جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ , 20 May 2022

تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۹۵
ساعت انتشار : ۵:۳۰ ب.ظ
چاپ مطلب

ابطال آرای یکی از منتخبان مجلس دهم

استاندار اصفهان گفت: صحت آرای منتخبان اول ،دوم ،چهارم و پنجم مورد تایید است و آرا نفر سوم باطل شده است و انتخابات اصفهان به میان دوره‌ای منتقل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماسال به نقل از خبرآنلاین، رسول زرگر پور،درنشست خبری صبح امروز اظهار کرد: طبق اطلاعیه شورای نگهبان صحت انتخابات در تمام ۱۵ حوزه انتخابیه اصلی و ۳۵ حوزه انتخابیه فرعی مورد تایید قرار گرفته و فقط دو شهرستان سمیرم و شهرضا به دور دوم رفته که ۱۰ اردیبهشت انتخابات آنها انجام می شود.

وی با بیان اینکه صحت انتخابات حوزه شهرستان اصفهان تایید شده است ،اظهار کرد: براساس ابلاغیه شورای نگهبان که در اختیار استانداری قرار گرفته صحت آرای منتخبان اول ،دوم ،چهارم و پنجم مورد تایید است و آرا نفر سوم باطل شده است و انتخابات اصفهان به میان دوره‌ای منتقل شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه نامه شورای نگهبان بعدظهر ۲۹ اسفند به دفتر من رسید، بیان کرد: من روز اول سال ۹۵ با وزیرکشور صحبت کرده و نکات خودم و اعتراض نفر سوم را به ایشان بیان کرده‌ام.

وی افزود: همچنین از وزیر کشور درخواست کرده ام علت ابطال آرا را از شورای نگهبان جویا شود.

زرگرپور ادامه داد: منتخب سوم مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری این اتفاق است و باید منتظر ماند تا چه ببینیم پیگیری‌های ایشان چه نتیجه ای دارد و با توجه به سابقه اتفاق افتاده نفر ششم در صورت به نتیجه نرسیدن اعتراض نفر سوم وارد مجلس می‌شود .

وی اظهار کرد: البته این تصور ماست چرا که طبق آرا نفر ششم اصفهان۲۶/۲ درصد آرا را به خود اختصاص داده است و این از یک چهارم آرا بیشتر است اما بازهم می گویم فصل الخطاب نظر شورای نگهبان است که هرچه بگوید اجرایی می شود.

انتهای پیام/