دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ , 15 July 2024

تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۹۴
ساعت انتشار : ۹:۰۴ ق.ظ
چاپ مطلب

آبشار زمرد حویق زیباترین پدیده گردشگری گیلان

آبشار دوقلوی زمرد یکی از زیباترین پدیده گردشگری شهر حویق تالش در سرزمین سبز گیلان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال،  شهر حویق در ۴۰ کیلومتری شمال شهر تالش قرار دارد و این شهر تازه تاسیس از ترکیب دو دهستان حویق و چوبر تشکیل شده است.

آبشار دوقلوی زمرد حویق یکی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش و گیلان به شمار می‌رود که در تمام فصول سال گردشگران و کوهنوردانی از دیگر نقاط و استان‌های کشور را به خود جذب می‌کند.

 

 

فاصله آبشار زمرد از بازار شهر حویق ۹ کیلومتر است که بخشی از جاده آن آسفالته بوده و بقیه نیز خاکی و کوهستانی است و از طبیعت نیز برخوردار بوده و می‌توان برخی ییلاقات شهرحویق را مشاهده کرد.

آبشارهای تالش بیشتر در بین جنگل‌های کوهستانی منطقه واقع هستند.

برپایی سفره هفت سین در حویق تالش

شهردار حویق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تالش با اشاره به برنامه‌های نوروز ۹۵ در شهر حویق اظهار کرد: برپایی سفره هفت‌سین و برگزاری مراسم‌های شاد با زبان تالش از برنامه‌های نوروزی در شهر حویق است.

 

 

فرشید شفقی زنده نگه‌داشتن سنت‌های نوروزی در حویق تالش را مهم دانست و افزود: مردم حویق علاقه خاصی نسبت به فرهنگ تالشی دارند و طبق آخرین سرشماری این شهر تعداد ۶ هزار نفر جمعیت دارد که از اهل تسنن و تشیع تشکیل شده‌اند.

شهردار حویق وحدت بین اهل تسنن و تشیع در حویق را مثال‌زدنی خواند و گفت: وحدت کامل بین اهل سنت و تشیع در حویق تالش برقرار بوده و می‌تواند الگویی برای دیگر مناطق باشد.

وی از ایجاد طرح ساحلی زمرد در حویق خبر داد و افزود: با استفاده از توان بخش‌خصوصی شاهد جهش خوبی در حوزه عمرانی شهر حویق هستیم.

شفقی ادامه داد: آبشار زمرد شهر حویق سال‌هاست مورد استقبال ورزشکاران وگردشگران قرار دارد و ما به عنوان خادم مردم در کسوت شهردار حویق در خدمت تمام مسافران و گردشگران نوروزی هستیم.

 

 

وی با بیان اینکه همکاران ما از امروز تا پایان تعطیلات نوروز ۹۵ بر اساس تعیین کشیک‌ها ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند، خاطر نشان کرد: شهرداری حویق را می‌توان از جمله شهرداری‌هایی دانست که در هیچ زمان و ساعتی تعطیل نیست.

شهردار حویق با اشاره به اینکه اعتبار میدان ولایت شهر حویق اختصاص پیدا نکرده است، یادآور شد: با وجود این امر، عملیات زیرسازی اطراف میدان را انجام دادیم.

وی اتمام پروژه مذکور را نیازمند ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار دانست و تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون تومان از محل درآمد داخلی هزینه کردیم و اعتباری که قرار است به این پروژه اختصاص دهند ۵۰ میلیون تومان است.

 

 

به گفته شفقی، ۱۰۰میلیون تومان باقی‌مانده از اعتبار مذکور از محل درآمد داخلی عوارض دریافتی از مردم و عواید و درآمد طرح ساحلی تامین می‌شود تا میدان ولایت به سرانجام برسد و برای هفته دولت ۹۵ افتتاح شود.

وی خواستار توجه بیشتر مسئولان شهرستانی و استانی به شهر گردشگری حویق تالش شد.

انتهای پیام/

 


2 ديدگاه

  1. رها-رهایی گفت:

    فتبارک الله احسن الخالقین !!! ای خداوند بی همتا و خالق خلاق هستی! – ای نقاش چیره دست الوان طبیعت! -ای زیبای زیباپسند ! ای قادر مقتدر! ترا سپاس!

  2. الف-رهایی گفت:

    یا من فعال لما یرید!-یا من یهدی من یشاء!- یا من یضل من یشاء! ایخدا آنانیکه مسئول بوده اند – آنهایی را که بیت المال دستشان بوده ولی حتی از شناساندن این مواهب الهی که در بیخ گوشمان است بما طفره رفته و کوتاه آمده اند-در حالیکه همین گیلان ما هزاران هزار نقاط دیدنی مثل قلعه رودخان دارد که با سرمایه گذاری صحیح توسط مسئولین امر میتوانست تابحال یکی از قطب های گردشگری حداقل در خاور میانه باشد. خداوندا بخداوندیت سوگند این ۲۵۰ میلیون که آقایان از آن برای اتمام پروژه میدان ولایت حرف میزنند ای بسا همین مقدار پول برای استخر شناو جکوزی یا سونا و یا هزینه پیست اسکی و سوارکاری خیلی از آقازاده ها در این مملکت هزینه سود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خداوندا دست غارتگران اموال ملی را از سر منابع و ثروت های ملی کوتاه کن- خداوندا بما بیاموز که در این کشور هرچه داریم از برکت خون شهدا داریم پس خودت بما بفهمان ارزشهایی چون شهادت و ایثار و ولایت از آن تمام ملت ایران است نه جناح خاص. خدوندا چپاولگران سرمایه های ملی و غارتگران بیت المال را در هرلباس ومنصبی ومتعلق به هر جناحی را قطع ید از اموال مسلمین بگردان. خدایا بما تفهیم کن که در مورد موضوعات حساس و مهم ملی بدور از هرگونه تعصبات حزبی و جناحی فکر و عمل نماییم. آمین.

    .

ویژه ها