دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ , 22 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۹۱
ساعت انتشار : ۶:۵۹ ب.ظ
چاپ مطلب

استخدام ۲ هزار نفر در ادارات دولتي گيلان

ماسال نيوز: معاون پشتیبانی و مدیریت منابع انسانی استانداری گیلان از صدور مجوز استخدام 2 هزار نفر در اداره‌ها در سال 91 در این استان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري و تحليلي ماسال به نقل از فارس، خسرو صادقي با بیان اینکه در مرحله ثبت‌نام افراد برای استخدام در دستگاه‌های اجرایی استان هستیم اظهار کرد: مجوزها برای مرکز استان و شهر رشت نیست و تنها استخدام افراد در شهرستان‌ها، مناطق کمتر توسعه یافته و بخش‌ها انجام می‌شود.

وی از صدور مجوز استخدام تعداد دو هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۱ در گیلان خبر داد و افزود: پست‌های بلاتصدی مرکز استان را می‌توان به اداره‌های شهرستان‌ها منتقل کرد تا مردم بتوانند به‌راحتی خدمات را از شهرستان‌ها دریافت کنند.

صادقی در ادامه به نخستین سفر شهرستانی استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان به شفت اشاره کرد و گفت: اداره‌های شفت از حیث نیروی انسانی و مکان مشکل دارند ضمن اینکه بعضی از اداره‌ها هنوز در این شهرستان مستقر نشده‌اند.

معاون استاندار گیلان با تاکید بر توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته، ابراز کرد: توجه به مناطق کمتر توسعه یافته موجب تحول اداری و رضایت‌مندی مردم می‌شود.

وی بعضی از اداره‌های شفت را به صورت اسمی عنوان کرد و گفت: اداره‌های سازمان انتقال خون، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره زندان‌ها، اوقاف و امور خیریه، فنی و حرفه‌ای، شیلات و حمل نقل در شفت مستقر نیستند.

صادقی با اشاره به استقرار ۱۰ اداره در نیمه نخست سال جاری در شفت، خاطرنشان کرد: طبق بند “ط” ماده ۲۹ قانون مدیریت خدمات کشوری برای شهرهای زیر ۷۰ هزار نفر جمعیت و بخش‌های زیر سه هزار نفر می‌توان مجتمع‌های اداری را از محل بودجه استانی ایجاد کرد.

معاون پشتیبانی و مدیریت منابع انسانی استاندار گیلان ایجاد مجتمع‌های اداری را جزو برنامه پنجم توسعه کشور و مورد تاکید دولت دانست و تصریح کرد: ارباب رجوع با متمرکز شدن اداره‌ها سرگردان نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اداره‌های سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه تا پایان تیرماه سال جاری در شفت مستقر می‌شوند، بیان کرد: بقیه اداره‌ها تا هفته دولت سال جاری در شهرستان شفت مستقر می‌شوند.

تاريخ انتشار ۲۰ خرداد ۹۱


ویژه ها