جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ , 22 October 2021
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۹۱
ساعت انتشار : ۷:۵۸ ق.ظ
چاپ مطلب

زندگي نامه‎ی شهيد بهمن قرباني

شهيد بهمن قرباني در سال 1344 در روستاي مهديخانمحله ماسال در خانواده اي مذهبي و متوسط، پا به عرصه وجود گذاشت.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال، شهيد بهمن قرباني در سال ۱۳۴۴ در روستاي مهديخانمحله ماسال در خانواده اي مذهبي و متوسط، پا به عرصه وجود گذاشت.

شهید بهمن قربانی دوران كودكي را با شور و شوق گذرانيد و در سن شش سالگي وارد دبستان شد. همراه با تحصيل در مدرسه، كار در مزرعه را نيز تمرين ميكرد او هيچگاه پدر پير و زحمتكش خود را در كار كشاورزي تنها نگذاشت و در مقابل رنجهاي فراوان و طاقت فرساي زندگي چون كوه استوار بود. او جواني با ايمان، صبور، انقلابي و پر تلاش بود. همچنين از نظر جسماني بسيار قوي و از آمادگي كامل رزمي برخوردار بود، اجراي فرامين امام (ره) را در سرلوحه تمام كارهايش قرار داده بود. بطور مؤثر در تظاهرات ضد رژيم شركت ميكرد بعد از پيروزي انقلاب عضو بسيج منطقه شد.

دوران تحصيل را با همه مشكلات تا اخذ ديپلم متوسطه با موفقيت سپري كرد. او در تاريخ ۶۶/۰۳/۲۰ براي پاسداري از انقلاب اسلامي و ميهن اسلامي عازم خدمت سربازي شد.

پس از گذراندن ۴۵ روز دوره آموزشي در لوشان به اروميه اعزام شد. پس از طي كردن سه ماه دوره آموزش امداد گري در آنجا، به جبهه سليمانيه عراق رهسپار شد. برادر شهيد مان حدود ده ماه در جبهه با دشمنان اسلام جنگيد و از آرمانهاي انقلابي خود پاسداري  كرد. همرزمانش كه در جبهه با هم بودند، از روحيه قوي و عجيب او و همچنين شهامت و شجاعتش تعريفها ميكردند.

يكي از برادران ميگويد: «بهمن از همان اول كه به جبهه اعزام شديم روحيه قوي داشت، دائماً به بچه ها روحيه مي داد و ميخنداند آخرين بار كه به مرخصي آمده بودند موقع رفتن در فكر بود گويا او مي دانست كه آخرين ديدارمان است. به دوستانش گفته بود كه من ديگر باز نخواهم گشت.از مردن در راه خدا، ترس و وحشتي نداشت بلكه عاشق شهادت در راه خدا بود».

زندگي سراسر افتخار اين سلحشور مسلمان، نيم شب سيزدهم تير ماه ۶۷ وارد مرحله جديدي شد و به حيات جاويد رسيد.

آري او ناجوانمردانه هدف خمپاره مزدوران بيگانه قرار گرفت و به درجه رفيع شهادت نايل شد و پس از حدود ۱۰ روز پيكر پاك و مطهرش در گلزار شهداي ماسال به خاك سپرده شد.
خداوندا، توفيق و لياقت پاسداري خون اين شهيد عزيز و ديگر شهداي گلگون كفن اُمت شهيد پرور اسلام را به ما عنايت فرما.
«روانش شاد و يادش همواره جاودانه باد»

منبع: سالنامه آلاله پشته و هيئت محبين ولايت ماسال

انتهای پیام/


تست
تست