یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۹۱
ساعت انتشار : ۱۰:۳۳ ق.ظ
چاپ مطلب

بي ساماني در ايستگاه تاكسي شاندرمن به نيلاش و امام زاده شفيع

نویسنده : اکبر دلداری

ايستگاه تاكسي شاندرمن به مقصد نيلاش و امام زاده شفيع يكي از پنج ايستگاه مهم شاندرمن است اما به لحاظ رعابت قوانين تاكسيراني متأسفانه بسيار ضعيف بوده و نظارتي بر آن وجود ندارد آنچنانكه ...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، ايستگاه تاكسي شاندرمن به مقصد نيلاش و امام زاده شفيع يكي از پنج ايستگاه مهم شاندرمن است اما به لحاظ رعابت قوانين تاكسيراني متأسفانه بسيار ضعيف بوده و نظارتي بر آن وجود ندارد آنچنانكه …

در اين ايستگاه رانندگان وقتي حركت مي كنند كه ۵ نفر و در بعضي اوقات ۶ نفر مسافر سوار كنند و كرايه مسافران هم هيچ تغييري با اين وجود نمي كند. يعني در اين مسير هميشه صندلي جلو دو نفر مسافر سوار مي شود و حتي گاهي يك نفر هم در بغل دست راننده مي نشيند. گذشته از خطرات ناشي از چنين كاري كه باعث عدم تسلط كافي راننده بر وسيله نقليه مي شود بايد گفت كه رانندگان محترم تنها براي چهار نفر بيمه سوانح راننگي دارند و از طرف ديگر موجب نارضايتي گسترده مسافران به لحاظ نشستن شده  و همچنين براي تكميل ظرفيت ۵ نفره بايد زمان زيادي را در ايستگاه معطل بمانند.
متأسفانه در مواردي ديده شده است كه راهنمايي و رانندگي نيز با وجود ديدن چنين وضعيتي صرفاً از كنار آن با لبخند مليحي گذر مي كند. همچنين علاوه بر اين، در اين خط رانندگان، تاكسي خود را در مواردي خارج از قانون استفاده مي كنند (دربستي و … ) و در ساعات گرم روز و در روزهاي كارگري مزارع مسافران بايد گاه تا بيش از يك ساعت معطل تاكسي باشند كه در اين زمينه نيز سازمان نظارت بر تاكسي راني شهرداري شاندرمن نظارت كافي را بر رانندگان ندارد.

با اين وجود مسافراني كه در اين مسير تردد دارند از مسئولين امر انتظار دارند كه توجه و نظارت بيشتري بر اين ايستگاه داشته باشند تا موجبات جلوگيري از خطرات احتمالي و نارضايتي مردم فراهم شود.

 

انتهای پیام/

اکبر دلداری


ویژه ها