شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , 03 June 2023

تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۹۲
ساعت انتشار : ۱۰:۳۲ ق.ظ
چاپ مطلب

مصاحبه خواندنی خداداد درباره بازی تیم ملی ۹۸ و ۲۰۱۳

حماسه ساز ملبورن گفت: «این بازی خودش از عجایب است مگر مسخره بازی است. ما خودمان به همه می خندیم بیاییم به ما بخندند؟»

حماسه ساز ملبورن گفت: «این بازی خودش از عجایب است مگر مسخره بازی است. ما خودمان به همه می خندیم بیاییم به ما بخندند؟»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از دانا، خداداد عزیزی نسبت به برگزاری دیدار منتخب تیم ملی ۹۸ و تیم ملی کنونی انتقادات زیادی دارد. او قطعاً یکی از بهترین بازیکنان و جذابترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است. وی هر از چند گاهی در خارج از مستطیل سبز با حرف هایش حماسه سازی می کند. عزیزی از نسلی است که نمی تواند حقایق را نگوید برای همین همیشه شیرین است.


* آقای خداداد برای بازی دعوت شده اید دیگر؟
– بله اما چطوری. دعوت فدراسیون به این دیدار در نوع خود بسیار جالب بود. فرامرز ظلی بزرگ همه ما است و دوستش داریم اما زنگ زده و می گوید ساعت ۷ بعد از ظهر کمپ تیم های ملی باش. اگر قرار است من از مشهد بیایم باید برایم بلیت تهیه کنند. بازی محلی که نیست بگویند شورت ورزشی و لباس بردارید و ساعت ۷ صبح سر چهارراه بایستید تا همه با هم برویم داخل زمین. مثلاً یک نفر مثل استاد اسدی بخواهد بیاید چطور باید بیاید. این که نمی شود بگویند سایت را خوانده ای، بازی است پاشو بیا… می شود چنین چیزی. این طرز دعوت از یک بازیکن ملی نیست که چندین سال برای تیم ملی زحمت کشیده. من خودم از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۸۳ در تیم ملی بوده ام یعنی ۱۴ سال حالا یک نفر بیشتر و یک نفر کمتر اما این درست نیست. ضمنا بازی هم که خودش از عجایب است.


* چطور… خب بازی دوستانه است دیگر؟
– دوستانه یا نمادین مگر می شود تیم ملی بیاید راه برود مگر مسخره بازی است. تیم ملی که نمی آید بگوید آقای دایی .. آقای خداداد بیا رد شو بزن تو گل. علی دایی ۳ دقیقه می تواند بازی کند من ۵ دقیقه حالا کریم که آماده تر است ۷ دقیقه. بعدش چه کار کنیم؟ مردم توقع دارند. مثل این است که عبدالله موحد را بیاوری وسط تشک و بگویی با قهرمان جهان امسال کشتی بگیرد.


* همه می دانند شما تمرین نداری و آماده نیستی چه توقعی؟
– باور کن که دارند.. چند شب پیش رفته بودم رستوران یک خانواده آمد تا پسرش با من عکس بیاندازد. پدر خانواده به من گفت شنبه شب بازی دارید ببرینشان. گفتم ما چطوری ببریم سن و سالی از ما گذشته نمی شود. گفت چرا شما اگر بخواهید می توانید نسل شما نسل طلایی فوتبال است می توانید. شما آقا خداداد. علی دایی. عابدزاده. استیلی. منصوریان. کریم باقری مگر می شود نتوانید. به خدا خیلی توقع بالاست گفتم به خدا نمی شود گفت چرا اگر بخواهید می شود.


* حمید استیلی گفته است شما را راضی می کند؟
– بله من مشهد هستم حمید با من تماس گرفت گفتم داداش نمی شود گفت بیا ۲ تا تیم را قاطی می کنیم گفتم آخر این منطقی نیست مگر کی روش اجاز می دهد. ما چند روز پیش با تیم موسیقی بازی کردیم باور کنید تازه زمین کوچکتر بود اما بعد از ۷ دقیقه دویدن نفسمان خشک شده بود و هنوز استخوان پایم درد می کند. بازی برای ما دیگر سخت است به خودمان که نباید دروغ بگوییم. آدم باید منطق داشته باشد. ما که نباید بگوییم نه آماده ام و الان هم ۳ میلیارد می ارزم! نمی شود دویدن دیگر برای ما سخت است. آیا این درست است من با ۴۲ سال سن بروم مقابل محسن مسلمان ۲۰ ساله بازی کنم؟


* حالا نمی شود بیایید جای شما خالی است؟
– بیاییم که به ما بخندند. من با آقای نبی رابطه خیلی خوبی دارم با من تماس گرفت باور کنید خجالت کشیدم جواب دهم. بعدا علی منصوریان زنگ زد گفت خداداد بیا دیگر آقای نبی هم از دست تو ناراحت است گفتم (با خنده) علی بیایم که به شکم ما بخندند ما خودمان به همه می خندیم.


* خب راه حلش چه بود این بازی نمادین است؟
– چه نمادینی اگر نمادین است بازی ما را باید با منتخب ۹۴ یا ۹۰ یا اصلاً نه با منتخب ۲۰۰۲ برگزار می کردند نه ۲۰۱۴ این چه نمادینی است که همه بازیکنان ما روی هم ۱۵ دقیقه هم نمی توانند بازی کنند حالا باز اگر در زمین سالن بود بهتر بود نه اینکه در زمین بزرگ آن هم با بچه های آماده و سرحال ۲۰۱۴… من نمی خواهم کسی را زیر سوال ببرم اما از تیم ۹۸ عابدزاده آمریکا است، مهدوی کیا آلمان است، باقری مصدومیت دارد، دایی درگیر تیمش است، منصوریان دستش در گچ است و … در ضمن من مشهد کار هم دارم و باید بمانم.