دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۹۱
ساعت انتشار : ۵:۵۵ ق.ظ
چاپ مطلب

۱۷ خرداد سالروز شهادت قمست شیرازی +وصیت نامه و تصاویر شهید

قسمت شیرازی در دوم شهریور ماه سال ۱۳۴۶ در ماسال به دنیا آمد سرشت پاک او وی را در اواخر سال ۱۳۶۰به جبهه نبرد حق علیه باطل کشاند. سرانجام 17 خردادماه سال 1363 در پاسگاه زيد عراق در حال سرکشي به نيروها بر اثر اصابت ترکش خمپاره به جمجمه به شهادت رسيد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، قسمت شیرازی در دوم شهریور ماه سال ۱۳۴۶ در ماسال به دنیا آمد سرشت پاک او وی را در اواخر سال ۱۳۶۰به جبهه نبرد حق علیه باطل کشاند. سرانجام ۱۷ خردادماه سال ۱۳۶۳ در پاسگاه زيد عراق در حال سرکشي به نيروها بر اثر اصابت ترکش خمپاره به جمجمه به شهادت رسيد.

می گویند در سفر آخر شهید شیرازی، وقتی پدر اصرار بر بیشتر ماندن او می کند شهید می گوید پدرجان اگر یک ترکش به جمجمه من اصابت کرد دیگر من به جبهه نمی روم و همین سفر آخر او به جبهه بود چرا که ترکش به جمجمه او خورده بود.

وصیت نامه سردار شهید قسمت شیرازی
بسم رب الشهداء و الصدیقین
وصیت‌نامه سردار شهید قسمت شیرازی
هیچ قطره خونی نزد خدا عزیزتر نیست مگر آن که در راه خدا ریخته شود. به نام خداوندی که به من جان داد و این جان را در راهش آرزو دارم فدا کنم. 
به جبهه می‌روم تا به آزمایشگاه انسان‌های پاکباخته قدم گذارم.
در راه خدا تن به خطر باید داد               در مکتب انقلاب سر باید داد
حال که عزم میدان دارم، بدانید تا که قبر شش گوشه مولایم ابی‌عبدالله‌حسین علیه‌السلام را بوسه نزنم، برنمی‌گردم؛ مگر خداوند لطفی کند مرا به زیارت خود حسین (ع) ببرد. 
خانواده عزیزم خوشحالم از صمیم قلب از این که توانستم خودم و خدایم را بشناسم و از شما پدر و مادر عزیزیم تشکر می‌کنم که مرا راهنمایی و نصیحت کردید … 
و تو مادر عزیزم ! اگر این ارزش را پیدا نمودم که به شهادت برسم، دلم می‌خواهد همیشه با لب خندان بر سر مزارم آیی و همیشه سعی کنید از خود بگذرید تا انقلاب پیش برود؛ نه آن که در فکر آن باشید که انقلاب برایتان کاری کند. برادران و خواهران و تمامی امت شهیدپرور، اسلام را دریابید و راهی روید که حسین‌بن‌علی (ع) رفته؛ راهی که مردن در آن پیروزی است.
برادران عزیزم ! دنیا زیباست و دوست‌داشتنی و انسان را به طرف خودش می‌کشد؛ اما پاداش الهی و خانه آخرت از دنیا زیباتر و عالی‌تر است و [من] آخرت را از جان و دل می‌پذیرم. 
دوستان و آشنایان و همشهریان! وحدت را حفظ کنید و با شرکت در نماز‌جمعه که بزرگ‌ترین سلاح ما می‌باشد، مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‌های جهان‌خوار بزنید و مبادا امام و امت و این قلب و این هدیه خدا را تنها بگذارید. نکند مسئله اصلی‌مان را فراموش کنید زیرا اگر فراموش کردید، ذلّت فرا می‌رسد و در آخرت نمی‌توانید جواب شهدا را بدهید. 
به امید پیروزی

 

(منبع: سالنامه آلاله پشته، منبع عکس ها: هیئت محبین ولایت ماسال)

انتهای پیام/


ویژه ها