت های استکباری متکی خواهیم شد.

سردار سپهر دشمن شناسی را ویژگی بارز شهدا عنوان کرد و ادامه داد: شهدا اگر دشمن را نمی شناختند درست، به موقع و به اندازه عمل نمی کردند. امروز رهبر انقلاب می فرمایند که مصداق اتم استکبار آمریکاست و جهان صهیونیست دشمن اسلام ناب است. ما متأسفیم که در تشییع شهدای غواص یکی از استان ها یک مسئول اجرایی به بانیان مراسم شهدا دستور می‌دهد حق ندارید بگویید مرگ بر آمریکا. خانواده شهدا باید بخاطر این حرف، دهان این مسئول را پر سرب کنند.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه افزود: امروز آمریکایی ها اعلام می کنند ما برای سرنگونی نظام اسلامی ایران سه راهبرد داریم که شامل حمله نظامی، تشدید تحریم اقتصادی و نفوذ است. نفوذ همان راهبردی است که شوروی را در زمانی که قدرت برتر هسته ای دنیا بود شکست داد. نفوذ در رهبران و مردم این کشور انجام شد. برخی را با ترس و ارعاب و برخی را با پول اقناع کردند که از مبانی کمونیستی دست بکشند. طی ۱۲ سال این کشور قدرتمند را از طریق نفوذ سرنگون کردند. همین ترفند در۱۰ ها کشور دیگر را در اروپای شرقی و کشورهای حاشیه خزر پیاده شد و آنها را تبدیل به کشورهای گوش به فرمان آمریکا کرد. اخیرا اوباما نیز به گنگره گفته است من نتوانستیم با تحریم و تهدید نظامی حکومت ایران را سرنگون کنم اما امیدوارم با نفوذ این کار را انجام دهم. البته حرف ما خطاب به آنها این است که ما راه امام حسین (ع)، شهدای کربلا و شهدای دفاع مقدس را ادامه می دهیم و در مقابل شما می ایستیم و در این راه یک ملت قهرمان داریم.

وی با تأکید بر اینکه برای تداوم را ه شهدا باید بصیرت داشته باشیم گفت: مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بزرگترین تکلیف راهبردی ماست. انس با مسجد، روحانیت، قرآن، شهید و جانبار، نماز جمعه و جماعت و حضور در بسیج بزرگترین مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است. سبک زندگی اسلامی و جلوگیری از نفوذ تفکر و کالای غربی نیز نوعی مبارزه و جهاد است.

سردار سپهر با بیان اینکه در ۲۰۰ سال گذشته سه پنجم سرزمین کشور به علت بی کفایتی و بی عرضگی پادشاهان این کشور و بی حالی مردم ما از دست رفته است اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی دشمنان در ۸ سال با ما جنگدیدند اما نتوانستند یک وجب از خاک ایران را جدا کنند. در ۲۰۰ سال قبل از انقلاب هیچ تعهد بین المللی پیدا نمی شود که بواسطه آن بخشی از خاک کشور جدا نشده باشد اما بعد از انقلاب هیچ توافقی یپیدا نمی کنید که بخشی از خاک ما جدا شده باشد و این از دستاورهای شهدای ما بوده است.

وی شکشستن ابهت قدرتهای استکباری را از دستاوردهای شهدا دانست و گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب، هر جنگی که انگلیسی ها، آمریکاییها و صهینونیست ها در جهان ایجاد کردند پیروز شده بودند اما بعد ازانقلاب هر جنگی را که کلید زده اند در جهان اسلام شکست خورده است. امروز در سوریه ۸۳ کشور بر علیه ما می جنگد. اما حسین همدانی در آنجا ۱۰ لشگر بسیجی تشکیل داده و تجارب شهدای ما را در سوریه پیاده کرده و به مردم اهل سنت و اقلیت شیعه سوریه آموزش های لازم را داده است.

این مقام مسئول در سپاه پاسداران، با اشاره به تقدیم ۳۰ جابناز و ۹ شهید از روستای چسلی و با بیان اینکه این روستا بیشترین کمک های مردم در در جنگ تحمیلی در استان گیلان داشته است افزود: ما باید اسلام انقلابی را استمرار دهیم و حرکت شهدا را قدر بدانیم و مراقب باشیم که خدایی نکرده در آینده ای نزدیک به دلیل بی کفایتی بعضی از مجریان و انسانهایی که دل در گرو صلح و ارتباط با آمریکا و گشایش اقتصادی به قدرت های استکباری بسته اند در دام دشمن گرفتار نشویم.

سردار سپهر با اشاره به آیه ۱۲۰ سوره بقره گفت: خداوند در قرآن می فرماید که هیچگاه بوسیله کفار و مشرکین حمایت نمی شوید و آنها برای شما دل نمی سوزانند وَلَن تَرضىٰ عَنكَ اليَهودُ وَلَا النَّصارىٰ حَتّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم ۗ  . آنها دست از سر ما بر نمی دارند تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شویم از آیین تحریف یافته آنان، پیروی کنیم. امروز نفاق بین المللی و اذناب کم آنها در کشور که جریان منحرف فکری و سیاسی هستند مغلوب اراده‌های شهدا و مردم خواهند شد.

انتهای پیام/


ویژه ها