پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ , 07 July 2022

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۹۴
ساعت انتشار : ۸:۲۱ ق.ظ
چاپ مطلب

در مجلس شهيدان حرم + تصاویر

عطر شهيد موج مي‌زد از کران تا کرانش. کربلائياني که از سفر شام آمده بودند، سبک‌بال و رها. با خود عطر حرم آورده بودند؛ عطر حرم ريحانه علي، بانوي صبر و ايثار و استقامت، زينب کبري سلام‌الله عليها.

پایگاه خبری تحلیلی ماسال – قربان صحرائي چاله‌سرائي – چه محفل گرمي بود در اين شب سرد زمستاني. عجب شور و صفايي داشت. وارد تالار مؤسسه امام خميني ره که مي‌شدي عطر شهيد موج مي‌زد از کران تا کرانش. کربلائياني که از سفر شام آمده بودند، سبک‌بال و رها. با خود عطر حرم آورده بودند؛ عطر حرم ريحانه علي، بانوي صبر و ايثار و استقامت، زينب کبري سلام‌الله عليها.

حتي آناني که نيامده بودند ولي يادشان موج مي‌زد در آن فضاي معنوي. گويي ملائک گل‌واژه‌هاي يادشان را از خُلد برين سرچين کرده‌اند و در حله‌اي از حرير بهشتي پيچيده‌اند و در اين سرا بر روي حضار گسترانيده‌اند.

محفل شهیدان حرم (6)

زير سايه اين چتر خوشبوي بهشتي ساعتي همنشيني با منسوبين شهيدان، به خصوص پدران و مادرانشان صفايي عجيب و شوري حسيني به آدمي منتقل مي‌کرد.

و صد البته حضور يک شهيد تازه از سفر شام آمده با نام شهيد بشير ناطقي شمع منور اين محفل نوراني شد و آن‌را پرفروغ‌تر کرد و گرماي ايثار و جان‌نثاري و شهادت را در شريان مهمانان به جريان انداخت.

محفل شهیدان حرم (5)

نشستن در پاي صحبت منسوبين شهيدان هم شيرين و گوارا بود. وقتي حجت‌الاسلام صابري، پدر شهيد مهدي صابري از خصوصيات فرزندش برشمرد آدمي انگشت حيرت بر دهان مي‌برد به اينکه چگونه «شهيد»، راه صدساله را يک‌شبه طي مي‌کند؟ کسي چه مي‌داند شايد براي ما خاکيان که گرفتار روزمرگي شده و اسير نفس خويشيم طي اين طريق سخت و مشکل به نظر رسد.

محفل شهیدان حرم (1)

او مي‌گفت شهيد مهدي صابري اعتماد و اعتقادش به خدا زايدالوصف و عجيب بود. براي اثبا سخنش بخشي از وصيت‌نامه پسر را براي حضار قرائت کرد. با قرائت فرازي از وصيت‌نامه‌اش کاملا غرق در خدا شدن را مي‌شد درک نمود.

آنقدر باور به مبدأ لايزالي توحيد در تار و پود وجودش تنيده بود که مراتب ديگر اعتقادات برايش حلاجي‌شده و کاملاً روشن‌تر از خورشيد گشته بود.

محفل شهیدان حرم (7)

براي شهيد مهدي سخت بود عمري طولاني‌تر از علي‌اکبر عليه‌السلام داشته باشد. مهر و محبت و احترام به والدين را از اوجب واجبات براي خويش فرض کرده بود. مي‌گفت همواره در همه روضه‌هايي که براي ائمه اطهار عليهم‌السلام برپا مي‌شد شرکتي فعال و باورمند داشت. با اين همه وقتي قصد کرد به مدافعين حرم بي‌بي زينب سلام‌الله عليها بپيوندد تا رضايت کامل مادرش را جلب نکرد هيچ اقدامي ننمود.

محفل شهیدان حرم (4)

اينکه خانواده شهيدان، کم از شهيدان اجر و مزد ندارند سخني به گزاف نيست.

ايثار و از خودگذشتگي و صبوري از سخناني که همسر شهيد محمد مهدي مالاميري، اولين روحاني شهيد مدافع حرم براي حضار بيان کرد، مي‌باريد. مرحبا به اين صلابت و آفرين به اين استقامت و جوانمردي. آدمي از اين همه پايداري و صلابت در عين باور به شهادت و رفتن به مسير حسين عليه‌السلام به وجد مي‌آمد.

محفل شهیدان حرم (12)

وي مي‌گفت پس از گذشت نزديک به هفت ماه هنوز پيکري از شهيد مالاميري به ميهن باز نگشته و ما منتظر نيستيم زيرا او اينگونه مي‌خواست و ما به خواستش باور داريم. همسر شهيد مالاميري در حضور پدر و مادر همسرش سخن مي‌گفت و مي‌گفت به حال آنان غبطه مي‌خورد؛ زيرا آنان مزد تربيت چنين فرزندي را در همين دنيا گرفتند. آنقدر با اقتدار و صلابت صحبت مي‌کرد که آدمي از شنيدن سخنانش از خويشتن خويش شرمنده مي‌شد.

محفل شهیدان حرم (2)

يا للعجب به اين استقامت و صبر. مرحبا به مکتب بانوي ايثار و استقامت و صبر، حضرت زينب کبري سلام‌الله عليها که چنين شيرزناني پرورش داد.

ما باور داريم که عاشورا، شاخصي روشن، بلكه خورشيدي درخشان در مسير تاريخ است كه شعاع گسترده نورش جغرافيا و ملل نمي‌شناسد؛ زيرا كسي فرهنگ عاشورا را بنيان نهاد كه زاده‌ و پرورش يافته مكتب توحيد است و بر ساحت درگاهش فرشتگان عرش سر تعظيم فرود مي‌آورند و عالم انسانيت و آزادگي بر وجودش مباهات مي‌كند.

محفل شهیدان حرم (10)

چراغي را كه حسين عليه السلام بر افروخت، شيرزن نام‌آور عرصه ايثار و مقاومت، حضرت ام‌المصائب، زينب کبري عليهاالسلام آن را چون مشعلي فروزان در مسير تاريخ افروخته و افراشته نگاه داشت تا آزادگي، راهش را گم نكند.

محفل شهیدان حرم (15)

حضرت زينب كبري عليها السلام فصلي در فرهنگ عاشورا گشود كه مي‌توان آن را فرهنگ زينبي نام نهاد. از رفتار نبوي، كردار فاطمي، گفتار علوي، صبر حسني و مشي حسيني آن بانوي بزرگوار و صبور است که قطره‌اي از آن زلال بر احساس ما مي‌چکد و مصداق آن‌را در جان‌نثاري شهيدان مدافع حرم و ايثار و استقامت خانواده معززشان شاهد هستيم.

انتهای پیام/


2 ديدگاه

 1. خباز علوي گفت:

  سلام . آفرین بر این مردم که اینگونه از شهید ناطقی و خانواده شهدای مدافع حرم پذیرایی کردند مرحبا به این قدردانی‌ها! احسنت به این قلم فرسایی شما، آقای صحرائی عزیز! حقیر با توجه به ارتباطی که با خانواده شهید مالامیری دارم واقعاً صبر زینب‌گونه مادر و همسر شهید رو بارها دیده و شنیده‌ام. “ما رأیتُ إلا جمیلاً ” را از اینها بیاموزیم. اللهم الرزقنا توفیق الشهادة!

 2. جبهه هنرهای زیبا-شورای عالی بصیرت گفت:

  باسمه تعالی شانه
  یالثارات الحسین ع
  کلنا جیش عباس، یازینب یا حسین یامهدی عج
  المدافعین عن الحرم والکعبة و القدس
  ==============
  حزب الله انصار رسول الله اولاد روح الله
  المقاومة الفکریة العالمیة فی عصر الظهور
  الجبهة و البصیرة

  نحن قوة – حیدریة – حسینیة – مهدویة – لبیک یا زینب
  نحن قادمون = ما تا آخر ایستاده ایم

  اللهم اشف صدر العباس و زینب بظهور المهدی عج
  واجعلنا من المنتظرین والشهداء والصالحین
  ————–
  جبهه هنرهای زیبا،شورای عالی بصیرت
  قرارگاه جبهه و بصیرت

  باسمه تعالی شانه
  یالثارات الحسین ع
  کلنا جیش عباس، یازینب یا حسین یامهدی عج
  المدافعین عن الحرم والکعبة و القدس
  ==============
  حزب الله انصار رسول الله اولاد روح الله
  المقاومة الفکریة العالمیة فی عصر الظهور
  الجبهة و البصیرة
  امام خمینی (ره):شهادت هنر مردان خداست و شهید نظر میکند به وجه الله.
  امام خامنه ای(دام ظله):گرامیداشت یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
  آیت ا…سیستانی(دام ظله):لاتقول لسنی اخواننا بل تقولوا انفسنا.
  آیت ا… سیدحسن نصرا…(دام ظله):بکلمتین جهزوا ملاجئکم.

  اللهم انصر جیوش المسلمین و عساکر الموحدین و احفظ مجاهدین و علمائنا و مراجعنا العظام، آیت ا… سیستانی و آیت ا… سید حسن نصرا…
  و شیخ ابراهیم زکزاکی و شیخ عیسي قاسم و سید بدرالدین الحوثي و بشار اسد و هادي عامري و قاسم سلیماني
  و بالاخص قائد الامة الاسلامیة الامام خامنه اي.

  بسیجی عزیز محسن حججی نجف آبادی شهادتت مبارک
  و سلام بر خانواده و همسر بزرگوارشان که چنین مقتدرانه و روشن راه را ادامه و به همه نشان می دهند.
  و ما (سنگر نرجسیه، مبلغات افتخاری و پایگاه تخصصی بصیرت) جمعی از خواهران حوزه و دانشگاه به خود افتخار می کنیم که چنین زنان با ایمان و شجاعی در راه هدف خود(اسلام و انقلاب) استوار و محکم ایستاده اند.
  آری شهادت هدیه ای الهی است که فقط سالکان کوی دوست با آن مانوس و آشنا هستند و رمز ورود به آن را بس آشنا میداند و بس.
  انشاءا… که همه نوکران اهلبیت ع با گوش به فرمان بودن مرجعیت بزرگوار، خصوصا ولایت فقیه در صفی واحد از سربازان حضرت امام زمان عج و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء آنچنان بر دشمنان قران و عترت ع، داعش خبیث اسرائیلی امریکایی آل سعود خون آشام و تا نصر و فتح نهایی که همانا قدس شریف است بتازیم که دیگر فکر تجاوز از ذهن حیوانی و بی شعورشان به مردم مظلوم و بی گناه ساقط شود.

  پیروزی های پی در پی رزمندگان اسلام و قرآن را تا فتح نهایی به امت حزب ا…
  و خانواده شهداء،جانبازان و رزمندگان تبریک عرض می گوئیم.
  امید انشاا… در عصر ظهور بوده باشیم و علم یا لثارات الحسین ع را به صاحب اصلی این انقلاب و این قیام تحویل دهیم
  و شرمنده اهلبیت (ع) و شهدا نشویم.

  اللهم اشف صدر العباس و زینب بظهور المهدی عج
  واجعلنا من المنتظرین والشهداء والصالحین
  ————–
  جبهه هنرهای زیبا،شورای عالی بصیرت
  قرارگاه جبهه و بصیرت