یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ , 14 July 2024

تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۹۴
ساعت انتشار : ۱۱:۲۰ ب.ظ
چاپ مطلب

ورمیه روستایی با آب گل آلود، تیرهای معلق و …

کمبود آرد در روستای ورمیه، تیرهای برق معلق، آب گل آلود در مواقع بارندگی از مهم ترین مشکلات روستای ورمیه ماسال است.

ورمیه تیربرق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، روستای محروم ورمیه در فاصله ۷ کیلومتری از جنوب غربی شهر ماسال قرار داد.

براساس سرشماری سال ۱۳۹۰ دارای ۹۲ خانوار و ۲۸۶ نفر جمعیت است که از این میان با در نظر گرفتن طرح شهید رجایی حدود ۶۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشند.

ورمیه علاوه بر تقدیم دو شهید به انقلاب اسلامی، دارای تعدادی جانباز و آزاده است.

براساس گفته اهالی، آب شرب روستا همیشه در زمان بارندگی گل آلود می شود. در سال گذشته، پیگیری‌هایی از سوی مسئولان روستا انجام شده بود اما برای رفع مشکل تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. دلیل گل آلود شدن آب روستا این است که مخزن چشمه آب روستا باز است و زمان بارندگی آب گل آلود وارد این مخزن می شود.

متأسفانه در گذشته در نصب تیرهای برق حریم جاده رعایت نشده است و به همین دلیل هم اکنون تعداد زیادی تیر برق در وسط جاده قرار دارند. تعداد زیادی تیر برق نیز به دلیل رانش زمین خم شده و به حالت معلق قرار دارند به نحوی که حدود ۱۰ تیربرق توسط درختان اطراف جاده به عنوان قیم نگه داشته شده اند و ۲ تیر از این حیث وضعیت بسیار حساسی دارند و احتمال افتادن آنها وجود دارد. اهالی و مسئولان روستا در این رابطه نیز پیگیری هایی انجام داده اند اما به گفته یکی از اهالی، اداره برق از آنها درخواست کرده است که هزینه جابجایی تیرهای برق را خود اهالی پرداخت کنند.

کمبود آرد روستا: یکی از مشکلات عمده اهالی روستای ورمیه ماسال، کمبود آرد است. به گفته یک منبع آگاه در این روستا، تعاونی روستایی بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خیمنی (ره) در ۸ ماه گذشته به اندازه کافی آرد توزیع نکرده است در حالی که با توجه به عدم وجود نانوایی در روستا، تعاونی موظف است در روستا به میزان مورد نیاز آرد توزیع کند اما مقدار بسیار کمی آرد توزیع شده است که در این مورد نیز به گفته یک مقام محلی توزیع آرد بصورت عادلانه در روستا صورت نمی گیرد.

انتهای پیام/


2 ديدگاه

  1. پژمان دهره صبح گفت:

    درودبر دهیار ورمیه ازآقایانی که سنگ اندازی درکارخانم اسمعیل زاده میکنندبدم میادمتنفرم ازاونا اقایی که ادعای سوادمیکنی بروسوادتاجای دیگه خرج کن

  2. پژمان دهره صبح گفت:

    واقعاشورای ورمیه استعفابده بهتره

ویژه ها