سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ , 30 May 2023

تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۹۱
ساعت انتشار : ۱۱:۳۳ ق.ظ
چاپ مطلب

جوانترين فرماندار گيلان حقوق جوانان را پايمال كرد

ماسال نيوز: چند تن از کارشناسان گروه نامه ای تنظیم کردند و حقوقشان را از فرماندار مطالبه کردند اما شفیعی ثابت حتی حاضر به خواندن کامل متن نامه نشد و نامه را روی میز رها کرد و رفت.

به گزارش ماسال نيوز به نقل از پايگاه اطلاع رساني صبح شفت، اسفندماه، فصل داغ شدن فعالیت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در شهرستان شفت بود.زمان اوج گیری رفت و آمد های سیاسی داوطلبان ورود  به بهارستان ایران.

یک هفته تبلیغات پرهیجان و سپس انتظار برای شمارش آرا.

اما در پس این هیجان کسانی بودند که هیچ وقت نامی از آنها برده نشد.کسانی که انتخابات را از چند ماه قبل کلید زده بودند و برگزاری انتخابات در شهرستان شفت بدون خدمات آنها امکان پذیر نبود.

این افراد کارشناسان گروه فناوری اطلاعات بودند که وظیفه ی مهیا سازی بسترهای فنی انتخابات را برعهده داشتند. مهندسان جوانی که علاوه برآماده سازی رایانه های مورد نیاز در انتخابات و راه اندازی نرم افزاری وسخت افزاری،وظیفه آموزش به کاربران را نیز داشتند.این کارشناسان گروه حدود ۱۵ نفر از افراد متخصص در امور رایانه بودند که سن آنها بین ۱۸ تا ۳۰ سال بود.افرادی که وظیفه ی هدایت و رهبری کاربران را در تک تک حوزه های انتخاباتی بر عهده داشتند.

جوانانی که در ابتدا به خاطر سن سال کم برخی از اعضا سرزنش میشدند با کلید خوردن کار اجرایی فنی برای انتخابات،تحسین کارکنان فرمانداری شفت را برانگیختند.

آنها توانستند در کوتاهترین زمان ممکن کاری بزرگ انجام دهند وتمام کمبودهای مربوط به بخش خودشان را پوشش دهند.عدم هماهنگی ها وکمبود امکانات هم نتوانست خللی برکار این جوانان وارد کند.آنها تصمیم داشتند که کاری را که به آنها محول شده بود را به هر طریقی انجام دهند.

کمبود سیستم های رایانه ای  و چاپگر از چالش هایی بود که تا آخرین ساعات قبل از آغاز رای گیری هنوز حل نشده بود.اما کارشناسان گروه توانستند با کار شبانه روزی خود این نواقص را برطرف کنند.این کارشناسان پس از انتخابات هم چندین روز درگیر جمع آوری سیستم ها از حوزه های انتخاباتی و کارهای جانبی مربوط به این کار بودند.

اما ماجرای اصلی از این جا آغاز میشود.

بعد از چند هفته از انتخابات تسویه حساب وپرداخت حقوق عوامل اجرایی آغاز میشود.از نمایندگان فرماندار گرفته تا کاربران رایانه ها.

کارشناسان گروه هم با تسلیم کارت ملی خود به بانک ملی و پس از باخبر شدن از مبلغ حقوقشان به یکباره شوکه شدند!

کارشناسان گروه که بیش از یک ماه درگیر کار انتخابات بودند فقط ۸۰ هزار تومان برایشان در نظر گرفته شده بود!

هیچ کدام از آنها باور نمی کردندکه این موضوع واقعیت دارد .آنها یکی پس از دیگری با فرمانداری شفت تماس میگرفتند اما هیچ پاسخ روشنی به آنها داده نمیشد.تصمیم ها گرفته شده بود و حقوق یک ماه کار طاقت فرسایشان در سرمای زمستان همان ۸۰ هزار تومان بود.

پس از این اتفاق کارشناسان گروه درخواست تشکیل یک جلسه را به جواد شفیعی ثابت فرماندار شفت دادند اما وی از پذیرفتن این افراد امتناع کرد.

کارشناسان گروه موضوع را توسط کارشناس فناوری اطلاعات فرمانداری پیگیری کردند اما دست او هم به جایی بند نبود.تصمیم فرماندار غیر قابل تغییر بود.

چندی بعد چند تن از کارشناسان گروه نامه ای تنظیم کردند و ضمن یادآوری فعالیت های و مصائب و مشکلات بیشمار خود در انتخابات،حقوقشان را از فرماندار مطالبه کردند اما جواد شفیعی ثابت حتی حاضر به خواندن کامل متن نامه نشد و نامه را روی میز رها کرد و رفت.

پس از آن واسطه ها هم نتوانستند کاری برای این جوانان که بیشتر آنها از مهندسان جویای کار شفت بودند انجام دهند.

اکنون پس از گذشت ۵ ماه این جوانان هنوز نتوانسته اند حقوقشان را دریافت کنند.

قبل از شروع کار به کارشناسان گروه وعده حقوق حدود ۲۰۰ هزار تومان را داده بودند که پس از درخواست این افراد از فرماندار  در قبل از انتخابات ،وی در جمع این افراد گفت علاوه بر حقوقتان مبلغی هم از طرف فرمانداری به حساب شما واریز خواهد شد.وی در این جلسه خصوصی که چند روز قبل از انتخابات با حضور کارشناسان گروه در دفتر فرماندار  برگزار شد گفت:بعد از انتخابات در یک جلسه جداگانه به مشکلات شما جوانان رسیدگی خواهد شد.وی در این جلسه وعده داد پس از انتخابات با دعوت این افراد به صرف یک ناهار در فرمانداری شفت مشکلات آنها را بشنود و در صورت امکان چاره ای برای آن بیاندیشد.

اما پس از انتخابات وی حتی حاضر به خواندن نامه ی این افراد نشد!!!و تمام وعده های خود را به طور کامل از یاد برد.

۵ ماه از این جریانات میگذرد ولی هنوز این افراد حق خود را دریافت نکرده اند.این در صورتی است که در دین اسلام همیشه توصیه شده که حقوق کارگران را قبل از خشک شدن عرقشان بپردازید.

صبح شفت و ورس از مسئولین دیگر  تقاضا دارد که رضایت این جوانان بی ادعا را که سرمایه های این شهرستان هستند را جلب کنند.

تمامی مطاب منتشر شده در این قسمت مستند است و اسناد آن از سوی مدیریت ورس قابل ارائه است.

در انتها صبح شفت از مسئولین استان گیلان خصوصا جناب آقای مهندس سعادتی استاندار محترم گیلان در خواست دارد که با پیگیری این موضوع زمینه رضایت این جوانان متعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران را که بازوی انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان شفت بوده اند را فراهم کند.

انتهای پیام/