پنج شنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۹۱
ساعت انتشار : ۲:۴۷ ب.ظ
چاپ مطلب
مدیر کل گردشگری و صنابع دستی گیلان:

طرح های گردشگری ماسال توسعه می یابد

مدیر کل گردشگری و صنابع دستی گیلان ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان در ماسال گفت: ماسال دارای سه منطقه نمونه گردشگری بام سبز، اسب ریسه و اولسبلنگاه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، امیر عزیزی ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گیلان در منطقه گردشگری «اولسبلنگاه» با اشاره به موقعیت جلگه ای شهرستان ماسال در فاصله ۴۷ کیلومتری شمال غرب شهر رشت و ۲۰ کیلومتری فومن و صومعه سرا، اظهار کرد: ماسال دارای سه منطقه نمونه گردشگری بام سبز، اسب ریسه و اولسبلنگاه است.

وی به اختصاص ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تامین زیرساخت مناطق گردشگری این شهرستان برای ایجاد کمپینگ و تامین روشنایی، پارک ساحلی و بهسازی راه شالما اشاره کرد و گفت: امسال در بخش گردشگری ماسال برای ۲۳۸ نفر اشتغال زایی می شود.
این مسئول با بیان اینکه از سال ۸۴ تاکنون برای ۳۷۳ نفر از صنعتگران بخش صنایع دستی ماسال کارت شناسایی صادر شده است، اضافه کرد: امسال تاکنون ۱۵ نفر از صنعتگران صنایع دستی ماسال بیمه شده اند.
وی با بیان اینکه سال گذشت ۲۷۰ نفر آموزش های لازم را در زمینه صنایع دستی دیدند، خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال خانگی ماسال ۲۵۲ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند و تاکنون به ۱۶۶ نفر تسهیلات به مبلغ ۶ هزار و ۸۴۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
عزیزی، از ثبت رشته چوب تراشی در بخش صنایع دستی در فهرست میراث معنوی ملی خبر داد و گفت: تعداد ۲۶ اثر در بخش میراث فرهنگی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که عمدتا محوطه گورستان های تاریخی بوده است.
وی مجموع جاذبه های فرهنگی و تاریخی ماسال را ۱۱ مورد اعلام کرد و افزود: روستای «چلسی» از مناطق هدف گذاری گردشگری است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: ماسال دارای دو دفتر خدمات مسافری و گردشگری، ۴ مهمانپذیر و ۳ واحد مسافر کاشانه با ظرفیت ۴۳ اتاق، ۱۳۲ تخت و ۲۹۰ صندلی است.

خبرگزاري فارس


ویژه ها